Wojewoda wystąpiła z wnioskiem o wyznaczenie komisarza w Tarnobrzegu

Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wystąpiła dziś z wnioskiem do premiera RP o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Treść komunikatu z Biura Prasowego Wojewody Podkarpackiego:

„26 lutego 2018 r. o. godz. 15:26 Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega w oparciu o art. 28 h ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 z późn. zm.) zawiadomił drogą elektroniczną (e-mail) Wojewodę Podkarpackiego o otrzymaniu informacji, o zastosowaniu wobec Prezydenta Miasta Tarnobrzega środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, w okresie od dnia 21 lutego 2018r. do dnia 21 maja 2018 r. na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego dla Warszawy – Śródmieścia II Wydział Karny Sekcja Postępowania Przygotowawczego. Jednocześnie zwrócił się z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji Prezydenta Miasta Tarnobrzega zgodnie z art. 28h w związku z art. 28g ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ww. ustawy.

W dniu 28 lutego 2018 r. Wojewoda Podkarpacki wystąpiła do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji Prezydenta Miasta Tarnobrzega”.

foto: Urząd Wojewódzki

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dziuniek
2 lat temu

Oddać ten zapyziały ,zasrany Tarnobrzeg pod zarządzanie Stalowej Woli jako jej dzielnica i natychmiast zapanuje porządek.Kuźwa To miasto właściwie nie powinno mieć prezydenta tylko burmistrza.Jak każde miasteczko tej wielkości.A Wielowieś,Mokrzyszow i inne wioski powinny wrócić do odrębności administracyjnej.Wówczas Tarnobrzeg ze swoimi 15 tysiącami ludności byłby na swoim miejscu..Takie miasto nie zasługuje na prezydenta bo to zaściankowy sposób myślenia .

Dzidek
2 lat temu
Reply to  dziuniek

Dziuniek, zmień pieluchomajtki i na Boga nie zakładaj później na głowe!

roch
2 lat temu

dziunek, idź spać, bo mózg odmawia posłuszeństwa. Jesteś monotematyczny, a to objaw poważnej choroby!

obywatel 2
2 lat temu

a nie za wczesnie bo jeszcze decyzja o areszcie sie nie uprawomocnila a jest tez odwołanie mec Łebski działa

Katarzyna
2 lat temu

Właśnie chyba ze w Warszawie wszystko załatwione aby G.K.sie na razie w mieście nie pojawił.Co to za metody niszczenia ludzi nie do wiary.

Antoni
2 lat temu

za Mastalerza było najlepiej !!!!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
2 lat temu
Reply to  Antoni

jajecznica na boczku była dla każdego , darmowe loty helikopterem, piękne trzewiki dla naczelniczek, opony do samochodów naczelników 🙂 Oj tak Norbi wróć 🙂

Karolina
2 lat temu

Tak Tak, za to za Twojego Kiełba miasto kwitnie jak na wiosne.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
2 lat temu
Reply to  Karolina

Spokojnie słońce on nie mój 🙂

Osiedle "Siarkowiec"|
2 lat temu
Reply to  Karolina

Chyba mieszkasz w Knapach i w Tarnobrzegu bywasz tylko 1 raz w roku na targowisku. Ulice na osiedlu „Siarkowiec” wyremontowane, przybyło setki miejsc parkingowych, zmieniono oświetlenie itd. Kto to zrobił, Mastalerz głupia cipo czy obecny Prezydent?

Karolina
2 lat temu

to jest wedlug Ciebie sukces dobrego gospodarza ? tak spostrzegasz role prezydenta, ze znajdzie srodki na remont ulic ? Gratuluje !!

tbg
2 lat temu

Szanowny użytkowniku – „Osiedle Siarkowiec”
Stwierdzenie „głupia cipo” pokazuje Pana/Pani poziom, jak nie trzymasz napięcia to pobiegaj. Wkoło Urzędu najlepiej.

Proszę administratorów by nie publikowali bądź usuwali taki komentarze.

Kogito ergo sum
2 lat temu

Ja też mieszkam na osiedlu „Siarkowiec” i po pierwsze wstyd mi, że takie prostackie indywiduum dzieli ze mną wspólną przestrzeń publiczną. Po drugie miejsce urodzenia nikogo nie dyskryminuje a śmiem przypuszczać po poziomie języka, że nie jesteś osobniku ani mieszczańskiej proweniencji, ni też tym bardziej szlacheckiego stanu, no chyba, że co najwyżej samozwańcem herbu kufajka i walonki. Po trzecie zaś wygłoszony przez ciebie (słowo „ciebie” świadomie piszę z małej litery) pean pochwalny na rzecz niebywałych „osiągnięć” (byłego już na szczęście) prezydenta tego nieszczęsnego miasta, dowodzi albo twojej skrajnej niewiedzy (czytaj: głupoty) na temat radosnej twórczości Grzegorza K. albo świadczy o… Czytaj więcej »

yeah
2 lat temu

pięknie ujęte, brawooooo 🙂 !

Walencik
2 lat temu

Kiedy ma być oficjalne info kto komisarzem ?

tom
2 lat temu

Chcecie mieć dobrego gospodarza, to weźcie kogoś z Dymitrowa. Tam są gospodarze co mają po kilkadziesiąt krów.

dziuniek
2 lat temu

Kuzwa wiekszego bagna jak w Tarnobrzegu nigdzie nie ma.I te mądrości,te uwagi ,te aluzje i osady na forach.Ja to,ja tamto .Kuzwa co za ludzie ci pojeba..i tarnobrzeżanie czy jak tam was zwą? Wiocha posrana.

Szczur
2 lat temu
Reply to  dziuniek

Dobrze, że mamy tak oświeconych komentatorów tego co się dzieje w naszym mieście. W Tobie nadzieja dla nas wszystkich.

owen
2 lat temu

Do Kuzwa-dziuniek: zajmij się może swoją wioską bo twoje obrażanie mieszkańców Tarnobrzega świadczy raczej o skrajnych kompleksach.

tramp
2 lat temu

Za Mastalerza wyrosły jeszcze cztery palmy, jedna nawet odrosła po skoszeniu poprzedniej przez jakiegoś pirata drogowego. A potem ten co miał na nich siedzieć, został piratem na jeziorze, korzystając z policyjnej motorówki

jasnowidz
2 lat temu

Najbardziej naganną ocenę prezydentowi Grzegorzowi K. wystawia fakt nie zadbania o mieszkańców w przypadku nazwijmy to losowym. Brak wyznaczenia swoich zastępców spowodował paraliż finansowy Miasta. Brak wypłaty 500+ i innych świadczeń należnych mieszkańcom. Widać jak na tacy że brakowało mu wyjątkowej wyobraźni co by było gdyby ….Człowiek który nie ufa nikomu i każdego podejrzewa ma jakiś problem być może z samym sobą. Dobro i bezpieczeństwo mieszkańców winno być jego najważniejszym zadaniem, powinien przewidywać każdą sytuację ale widocznie całą władzę chciał mieć dla siebie. Za powstały paraliż finansowy Miasta i związane z tym kłopoty i niedogodności mieszkańców powinien dostać dodatkowy wyrok.… Czytaj więcej »