TVP INFO ujawnia kulisy zatrzymania prezydenta Tarnobrzega. Zarzuty postawi prokuratura w Warszawie

TVP INFO ujawniło szczegóły dzisiejszego zatrzymania prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Według TVP INFO, do gabinetu prezydenta Tarnobrzega przyszedł inwestor, który zaoferował łapówkę w wysokości 20 tysięcy zł  w zamian za modyfikację w planie zagospodarowania przestrzennego. Dzięki tej zmianie inwestor mógłby wybudować obiekt usługowo – handlowy.

Wypowiadający się w TVP INFO rzecznik CBA Temistokles Brodowski mówił z kolei, że do zatrzymania Grzegorza Kiełba przez agentów rzeszowskiej delegatury CBA doszło chwile po tym, jak przyjął on łapówkę. W gabinecie prezydenta agenci ujawnili pieniądze pochodzące z łapówki.

W dalszej części informacji reporterka TVP INFO ujawniła, iż według nieoficjalnych informacji sprawa ciągnęła się przez kilka ostatnich miesięcy w czasie których prezydent Kiełb miał negocjować kwotę, za jaką miał wydać inwestorowi pozytywną decyzję. Od uzyskania określonej sumy pieniędzy prezydent miał uzależniać wydanie decyzji.

Prawdopodobnie jeszcze dziś prezydent Tarnobrzega zostanie przewieziony do prokuratury w Warszawie, gdzie ma usłyszeć zarzuty.

Do czasu wyjaśnienia sprawy obowiązki prezydenta przejmie sekretarz miasta, Przemysław Rękas, później zaś komisarz wyznaczony przez premiera RP.

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
4 lat temu

No to mamy Prezydenta za małe pieniądze 20 tys. zrobił w kilka godzin promocje miasta na całą Polskę . Wstyd i hańba, kompromitacja. No to Prezes Promotor nie udzielił lekcji i nie przygotował Grzesia z tematyki przyjmowania łapówek wielka szkoda ! Teraz przy wyborach mieszkańcy powinni nie głosować na większość radnych popierających Kiełba który skompromitował całe miasto. Nie dość że w kasie pusto brak perspektyw rozwoju miasta to jeszcze Prezydent łapówkarz.

janko
4 lat temu

Jolka,Jolka Pamiętasz? może czas i na ciebie?

Top One
4 lat temu
Reply to  janko

ojciec odbiera telefon i słyszy w słuchawce:
– dobry wieczor, czy można z Jolką?
– nie ma je w domu
– to ja akakurat wiem, bo jest u mnie, tylko się pytam czy można z Jolką

Top One
4 lat temu

mam nadzieję, że hacmistrz i dźwiekowiec nie są umoczeni, bo kto dopilnuje koncertu Martyniuka nad Wisłą

Pies na baby
4 lat temu

no to się porobiło

Prometeusz
4 lat temu

Bardzo dobrze czas najwyższy ukrócić złodziejstwo w państwie polskim. Ta łapówka to zapewne wierzchołek góry lodowej ale tak to bywa jak się zaczyna budować domek po 3 latach urzędowania startując w wyborach jako gołodupiec – bo taki stan majątkowy wykazał Grzegorz K. w oświadczeniu majątkowym. Smutne w tym wszystkim jest że Tarnobrzeg nie ma szczęścia do uczciwych, sumiennych i pracowitych włodarzy miasta :(Na miejscu CBA przyjrzałbym się jeszcze dodatkowej kwestii mianowicie kto i na jakich zasadach był zatrudniany w urzędzie miasta bo nie jest tajemnica poliszynela że oferty pracy było konstruowane pod konkretne osoby !

