Obchody Narodowego Święta Niepodległości na tarnobrzeskim rynku (fotoreportaż oraz video HD)

Mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele o.o. Dominikanów rozpoczęły się tarnobrzeskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po nabożeństwie tarnobrzeżanie mogli uczestniczyć w Manifestacji Patriotycznej, zorganizowanej na Placu Bartosza Głowackiego. W trakcie uroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, z okolicznościowym przemówieniem wystąpił prezydent miasta, zaś program artystyczny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II.

O godzinie 11 rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, pokaz musztry paradnej zaprezentowali uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół im. k. Stanisława Staszica zaś strzelecką prezentację Jednostka Strzelecka 2002 Tarnobrzeg.

O godzinie 15 w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się zaś koncert „Najpiękniejsza jest muzyka polska”, zaś o 16.30 w parku za Zamkiem Tarnowskich tarnobrzeżanie mogli podziwiać inscenizację historyczną – „Droga do Niepodległej”. Miejskie obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości zakończyło patriotyczne karaoke w Zamku Tarnowskich.

Foto&video: Piotr Morawski

CZĘŚĆ 1CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wels5
6 lat temu

Czyżby Tarnobrzeg brał przykład z Warszawy i barierkami oddzielał się od suwerena?

tarnobrzeżanka
6 lat temu

Tak, ostatnimi czasy widac podzial na elyte i plebs :/

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content