Sandomierz: Burmistrz apeluje „Zostaw dla kotów otwarte okienko”

O pomoc wolno żyjącym kotom poprosił za pośrednictwem miejskiej strony internetowej burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski. Włodarz apeluje o zapewnienie bezpiecznego, ciepłego i suchego schronienia w piwnicach naszych bloków i innych budynków znajdujących się na terenie miasta, dzięki pozostawieniu przynajmniej jednego otwartego okienka .

Jesień i zima to szczególnie trudny okres dla kotów wolno żyjących. Odrobina dobrej woli każdego z nas może odmienić los tych zwierząt, które stanowią nieodłączny element miejskiego ekosystemu i naturalną ochronę przed gryzoniami – apeluje burmistrz Sandomierza, Marek Bronkowski.

Dlatego apeluje do zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich sandomierzan o pomoc kotom wolno żyjącym. Stwórzmy dla nich bezpieczne, ciepłe i suche schronienia z dostępem do wody i jedzenia. Wystarczy jedno otwarte okienko piwniczne, aby przetrwały zimę. Kotom, które już zamieszkują piwnice, nie utrudniajmy przebywania w tych miejscach.

Miasto Sandomierz dbając o koty wolno żyjące rokrocznie dokonuje zakupu karmy oraz zapewnia opiekę weterynaryjną. Wspiera także opiekunów tych zwierząt w podejmowaniu przez nich działań.

Zgodnie z art. 1 Światowej Deklaracji Praw Zwierząt wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji. W polskim prawodawstwie ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt nakazuje humanitarnie traktować wszystkie zwierzęta.

Wszystkim sandomierzanom z góry serdecznie dziękuję za wypełnienie słów tego apelu, który mam nadzieje spotka się z szeroką aprobatą. – czytamy w dalszej części apelu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x