PrzeUczciwy
4 lat temu
Reply to  Prometeusz

Znalazł się najuczciwszy w tej części galaktyki. A te Biurwy, które siedzą z dziada pradziada w urzędach, to były pewnie przyjmowane ze względu na najwyższy stopień ich kompetencji? Chce Pan/Pani powiedzieć, że wcześniej, za poprzednich ekip to sami najlepsi byli przyjmowani? Chyba ze śmiechu pęknę…
W Tarnobrzegu WSZYSCY, WSZĘDZIE są z jakiegoś nadania, i tyle, kropka.
Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to jest albo g ł u p i albo robi to celowo.
Sądy, urzędy, komisje wyborcze, itd. wszędzie są poobsadzane swoimi, w zależności oczywiście, która aktualnie ekipa jest u żłoba. Dlatego tych z komuszego nadania boli, że dostał się ktoś spoza sitwy i zabiera im ze żłoba.
KONIEC

Lil
4 lat temu

Trzeba jeszcze zapytać o najnowsze zatrudnienia w szkole specjalnej… Tam zatrudnienie znalazly ostatnio bez żadnego naboru dwie osoby….
A wiadomo p.o. Dyrektora tam to przyjaciołach naszej Joli…

Miasto
4 lat temu

I zatrudnienie pewnej osoby na stanowisku dyrektora TARR po tym jak był jej prezesem i został złapany po pijaku.

Mieszkaniec
4 lat temu

Jeżeli to prawda,i zostanie skazany prawomocnym wyrokiem należy przeprowadzić audyt z 3 latach rządów tej ekipy(czyli Prezydenta Kiełba oraz jego grupy naczelników,pracowników którzy czuli się bezkarnie i byli finansowo uprzywilejowani).

rta
4 lat temu

Szkoda chłopa bo ten to pikuś do burmistrza Baranowa S. Wszech obecnie panującego walącego wszędzie swoją prywatę działki sprzedawane dla swoich koleśów ze szkoły.

Mieszkanka
4 lat temu

Ludzie, jak można oskarżać gdy jeszcze nic nie jest potwierdzone. Nie wydaję się nikomu dziwne, że tuż po rzekomym przyjęciu łapówki od razu zjawiło się CBA? Najprościej osądzić, niż doszukać się prawdy.

owen
4 lat temu

Mieszkanko! „Tuż po przyjęciu łapówki” bo CBA takie akcje przygotowuje i wcale to nie jest dziwne, są one poprzedzane obserwacją, może załozeniem podsłuchu itp. Jeżeli rzecznik CBA informuje oficjalne że „przyjął” łapówkę a nie „jest podejrzany o przyjęcie” to chyba muszą mieć dowody. I na dowodach opiera się zatrzymanie. Nadążasz?

samiec alfa
4 lat temu

Myślę, że ktoś inny powinien być na miejscu Kiełba. Ktoś w spódnicy….chociaż typ antykobiecy mocno.

polityk
4 lat temu

Dobry początek kampanii wyborczej, każda kampania kosztuje, przyda się każdy grosz. Na każdym kroku podkreślał jaki to on uczciwy… Po co mu to było?

Sławko
4 lat temu

Brak inwestycji, zatrudnianie osób znajomych, reforma szkół tarnobrzeskich – przepełnione placówki to już jest teraz. Byle sprzedać masłem placu i się obłowić tak wyglądała rzeczywistość tych rządów tej spółki. Kolesiostwo tak i tyle. Cztery lata stracone i jeszcze aresztowali sprawiedliwego. A co na to jego główny doradca Jalasia?

wilk
4 lat temu

Gawiedzi spokojnie. Zaczyna się kampania PISu w kraju, a ona tak będzie wyglądała _ czas zacząć usuwanie niewygodnych prezydentów i oponentów, którzy zagrażają miejscowym kacykom pisowym. Kto jest miejscowym kacykiem i dla kogo trzeba opróżnić stołek chyba wszyscy wiemy. Kiełb durniem nie jest i żadnej łapówki by nie wziął. A CBA które przyjechało i „nakryło” to co w telepatycznych kontakcie było z owym przedsiębiorcą?? No ruszcie główkami. Proszę :)) Tarnobrzeżanieee !!! Nie rozczarowujcie mnie Myślcie !

Bratek
4 lat temu
Reply to  wilk

A co ty taki jego pewny jesteś ,za nic by go nie zgarneli !
A usuwanie tych niewygodnych dla siebie to Kiełb chyba zaczął i to dużo wcześniej,więc już wtedy myślał o nadchodzących wyborach !!!
Więc nie pitol trzy po trzy !!!

