„Zakochany Sandomierz”. W mieście trwa akcja „Miło-mierz” (zdjęcia)

Od minionego piątku w Sandomierzu trwa walentynkowa akcja pn. „Miło-mierz”, w ramach której przez dwa tygodnie sandomierskie instytucje kulturalne i sportowe mają specjalną ofertę adresowaną do wszystkich zakochanych. Wydarzenie symbolicznie zainicjował burmistrz Marek Bronkowski, który przekazał do sandomierskiego schroniska bezdomnych psów upominki.

– Dwa tygodnie miłości w Sandomierzu to akcja, która oprócz okazywania sobie wzajemnie dobrych uczuć i przekazywania pozytywnej energii, powinna skłonić do refleksji. Jesteśmy w okresie zimy. Bezdomne zwierzęta w tym czasie potrzebują szczególnie naszej pomocy, a zapotrzebowanie na ciepłe koce, wyposażenie kojców, czy karmę w takim okresie wyjątkowo rośnie. Zachęcam wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję, która bez wątpienia okaże się pomocna – mówił Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza.

Wczoraj, na Rynku Starego Miasta odbył się Kiermasz Walentynkowy. Tego dnia sandomierska Starówka wypełniona była stoiskami obfitującymi w pomysły na upominek dla ukochanej osoby. Królowały głównie motywy różnego rodzaju serc. Kulminacyjnym momentem kiermaszu było wypuszczenie w kierunku nieba tysiąca czerwonych balonów. Na sygnał włodarza miasta, w jednej chwili poszybowały wszystkie życzenia i marzenia zgromadzonych na rynku mieszkańców i turystów. Zjawisko to jest możliwe do zaobserwowania tylko raz w roku, tylko w Sandomierzu, i tylko w okresie Walentynek.

Kolejnym punktem niedzielnych wydarzeń była wystawa fotograficzna pt. „Tęsknota” autorstwa Andrzeja Busza, zlokalizowana w sali wystawowej jednej z kondygnacji Bramy Opatowskiej. Gratulacje i życzenia autorowi przekazała Katarzyna Zioło zastępca burmistrza Sandomierza. Andrzej Busz pochodzi z Tarnobrzega i jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych. Prace wykonane w technikach tzw. „szlachetnych” znajdują się w zbiorach Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, w Centralnym Muzeum Morskim „Sołdek” w Gdańsku, „Muzeum Kinematografii” Łódz, w zbiorach prywatnych. Wykonywał fotografie portretowe, sceny rodzajowe oraz batalistyczne na planach filmowych m.in. „Ogniem i Mieczem”, „Quo Vadis”, „Chopin. Pragnienie Miłości”.

Zwieńczeniem weekendowych atrakcji był koncert Nuli Stankiewicz do akompaniamentu Janusza Strobla o przewrotnym tytule „Byle nie o miłości”.

Na kolejną odsłonę sandomierskich wydarzeń walentynkowych magistrat zaprasza już dzisiaj. Z okazji zbliżających się Walentynek w budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu (pl. Poniatowskiego 3), można bezpłatnie wysłać za pośrednictwem urzędowej poczty specjalnie przygotowaną na akcję „Miło-mierz” okazjonalną walentynkę. O godz. 17.00 w Ośrodku Promowania Aktywności Kulturalnej odbędą się zaś warsztaty upominkowe – „Czekoladownik walentynkowy”  – szczegółowy program akcji tutaj

W ramach akcji specjalną ofertę kulinarną przygotowały lokale gastronomiczne – szczegóły tutaj

info: UM Sandomierz

 foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content