Oficjalne oświadczenie ws. zatrzymania prezydenta Kiełba przez CBA – zapraszamy na transmisję briefingu prasowego

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję video z briefingu prasowego, który odbędzie się dzisiaj, tj. w czwartek 22. lutego w UM Tarnobrzeg. Podczas briefingu Wygłoszone zostanie oficjalne oświadczenie w sprawie zaistniałej sytuacji w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, powstałej po zatrzymaniu Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba przez CBA

– Nie było za co mówiąc kolokwialnie, wziąć łapówki – mówiła przed chwilą naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Kultury Jolanta Kociuba, odnosząc się do wczorajszego zatrzymania przez CBA prezydenta G. Kiełba. Materiał zgromadzony przez agentów obecnie badają śledczy, a według TVP INFO zarzuty korupcyjne Grzegorz Kiełb może usłyszeć dziś po południu.

Naczelnik opowiadała o wczorajszym dniu w urzędzie, który nie był dniem przyjmowania przez prezydenta petentów, jedynie naczelników. W gabinecie G. Kiełba byli wczoraj również dwaj dyrektorzy tarnobrzeskich szkół i jeden radny, Dariusz Kołek. W jakiej sprawie radny był u prezydenta, tego pani naczelnik nie wie.

– Kiedy o godzinie 12 panowie z CBA wkroczyli do sekretariatu, prezydent był poza gabinetem, stał w sekretariacie, z panią sekretarką i pracownikiem jednego z Wydziału Promocji i Kultury. Drzwi do gabinetu były otwarte i nikogo tam nie było – mówiła naczelnik dodając, że chwilę później prezydent wraz z agentami wszedł do gabinetu.

– Wizyta agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego miała związek z tym co działo się wcześniej – mówiła pani naczelnik informując, iż w ubiegłym roku biuro sprawdzało wszelkie formalności związane z budową przez G. Kiełba domu.

– Prezydent był świadomy tego, że służby cały czas przyglądają się jego działaniom – mówiła J. Kociuba, kontynuując, iż miesiąc temu prezydent zwołał operatywkę dla naczelników wszystkich wydziałów, podczas której powiedział, „że obawia się i spodziewa się prowokacji”. – Prezydent uczulał naczelników, żeby sprawdzali wszystkie dokumenty, które przynoszą petenci – dodała.

CBA ZABEZPIECZYŁO DOKUMENTY DOTYCZĄCE OSIEDLA MOKRZYSZÓW

– Po dokumentach które zostały zabezpieczone można się domyślać, że chodzi o plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów w Tarnobrzegu. Dzisiaj miała być procedowana uchwała nad planem zagospodarowania pod galerię – kontynuowała pani naczelnik.

– Wszystkie dokumenty są naszym zdaniem w absolutnym porządku. Plan miejscowy i plan zagospodarowania tego terenu wykładany był kilkakrotnie, zgłaszane były do niego poprawki na samym początku (…) ostatnie zgłoszone były do niego 16 lutego a dotyczyły drogi. (…) Poprawka dotyczy drogi dojazdowej po której będzie jeździł jeden użytkownik. Ta droga dojazdowa dla inwestora jest istotna żeby przebiegała poza tym terenem, gdyż obecnie aby dostać się do wyznaczonego punktu, osoby muszą przejeżdżać przez środek tej działki. Aby ta inwestycja powstała, prezydent musiał wydać decyzję korzystną dla inwestora. Plan dzisiaj procedowany miał otworzyć drogę do tej inwestycji, przy czym wszystkie dokumenty były przygotowane prawidłowo, mieli do nich wgląd wszyscy. Nie było za co, mówiąc kolokwialnie wziąć łapówki, bo decydować mieli dziś radni (…) – mówiła J. Kociuba.

ZATRZYMANIE PREZYDENTA POCZĄTKIEM KAMPANII

Wczorajsze zatrzymanie prezydenta naczelnik Kociuba wiąże z początkiem kampanii w związku z tegorocznymi wyborami samorządowymi. – Ja powiedziałabym, że jest to początek kampanii i usuwania niewygodnych kandydatów, ponieważ wszyscy wiedzą, że prezydent ogłosił, że będzie startował,, jest kandydatem mocnym naszym zdaniem, jest kandydatem wiadomo skonfliktowanym z obecnie rządzącą partią więc usunięcie takiego mocnego kandydata jest jak najbardziej wiadomo komu na rękę – dodała naczelnik.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ptyś
2 lat temu

20 tysięcy zostawił bezdomny z Warszawy,niestety zmarł jakiś czas temu.

Shazzza
2 lat temu
Reply to  ptyś

JEST TO MOZLIWE

TBG
2 lat temu

To już nie ma ważniejszej osoby w UM tylko Kociuba będzie wygłaszała oświadczenie ? No ale może ma pilne informacje bezpośrednio od Grzesia które nam przekaże że on tylko za 20 tys. chciał przeznaczyć na ich wspólny wypad do ciepłych krajów gdzie mieli się szkolić z etyki i socjologi w biznesie. Patologia w mieście trwa.

Tito 108
2 lat temu

Podobno każdego można przekupić ale nie wierzę,że za 1,5 wartości swojej pensji ;),a koguty jakoś mają się dobrze…

Maniek
2 lat temu
Reply to  Tito 108

Na pewno tak było że kielb nie chciał ,a ten zostawił mu na biurku, haha
W jakich czasach żyjesz człowieku ,że tak niedowierzasz !???

