Dwa plany przyjęte, plan dot. zagospodarowania os. Mokrzyszów wycofany. Retransmisja LIII sesji Rady Miasta Tarnobrzega (zdjęcia oraz video HD)

Radni wycofali z porządku obrad plan zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów. Z kolei bez sprzeciwu i głosów wstrzymujących się przyjęto plany zagospodarowania wokół Jeziora Tarnobrzeskiego oraz dla terenu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.

W głosowaniu formalnym o wycofaniu projektu dot. planu zagospodarowania osiedla Mokrzyszów za głosowało 11 radnych (Dziubiński, Kapuściak, Kołodziej, Mudrecka, Myszkowski, Ogorzałek, Partyka, Stasiak, Stępak, Szwedo i Zioło), przeciw był radny Zych od głosu wstrzymało się zaś 6 radnych (Bożek, Kłeczek, Kołek, Nowak, Pekar i Popek).

Sesja miała burzliwy przebieg, radni mieli uwagi m.in. dotyczące porządku obrad i zgodności z procedurami. Swoje zastrzeżenia i uwagi składami m.in. radni Witold Zych i Norbert Mastalerz.

Dzisiejsza sesja była dokończeniem obrad z 22 lutego br. W retransmisji pokazujemy więc zarówno sesję z czwartku 22 marca br jak i dzisiejszą – czyli część 4.

POCZĄTEK OBRAD LIII SESJI RM TARNOBRZEGA (z 22 lutego br.)

CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 2

CZĘŚĆ 3

CZĘŚĆ 4

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
3 lat temu

Jakim cudem pokazujecie sesje z 22 marca br. Skoro mamy dopiero 2 marca?

MMM
3 lat temu
Reply to  Kuba

STAWIAM JAJA ZE KALINA BEDZIE PREZYDENTEM!

gabinet
3 lat temu
Reply to  Kuba

Kuba to przykład na to że czytanie ze zrozumieniem to obecnie problem wielu uwstecznionych intelektualnie

future
3 lat temu
Reply to  Kuba

bo to przekaz z przyszłosci!

mieszaniec
3 lat temu

Brawo Państwo radni w Tarnobrzegu jest już za dużo miejsc pracy i kasa z podatków też nie jest potrzebna więc lepiej zablokować kolejnego inwestora i przegonić. Galeria + Castorama pewnie koło 500 miejsc pracy i z milion złotych z podatku od nieruchomości znów ominie miasto. Jeżeli mieliście jakieś wątpliwości było wcześniej spotkać się z zainteresowanymi i sobie je rozwiać a jak nie to chociaż wysłuchać Pana Zycha który jako jedyny się zainteresował, spotkał i przygotował. Argument o obronie interesów drugiej firmy jest słaby bo nie działają tam od wczoraj i jeżeli potrzebują służebności przez cudzą działkę to mieli czas aby to zrobić. Plan też wykładany i konsultowany był długo ale skąd radni mogą to wiedzieć. Chyba, że blokując tą inwestycję realizują swój „biznes” aby zrobić komuś na złość a nie chcą pomóc sąsiadującej firmie. Nad uwagami odnośnie planów jeziora nikt się nie zająknął a przecież ich było sporo (oczywiście dobrze że chociaż ten plan został przyjęty).

Prawnik
3 lat temu

A ja dodam od siebie, że Pani Mecenas to przydałyby się studia podyplomowe z prawa samorządu terytorialnego oraz kurs dokształcający w zakresie kultury wypowiadania się. Tak krzyczeć na ludzi (nawet na radnych), to nie przystoi prawnikowi. Poza tym, Pani linia argumentacyjna jest według mnie wysoce kontrowersyjna i w tym zakresie podzielam zdanie Pana Mastalerza i Pana Zycha.

owen
3 lat temu

Wszystko się “pięknie” składa….zamknąć Kiełba, (nie jestem jego sympatykiem), uniemożliwić mu wystawienie pełnomocnictwa do podejmowania decyzji w sprawach miasta, wkurzyć ludzi niewypłaceniem w terminie pensji i zasiłków, odbiór śmieci scedować na Stalową Wolę, zablokować ważne dla Tarnobrzega procedury, a kwestię powołania komisarza wydłużyć ile się da. Jakie to wszystko może wywołać nastroje społeczne w mieście??? Kto jest winien? Kiełb. A może wcale nie?…Może właśnie działacze PiS wkroczą jako wybawiciele, kalinka podpisze strategiczne dokumenty i ludzie dostana te wyczekiwane wypłaty, Kalinka dostanie kasę na pseudo obwodnicę (czyt.drogę wewnętrzną miasta,która nie rozwiąże żadnego problemu) i wspólnie ze Stalową “uszczęśliwi” mieszkańców Tarnobrzega. Bo powierzenie niedoświadczonemu Kalince funkcji komisarza tak “przy okazji” przełoży się na to, że Stalowa na tle Tarnobrzega będzie nabierać jeszcze większych rumieńców, a nasze miasto już całkiem podupadnie. Tylko jego mieszkańcy obwinią za to wszystko
….Kiełba. O ile początkowo miałem wątpliwości czy prezydent rzeczywiście został wrobiony politycznie, o tyle teraz już ich nie mam.
PiS jednym machem przejmuje (obok Stalowej) dwa miasta, Tarnobrzeg i – przykra sprawa – Mielec (po śmierci prezydenta Kozdęby).

