Weekend w Paryżu? Zaplanuj podróż z głową!

Wieża Eiffla, Pola Elizejskie czy Most Aleksandra III. To tylko niektóre niesamowite atrakcje, jakie koniecznie trzeba zobaczyć będąc w stolicy Francji. Jadąc na weekend do Paryża, nie będziemy dysponować dużą ilością czasu, dlatego warto dokładnie zaplanować wycieczkę, aby zobaczyć, jak najwięcej niesamowitych miejsc tego miasta. Podpowiadamy, co należy zwiedzić i o co zadbać, aby sprawniej i bardziej komfortowo minęła nam wycieczka.

Pomyśl o wygodnym poruszaniu się po Paryżu

W pierwszej kolejności zaopatrzmy się w mapę stolicy Francji, abyśmy wiedzieli, w których częściach miasta znajdują się najważniejsze i najpiękniejsze atrakcje oraz zabytki. Ważne jest, aby posiadać także w drobne pieniądze. Paryż dojazd z lotniska do centrum jest kluczową sprawą, o którą musimy zadbać. Jeśli doskonale zaplanujemy tę kwestię, to będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu, który przeznaczymy na odkrywanie kolejnych malowniczych miejsc stolicy Francji. Jeśli nie chcemy się martwić dojazdami, to warto postawić na profesjonalną firmę transportową. Będziemy mieć gwarancje bezpiecznego, komfortowego i szybkiego dostania się, między innymi do hotelu. Firma, zajmie się nami przez cały wyjazd. Przedsiębiorstwa proponują nocne zwiedzanie miasta, a także dojazd do najważniejszych atrakcji stolicy Francji. Jedną z takich firm jest, między innymi Transferparis. Zaznaczmy, że przedsiębiorstwo specjalizuje się w przewozie osób z i do Paryża z trzech lotnisk: Beauvais, Charles de Gaulle oraz Orly. Dodatkowo można skorzystać ze wsparcia tłumacza w trakcie całego pobytu w stolicy Francji.

Tych miejsc z pewnością nie możesz ominąć

Warto pomyśleć o tym, na jakich atrakcjach Paryża najbardziej nam zależy. Na pewno nie możemy pominąć Wieży Eiffla. To powinien być kluczowy obiekt na naszej mapie podróży. Zdecydowanie musimy wybrać się również do Katedry Notre Dame, aby zobaczyć przepiękne witraże, a także największe w Paryżu organu, które robią niesamowite wrażenie na turystach. Miejscem, w którym lubią przebywać i odpoczywać Paryżanie są cudowne Ogrody Luksemburskie z niesamowitą scenerią oraz fontannami. Można również wybrać się na romantyczny, godzinny rejs po Sekwanie, podczas którego zobaczymy, między innymi wspomniany wcześniej Most Aleksandra III czy Muzeum Orsay. Osoby lubiące parki rozrywki mogą udać się do Disneylandu, a ceniące sobie sztukę do muzeum Luwru. Warto wybrać się również pod Łuk Triumfalny. Koniecznie powinniśmy zobaczyć także Pola Elizejskie, gdzie odbywają się ważne święta narodowe. Jeśli wystarczy nam czasu, to można również zwiedzić Bazylikę Sacre Soeur i plac du Tetre.

Przywieź niesamowitą pamiątkę z podróży

Warto pomyśleć również o ciekawych pamiątkach z wycieczki. Doskonałą będzie zdecydowanie obraz namalowany przez lokalnego artystę na placu du Tetre, który nazywany jest miejscem malarzy. Przywieźć warto również doskonały francuski ser. Panie na pamiątkę preferują również perfumy czy odzież. Można zaopatrzyć się w wyjątkowy i przepiękny szalik lub kapelusz! W stolicy Francji jest wiele tak zwanych pchlich targów, na których można kupić stare pocztówki z widokiem Paryża.

materiał partnera