Kyloo
4 lat temu
Reply to  wilk

No może właśnie okazał się durniem. Schylić się po 20 tyś i wszystko stracić najmądrzejszym nie jest.

Nawet jeśli to była prowokacja CBA to bardzo dobrze, bo jak inaczej wyplenić łapówkarstwo.

A zwalanie tego na czystki pisowskie jest dziecinadą, bo co za pis-u służby nie powinny robić swojej roboty żeby nie było że władza się dobiera do oponentów. Przekręt jest przekręt. Wystarczy być konsekwentnie uczciwym do końca, a nie tylko w czasie kampanie wyborczej.

Miro
4 lat temu

Jak by nie brał to by go nikt nie usuwał. I wszystko jasne gawiedzi!

Alicja
4 lat temu

Oj tam oj tam się burzycie, wziął ja dla waszego dobra. Dostał niewiele a wy możecie mieć galerię i sklepy nie z tej ziemi, nikt takich nie będzie miał. Poświęcił się dla waszego dobra.docencie to. Aha i dziś trza by to klepać żeby na marne nie poszlo;)

Stach
4 lat temu

Nie pewnej osoby tylko osoby którą znam czyli Krzyśka. Jakby nie Krzysiek to już TARR by padł. I nie chodzi o powiązania polityczne tylko facet ma łeb na karku. A jak odejdzie z Taru to już się o niego firmy biją żeby przyszedł – skąd wiem? Nie od niego tylko z rynku.

Silejuk
4 lat temu
Reply to  Stach

kocham Jolę

Kobi
4 lat temu
Reply to  Stach

łeb na karku może i ma ale zatankowany

rynek
4 lat temu
Reply to  Stach

Sprzedam Opla

ewa
4 lat temu
Reply to  Stach

No patrzcie ludziska: mamy zbawiciela Krzyśka „prawie dwa promile”! Potencjalny pijany kierowca-zabójca, staje się niezastąpionym specjalistą, alfą i omegą, etc. etc., kompletna żenada! A niech odejdzie, TARR się nie zawali, ale za to będzie tak jak powinno być – jechał po pijaku, był potencjalnym zabójcą – nie powinien pracować w samorządzie, ani w żadnej powiązanej spółce.

PrzeUczciwy
4 lat temu
Reply to  ewa

Krzysztof, którego zachowanie potępiam, a znam go bardzo dobrze ale nie jest on z mojej bajki – On odpowiada za siebie, a Pan. G. Kiełb odpowiada za siebie.
Jeżeli Pani jest taka dobra i ma tyle do powiedzenia i zaoferowania, to proszę samej wystartować na Prezesa TARR.
Kurde sami specjaliści w TBG, najlepsi od wszystkiego, szkoda tylko, że tak mało inicjatywy, w tym mieście.

makler
4 lat temu

Coś słabo w tym TBG z innowacyjnością…
A po co Bitcoina wymyślili? No po co?

jerry
4 lat temu

przykro mi!!!

Wilk
4 lat temu

Jeśli na tych rzekomych kopertach i banknotach które w nich były są odciski Kiełba to wzioł ,jak nie ma to mu ten prezent podrzucono żeby go wrobić,nie zapominajmy kto przyniósł tę rzekomą łapówkę

Wilk
4 lat temu

Widzę kilku gości w czerni,nieomylni ,pewni i pazerni,gawiedź u ich stóp ,mętna czerstwa i tępa.Tępa gawiedź już uwierzyła że Kiełb to łapówkarz.Ci którzy jeszcze myślą bo nie dali się wykastrować PiSowi z samodzielnego myślenia pozdrawiają tych ciężko myślących

krzys
4 lat temu

Biedny ten nasz Tarnobrzeg i nie ma szczęścia do włodarzy, kolejny przypadek … Zaczęło się kiedyś dawno temu gdzieś początek lat 90-tych i skandal w firmie Tarmont udział tym bierze Prezydent SŻ wyrok i po Prezydencie , następni też mieli sprawy sądowe PJD i PNM ale się jakoś wywinęli … Teraz PGK i znowu Tarnobrzeg „słynny” w całej Polsce :(. Co nas dalej czeka ? 🙁

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content