Tarnobrzeg: Trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (fotoreportaż)

Ponad 1700 sztabów w całej Polsce i 73 sztaby na świecie zbierają dziś pieniądze w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na mapie tej nie mogło zabraknąć Tarnobrzega, w którym główna impreza 26. finału tradycyjnie odbywa się na Placu Bartosza Głowackiego.

Już o godzinie 9 pierwsi wolontariusze wyruszyli w miasto. Łącznie, na terenie Tarnobrzega i Gorzyc kwestuje dziś ponad 200 wolontariuszy. O 13.30 wystartował bieg „Policz się z cukrzycą”, rozpoczął się również maraton ruchu prowadzony przez Fitneskę. Zmarzniętym rozgrzewającą herbatkę oraz barszczyk proponują przedstawiciele portalu dolinasmaku.eu, jak co roku zaś ratownicy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. Od godziny 11 do 13 po tarnobrzeskim rynku można było przejechać się bryczką, za „przysłowiowy grosik” wrzucony do puszki. Atrakcję tę przygotowało stowarzyszenie Esteka oraz Tarnobrzeska Chorągiew Rycerska „Leliwa”.

Od 15.30 na scenie rozpoczęły się koncerty grup lokalnych, na godzinę 17.30 zaplanowano zaś licytacje ze sceny. W tym roku wylicytować będzie można m.in. rower KROSS, piłkę z podpisami reprezentacji Polski w siatkówce, koszulkę z autografami Małachowskiego, Fajdka, Włodarczyk i Kszczota i inne.

O 19 rozpocznie się koncert gwiazdy, którą w tym roku jest zespół Wanda i Banda. Tradycyjnie światełko do nieba czyli pokaz sztucznych ogni rozpocznie się o 20, po zakończeniu którego na after party zaprasza klub Orbita.

*********************************************************************************************************************************************************************

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Przez ten czas, dzięki zebranym środkom w najnowocześniejszy sprzęt medyczny wyposażono setki szpitali w całej Polsce. W tym roku orkiestra gra „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Rok temu udało się zebrać ponad 100 milionów złotych, na tę chwilę, oficjalny licznik WOŚP podaje, iż zebrano już grubo ponad 18 mln zł.

Wszelkie informacje jak można wesprzeć WOŚP nie wychodząc z domu można znaleźć tutaj Aukcje on-line organizowane przez tarnobrzeski WOŚP znajdują się tutaj

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x