Andrzej Lepper
2 lat temu
Reply to  Maniek

– dziwi miejsce
– zaskakuje kwota. przecież to śmieszne
– zastanawia ryzyko przy wcześniejszej obecności CBA i lustracji majątku
– wydaje się nie zachodzić konflikt stron
– za to zbliżające się wybory dają wiele do myślenia
– prawdę mówiąc, zgłaszając próbę wręczenia łapówki, Grzesiu miałby najtańszą pozytywną kampanię wyborczą w 2018r.

Pax
2 lat temu

Ewidentna sprawa polityczna, w czyich rękach jest CBA?

Mac
2 lat temu
Reply to  Pax

Niedługo się okaże czy polityczna ,czy faktycznie coś ma na sumieniu !

Hejehe
2 lat temu

Jakie kłótnie na początku 😀

Alicja
2 lat temu

Uprawdopodobnia? Może jednak prawdopodabnie?

Anka
2 lat temu

Kołek to PO przecież

kister
2 lat temu

Co wy kuzwa jeszcze zlodzieja bronicie????

Terfan
2 lat temu

No i mamy potwierdzenie na konferncji jakie prymitywne buractwo rządzi i pracuje w UM. Pani Kociuba jak Kiełb wiedział że go obserwują to po co przyjął łapówkę. Druga sprawa to chyba on zaproponował kwotę i pomoc za łapówkę ? Jaka prowokacja i kampania skoro to inwestor z Prezydetem załatwia dila a nie z kimś z Pisu. Niech lepiej Pani powie wszystkim jak obsadzane były posady dyrektorów, jakie były kryteria i przesłuchania kandydatów niech mieszkańcy się dowiedzą o bałaganie w oświacie. No i piękny Sekretarz pośmiewisko PSLu w urzędzie w Osieku, Sandomierzu i teraz Tarnobrzeg przyboczny piesek Kiełba co Pan nie był przy wręczaniu łapówki i nie policzył kasy Kiełbowi czy było równe 20 tys. ? Teraz pakować się czas zacząć i do Załeża się przeniecie do pracy będziecie mieli blisko do Grzesia do zakładu karnego.

ptyś
2 lat temu

to dziwne,prezydent niezależny wspierany przez prawicę i kukiza dostaje 20 tyś od byłego przewodniczącego rady miasta i robią taką przysługę pisowi ?

Mac
2 lat temu
Reply to  ptyś

Widocznie już wszyscy mieli dość Kiełba i jego opłakanych rządów !

...
2 lat temu

Ale dlaczego CBA go obserwowało i szukało na niego haków od pół roku ? Ciekawe czy prezydenta Salowej Woli też tak obserwowali ? Nie może sobie koleś domu wybudować bo nie jest z pisu ?

Bratek
2 lat temu
Reply to  ...

Mieli ku temu powody, nie wzięło się to znikąd , ot tak po prostu !!!

Rewers
2 lat temu

Jak winny pójdzie siedzieć zarzuty ma postawione. Jak by był niewinny to pionkiem by się nikt nie zajmował. Nie róbmy z niego męczennika narodowej sprawy bo nim nie jest.

Tropiciel idiotologii
2 lat temu

„. Drzwi do gabinetu były otwarte i nikogo tam nie było – mówiła naczelnik”
Tajemniczy DonPedro wszedł pod nieobecność prezydenta i sprezentował mu 20000 zł…
Aż się prosi zawołać:Grzegorz Kiełb,Grzegorz Kiełb!!!

Maniek
2 lat temu

Bardzo dziecinne tłumaczenia ma jolka i myśli że ktoś w to uwierzy !!!

Szlifierz Marzeń
2 lat temu

W obronie Pana Prezydenta.
Jestem przerażony skalą obłudy zaprezentowaną przez szanownych komentujących. Jak wam nie wstyd? Za tyle dobra, które uczynił dla nas Pan Prezydent… Łykacie wszystko jak pelikany, w końcu nie od dziś wiadomo, że głupimi ludźmi łatwiej się rządzi. Przecież każdy potrafiący myśleć człowiek jest w stanie połączyć pewne fakty, czy muszę coś jeszcze dodawać? Oczywistą oczywistością jest dla mnie to, że za całą tę szopkę odpowiedzialny jest pewien tłusty, mały, zawistny człowieczek. Jak to mawiali Rzymianie is fecit, cui prodest…

owen
2 lat temu

Panie „Szlifierze…” Osobiście nie wierzę, że prezydent połakomił się na 20 tys.zł. a do tego był tak głupi żeby je przyjąć w swoim biurze i wiedząc, ze jest obserwowany przez CBA. Mało prawdopodobne. Ale żeby zaraz pisać ile to on dobrego dla ludzi zrobił to przesada, chyba pana trochę poniosło.
Zgadzam się natomiast co do wątku małego tłustego człowieczka. Jednak chyba nie o tym samym myślimy.Dodam tylko, że TEN tłusty człowieczek knuje razem z innym małym człowieczkiem ,coraz chudszym nota bene, który się tam pętał po urzędzie ostatnio w interesach.

Szlifierz Marzeń
2 lat temu
Reply to  owen

Panie „oweniu…” ani odrobinę nie poniosło mnie przy ocenie Pana Prezydenta, myślę, że zrobił on o wiele więcej niż jego poprzednik, który, warto przypomnieć, leciał helikopterem za publiczne pieniądze na mecz drugoligowych kopaczy, brak słów… Jestem zawsze poniżany i opluwany za mówienie prawdy, ale wciąż żywię nadzieję, że dosięgnie tego tłustego pana nierychliwa, ale sprawiedliwa ręka sprawiedliwości.

bohdan
2 lat temu

A co to za mały tłusty człowieczek?.Jakiś lokalny wataszka.

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x