Jacek Czech: Moje życie to walka, by móc realizować marzenia i cele jakie sobie wyznaczam. Nie jest lekko ale każda pokonana przeszkoda dodaje mi sił aby iść naprzód (video)

Trening, odpowiednie odżywianie, odpoczynek i powiązana z tym odnowa biologiczna – to, według pływaka Jacka Czecha trzy rzeczy w życiu sportowca, bez których nie można zrealizować wytyczonych celów. Jego motto życiowe brzmi: Moje życie to walka, by móc realizować marzenia i cele jakie sobie wyznaczam. Nie jest lekko ale każdy pokonana przeszkoda dodaje mi sił aby iść naprzód

Niedawno niepełnosprawny pływak z Tarnobrzega kolejny raz udowodnił, że należy do światowej czołówki. Podczas Mistrzostw Świata w Meksyku, Jacek zajął 4 miejsce na 50 m stylem grzbietowym ( 59,14) i 5 na dwukrotnie dłuższym dystansie (2.13.27 s.).

– Najbardziej jestem zadowolony że podczas zawodów pływałem równo, czasy jakie osiągałem na każdym dystansie były zbliżone do moich rekordów życiowych – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl.

I choć za Jackiem bardzo wyczerpujący rok, to już myśli o nadchodzących Mistrzostwach Europy, które odbędą się w sierpniu w Dublinie. – Będę chciał się do nich dobrze przygotować, ale najbliższy miesiąc to przede wszystkim czas na odpoczynek dla organizmu. Gdyby nie wsparcie fizjoterapeutów i lekarzy, to podejrzewam, że w ogóle bym do Meksyku nie pojechał, bo organizm był już bardzo wyczerpany – opowiada pływak STARTU Tarnobrzeg.

W przerwie pomiędzy treningami i startami, Jacka można spotkać choćby w szkołach, gdzie dzieciom i młodzieży opowiada o swojej życiowej pasji jaką jest sport, jak i okolicznościach, które sprawiły, że porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. – To chyba najważniejsze, żeby powiedzieć jakie ryzyko niesie skok na główkę i pokazanie, jaką szansę daje sport – tłumaczy Jacek

WIĘCEJ W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
4 lat temu

Jacek jesteś Wielki!!!Przy swoich ogromnych sukcesach pozostałes skromnym, fajnym i milym człowiekiem.Jestes Mistrzem i wzorem do naśladowania. Wielkie gratulacje i powodzenia w następnych startach!

Sferis
4 lat temu

Gratulacje dla Jacka za wytrwałość w dążeniu do sukcesu – w końcu się uda

Aneta
4 lat temu

Gratulacje Jacek, powodzenia 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content