Tarnobrzeg: Jak zostać pszczelim bohaterem i aktywistą ekologicznym. W niedzielę kolejna edycja Akademii Przyrodniczej

W najbliższą niedzielę 3. grudnia, w Centrum „Natura 2000” (Zamek Tarnowskich w Dzikowie) odbędą się wykłady dla młodzieży i dorosłych, w ramach II edycji Akademii Przyrodniczej. Wykład dla młodzieży rozpocznie się o godzinie 16, dla dorosłych zaś o 18.

– Prelegenci przyjeżdżają z Podlasia. W środowisku zwani są „Ludźmi z bagien”. To pani Małgorzata Górska, laureatka ekologicznego Nobla, współzałożycielka fundacji Greenmind, całą karierę zawodową związana z ochroną przyrody i pan Robert Górski, aktywista Greenpeace, na co dzień zajmuje się rolnictwem przyjaznym przyrodzie, pasjonat budownictwa naturalnego. Nasi goście prowadzą też gospodarstwo ekoturysyczne w dolinie rzeki Biebrzy, a także Ekomuzeum Tkackie – wyjaśnia Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum.

– Z młodzieżą wrócimy do tematu zapylaczy. Na bazie wiadomości uzyskanych od pszczelarza w I Akademii Przyrodniczej, przeanalizujemy rolę zapylaczy w środowisku naturalnym. Własnoręcznie zbudujemy także domki dla zapylaczy. Jeden z takich domków stoi już od 2 lat w naszym Dzikowskim Arboretum. Dorośli poznają natomiast „od kuchni” kwestie aktywizmu ekologicznego. Temat trudny i budzący kontrowersje, ale po to stworzyliśmy Akademię, by prezentować różne stanowiska w podejściu do ochrony przyrody, zarówno te stoickie, jak i bardziej aktywne i emocjonalne. Na pewno będzie ciekawie – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x