Tu mieszkam, tu płacę podatki! Zostaw 1% w Tarnobrzegu! – zobacz listę organizacji, które możesz wesprzeć

„Tu mieszkam, tu płacę podatki! Zostaw 1% w Tarnobrzegu!” – to hasła kampanii promującej rozliczanie się z podatku dochodowego w Tarnobrzegu oraz przekazywania 1% podatku dla tarnobrzeskich organizacji.

Teraz jest to bardzo proste – wypełniając zeznanie podatkowe wystarczy wpisać aktualny adres zamieszkania.

Dlaczego powinniśmy płacić podatek dochodowy w miejscu, gdzie faktycznie mieszkamy? Ponieważ wówczas wraca on do nas, m.in. poprzez lepiej funkcjonujące miasto.
Obecnie w Tarnobrzegu zameldowanych jest ponad 47 tys. osób, jednak wielu mieszka i pracuje w innych regionach Polski. Wiele osób dojeżdża do Tarnobrzega do pracy. Tu korzysta z usług miejskich, często subsydiowanych czy dotowanych przez Miasto.

Z tego powodu Urząd Miasta Tarnobrzega rozpoczyna kampanię informacyjną, „Płać PIT w Tarnobrzegu”. Jest to forma prośby skierowanej do osób mieszkających i pracujących w Tarnobrzegu, a także mający zameldowanie w naszym mieście, a odprowadzających podatki poza Tarnobrzegiem, o przyłączenie się do grona tarnobrzeskich podatników.

Dlaczego warto płacić podatek w Tarnobrzegu?

Od jednej osoby płacącej podatek w Tarnobrzegu do kasy miasta wpływa kwota stanowiąca jego część. Za te pieniądze Tarnobrzeg może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców. Pieniądze te wspomagają działanie szkół, przedszkoli czy żłobka. Instytucje kulturalne mogą realizować ciekawy program artystyczny. Inwestujemy również w infrastrukturę drogową oraz w transport publiczny.

Jak płacić podatek w Tarnobrzegu?

Kiedy wypełniamy zeznanie podatkowe za 2017 r., na pierwszej stronie, w części B wystarczy wpisać aktualne miejsce zamieszkania w Tarnobrzegu lub tarnobrzeski adres zameldowania.

Rozliczenia PIT mogą Państwo dokonać ręcznie, wypełniając papierową deklarację PIT. Skorzystać można również z szeregu programów komputerowych, które przesyłają rozliczenia wprost do wskazanego Urzędu Skarbowego. Dla Państwa wygody zamieszczamy link oraz baner prowadzący do aplikacji rozliczającej PIT, w Miasto Tarnobrzeg ma swoją zakładkę. W aplikacji tej wskazane będą także tarnobrzeskie organizacje, na działalność których możemy przekazać swój jeden procent podatku.

Każdy z nas może przekazać 1% podatku dla Tarnobrzeskiej organizacji pożytku publicznego.

Zachęcamy Państwa do wspierania lokalnych stowarzyszeń i fundacji w ramach kampanii „Przekaż 1% podatku w Tarnobrzegu”. Każda z osób płacących PIT może stać się darczyńcą, a pieniądze, które trafią do organizacji wspierają szereg lokalnych inicjatyw, stanowiących nasze dobro wspólne. Gorąco namawiamy do przekazania, tej pozornie niewielkiej kwoty, organizacjom działającym na terenie naszego miasta.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
AlkoHolik
4 lat temu

Ja się rozliczam tylko w Toruniu i wciąż „Trwam” w swoim przekonaniu że alkohol jest dla ludzi…tylko pić to trzeba umić!Wasze Zdrowie!

mieszaniec
4 lat temu

Myślę, że to dobra akcja – Tam gdzie mieszkam tam płace podatki.
Co prawda jeszcze jestem zameldowany w Tarnobrzegu i do tej pory rozliczałem się tutaj ale już całą swoją działalność przeniosłem do sąsiedniego miasta ze względu na warunki i podejście urzędników
więc chyba i tam powinienem się rozliczać aby być uczciwym, prawda? Sama akcja dla tych co im to obojętne chyba też powinna być trochę bardziej zachęcająca bo póki co nie wiem dlaczego mieliby ludzie płacić tutaj skoro w innych miastach nawet i małych dla płacących przysługuje szereg zniżek np. na komunikacje, obiekty sportowe czy obniżka lokalnych podatków. Realnie miasto traci na obniżkach ale przyciąga nowych mieszkańców którzy teraz prawie połowę swojego PITu zostawiają gdzieś indziej a mogli by Tarnobrzegu. No ale skąd „urzędnicy” mogą to wiedzieć…

HDK
4 lat temu

Szkoda, że zapomniano o najstarszej organizacji jaką jest Polski Czerwony Krzyż. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „BARBÓRKA” działający w Tarnobrzeg od 1968 r. obchodzi jubileusz 50-lecia, może warto byłoby wesprzeć i docenić ludzi, którzy ratują życie. Ponad 30 osób to dawcy, którzy oddali 20, 30, 40, a nawet 50 litrów krwi.

Życie każdemu z nas – dane jest tylko jeden, jedyny raz, a krew jest niezastąpionym lekiem.

Numer KRS 0000225587 – PCK Tarnobrzeg.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content