Tarnobrzeg: Dramatyczny wypadek w bloku przy ul. Wyspiańskiego. Nie żyje 9-letni chłopiec, który zasłabł podczas kąpieli. Zabił go czad

Nie żyje 9-letni chłopiec, który podczas kąpieli prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w Tarnobrzegu. Policjanci apelują o korzystanie z czujników tlenku węgla.

Wczoraj po godz. 19, dyżurny tarnobrzeskiej policji otrzymał zgłoszenie o zasłabnięciu w mieszkaniu 9-letniego dziecka. Do zdarzenia doszło przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu.

– Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG w Tarnobrzegu, które po przybyciu na miejsce stwierdziły, że najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węgla u poszkodowanego dziecka doszło do zatrzymania funkcji życiowych – relacjonuje mł. bryg. Jacek Widuch, z PSP w Tarnobrzegu. – Natychmiast podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową, którą kontynuował przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowany chłopiec został przewieziony do szpitala w Tarnobrzegu – dodaje. Niestety mimo natychmiastowej reanimacji, 9-latek zmarł w szpitalu.

Strażacy dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, który wykazał obecność tego gazu w łazience. Kierujący działaniem ratowniczym polecił odcięcie dopływu gazu do momentu sprawdzenia poprawności działania piecyka gazowego oraz systemu wentylacji w mieszkaniu.

Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności i dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

foto&źródło: Policja, PSP Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
3 lat temu

Co roku w mieście są śmiertelne zatrucia tlenkiem węgla a TSM nic z tym nie robi.Mieli likwidować te cholerne piecyki i na obietnicach się skończyło.

Filip
3 lat temu

Na wp.pl pisali, że w łazience kratki wentylacyjne były zasłonięte.

greg
3 lat temu

pisze się „blok przy ulicy……”
bo blok raczej nie ‚stoi’ >>na ulicy<<
— jełopowo.pl

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x