Postaw na czyste powietrze w Twoim domu!

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki wpływ na nasze zdrowie ma czystość powietrza, którym oddychamy. Musimy o jego prawidłowy stan zadbać, jeśli chcemy, aby w naszym domu dobrze nam się przebywało. Na co trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na temperaturę powietrza, wilgotność, czystość oraz prędkość przepływu. Warto pamiętać, że to właśnie w domu spędzamy najwięcej czasu. Jest wiele mitów dotyczących systemu wentylacji mechanicznej z rekuperacją, zapewniającą odzysk ciepła z wymienionego powietrza. Okazuje się, że sporo z nich jest nieprawdziwa. Postanowiliśmy sprawdzić, czy to rozwiązanie na stałe powinno zagościć w naszych domach!

Oddychaj czystym powietrzem, a przy okazji zaoszczędź na rachunkach

Pierwszym zarzutem stawianym wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła są wysokie koszty instalacji, co jest oczywiście nieprawdą. Jednak trzeba pamiętać o jednej ważnej sprawie. Cena urządzenia będzie zdecydowanie niższa tylko w jednej sytuacji. System musi zostać przewidziany wcześniej w projekcie domu i zostać wykonany na tym samym etapie, co instalacja grzewcza i wodno-kanalizacyjna. Kolejnym zarzutem jest to, że wentylacja jest droga w eksploatacji. Okazuje się, że prawidłowe dobranie systemu z rekuperatorem i profesjonalnie wykonana instalacja, pozwala czasami osiągnąć oszczędności znacznie przewyższające koszty zużytej energii. Nieprawdą jest również to, że wentylacja mechaniczna wymaga stałej kontroli. Sprawdzeni dostawcy urządzeń oferują szeroki wybór systemów i nadzoru pracy central rekuperatorowych, które przyczyniają się do tego, że do minimum możemy ograniczyć ich obsługę.

Nie hałasuje, daje świetny komfort akustyczny i jest przyjazna dla alergików

Kolejnym mitem jest zarzut dotyczący tego, że wentylacja mechaniczna odzysku ciepła jest dość głośna. Nic podobnego, jeśli urządzenie zostanie prawidłowo wykonane, centrala będzie posiadać odpowiednio skonstruowaną obudowę wyposażoną w nowoczesny, cichobieżny wentylator, to możemy być pewni bardzo dobrego komfortu akustycznego. Dodatkowo warto zaznaczyć, że wentylacja mechaniczna jest przyjazna alergikom. Warto podkreślić, że tego typu urządzenia z rekuperacją zapewniającą odzysk ciepła z wymienionego powietrza najczęściej stosowane są w nieruchomościach energooszczędnych. Świetnym przykładem są domy na sprzedaż w Mikołowie na „Osiedlu Sielanka”.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x