Zapraszamy na transmisję LII sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję video LII sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Sesja odbędzie się dzisiaj, tj. w czwartek 25. stycznia, w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zakrzowie. Początek godz.13.

Porządek obrad :

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
6. Projekt współpracy gminy Tarnobrzeg z Polskim Funduszem Rozwoju.
7. Sprawozdanie z działalności komisji stałych Rady Miasta za 2017 rok.

8. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) zmian w budżecie na 2018 rok,
2) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,
3) sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowych wraz z udziałem w drodze wewnętrznej położonych w Tarnobrzegu przy ulicy Kościuszki,
4) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu części nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Plażowej, obręb Machów,
5) wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Leśnej, obręb Mokrzyszów,
6) w sprawie rozpatrzenia wniosku,
7) w sprawie rozpatrzenia wniosku,
8 ) w sprawie rozpatrzenia skargi,
9) w sprawie rozpatrzenia skargi.

9. Sprawy bieżące.
10. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
11. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.
12. Oświadczenia radnych.
13. Zamknięcie sesji.

Przepraszamy za ewentualne problemy techniczne.

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
men
4 lat temu

Nie da się słuchać bełkotu Mastalerza. Odmienia tylko słowo „Ja” przez wszystkie przypadki i czasy. Co za beznadziejny typ!

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Czemu sesję wyznaczono na ten sam dzień gdy w Tarnobrzegu przebywa Rzecznik Praw Obywatelskich (g. 17-19 sala widowiskowa TSM)? Nie można było zaplanować sesji na środę lub piątek?

ŚDK
4 lat temu

Na spotkaniu z rzecznikiem jest ok 10 osób, w Tarnobrzegu nie ma problemów dla Rzecznika Praw Obywatelskich, rządząca partia wszystkie rozwiązała.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  ŚDK

Nie o to chodzi, ile osób przyszło (może to kwestia właśnie braku dostatecznej informacji wśród ludzi starszych, którzy nie posiadają internetu). Chodzi o to, że Prezydent czy radni powinni przywitać taką osobę w naszym mieście, odpowiednio ugościć, porozmawiać. Zresztą to nie tylko tyczy się Rzecznika. Każda osoba reprezentująca organy publiczne powinna zostać przyjęta na odpowiednim poziomie, a nie wystawiona.
Tym bardziej, że z tego co wiem, Pan Rzecznik został ostrzeżony na poprzednim spotkaniu przed wyjazdem do Tarnobrzega, bo „u nas śmierdzi zgniłymi jajami po siarce”. Jak ktoś chce sobie sprawdzić, w jakim mieście miał Pan Rzecznik spotkanie przed Tarnobrzegiem, to proszę sobie wyszukać. Na szczęście, Pan Rzecznik miał okazję samodzielnie pozwiedzać Tarnobrzeg, gdyż miał trochę wolnego czasu (szkoda, że nikt z władz się Nim nie zajął) i miał zdementować te informacje. Podobno też zaznaczył, iż zauważył w Tarnobrzegu jedną ogromną nieprawidłowość – w jednym budynku mają swoją siedzibę sądy (SO, SR) oraz prokuratury (PO, PR), co jest stanem bezprawnym i mogącym podważać zaufanie obywatela do tarnobrzeskiego wymiaru sprawiedliwości (gdyż dochodzi w takim wypadku do sprzeczności interesów). Ponoć w innych odwiedzanych miastach z taką sytuacją się nie spotkał, gdyż wszędzie prokuratura urzędowała w odrębnym od sądu budynku.

A.S.
4 lat temu

Dziękuję Panie Witoldzie!

Władze miasta sprowadzają do tarnobrzeskich szkół młodzież z Ukrainy a nie widzą w problemu w utrudnionym dojeździe do tarnobrzeskich szkół POLSKIEJ MŁODZIEŻY z okolicy!
Jak to można nazwać?

mieszkaniec
4 lat temu

Panie radny Zych – jak można wykorzystywać śmierć dziecka do swoich politycznych celów? Przecież takie programy są od lat w szkołach, wśród mieszkańców…Skarpa na Skrajnej – raczej spokojnie, Lanos z 2002 się Panu nie zssunie 🙂 Nie rozumie Pan budżetu i ekonomii za grosz.

mieszkaniec54
4 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Nie znasz intencji to nie posuwaj się do takich podłych insynuacji i oszczerstw o podtekście politycznym, żeby tylko zaatakować i zniesławić radnego za jego sensowne propozycje w tym zakresie – widać przed niczym się nie cofniesz nienawistniku. Ja tam wolę takich radnych i prezydentów którzy coś proponują a nie tylko posługują się oszczerstwami żeby dochrapać się stanowiska i zaszczytów Po drugie nie słyszałem jak żyje w tym mieście żeby któryś z włodarzy proponował zakup czujników dla mieszkańców mających piecyki gazowe a już na pewno nie obecny prezydent tak więc jesteś źle poinformowany doucz się. Poza tym widać dla ciebie ważniejsza jest ekonomia niż ludzkie życie ograniczony do liczenia złotówek z UM człowieku.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content