wycior
3 lat temu

Dzisiejsze głosowanie jak dobrze rozumiem oznacza, że projekt Karuzeli trafia do śmietnika? Jeżeli tak to szkoda bo miasto dalej zostanie wiochą jak było. Swoją drogą chyba już jedyne w Polsce tej wielkości bez galerii.

Mieszkaniec
3 lat temu

Wcale nie dziwię się Radzie Miasta, że zdjęła z obrad dalsze procedowanie nad MPZP os. Mokrzyszów, który jest – zresztą jak podawano w mediach – dowodem w sprawie. To rzekomo za jakąś nieznaną nam pozytywna decyzję organu wykonawczego dot. akurat tego planu została wręczona w „czarną środę” korzyść majątkowa. W mojej ocenie kwestia procedowania nad przedmiotowym planem powinna być zawieszona do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z tym dokumentem w kontekście wręczonej korzyści majątkowej. Wypowiadający się na forum „mieszaniec” gratuluje radnym decyzji blokującej inwestora, to odpowiem tak jakby Rada Miasta blokowała inwestora to przedmiotowy plan powinien być rozpatrzony negatywnie, tzn w głosowaniu całkowicie odrzucony i w tej sytuacji należałoby procedurę nad opracowaniem planu wszczynać od początku. Takim rozwiązaniem Rada Miasta naraziłaby się na kolejny zarzut działania na szkodę gminy, która z pieniędzy podatników płaci wykonawcy za opracowanie konkretnego planu. Ja chciałbym poznać okoliczności i powód wręczenia korzyści majątkowej i osoby która ją wręczyła. Myslę, że każdy Radny rozsądnie myślący tak by postąpił jak to miało miejsce wczoraj, bo jak tu procedować nad czymś, co jest dowodem w sprawie i budzi tyle negatywnych emocji. Przecież to jest chyba logiczne, zresztą nawet Radni PiS wstrzymali się od głosu poza dwoma radnymi, którzy również… Czytaj więcej »

mieszaniec
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Proszę pierw obejrzeć sesje i poznać powód dla którego uchwała dotycząca MPZP z centrum handlowym została zdjęta. Wniosek pana Kołodzieja motywowany był sporem między dwoma przedsiębiorcami który w sumie w momencie głosowania był już rozwiązany(właściciel sąsiedniej działki do galerii „trochę” poźno sobie przypomniał, że potrzebuje dojazdu do swojej firmy mimo, że działa kilka lat w tym miejscu) i odkładanie go w czasie było bez zasadne. A co do logiki, że skoro „afera” dotyczyła tego planu to należy ją zablokować to proszę się zastanowić czy warto poświecić inwestycję(miejsca pracy, kupa kasy z podatków, rewitalizacja obszaru). Domniemana łapówka i cała związana z tym afera nie mogła dotyczyć nie zgodności z przepisami procedowanego MPZP bo ani prezydent ani radni by nie mogli uchwalić takiego planu bo i tak nadzór wojewody by to uchylił, nie maja takiej władzy! Jedynie za co mógłby wziąć prezydent łapówkę to za nie utrudnianie i tutaj dochodzimy do całego sensu. Nie dość, że inwestor ma pod górkę bo w mieście rozgrywa się albo walka o stołki albo ktoś jest pazerny to jeszcze radni go dobiją swoim kompletnym brakiem wiedzy o tym jak powstaje i co to jest MPZP. Nikt nie będzie czekał cierpliwie kilka lat aż państwo radni zmienią… Czytaj więcej »

wilk
3 lat temu

Miasto wiochą nie zostanie, bo przecież są inwestorzy z Warszawy i oni galerię wybudują. Jeszcze lepszą, bo w centrum miasta, dwupiętrową, z kinem i wszystkimi bajerami, które są w galeriach z prawdziwego zdarzenia. Widzieliście film reklamowy z telewizji lokalnej. Natomiast ta galeria w Mokrzyszowie to jakiś wypierdek mamuta, nie dość, że poza miastem, to jeszcze jakieś parterowe barachło, drugi Park Tarnobrzeg tylko trochę większy. Może takie wielkie g.. jak Kolkowaty postawił w Stalowej i go VIVO wydudkało z rynku. Sygnalista musi się odbić teraz.

Filip
3 lat temu

Zwróćcie uwagę na radnego Mastalerza. Przychodzi na sesję, powie co mu ślina na język przyniesie a w głosowaniach udziału wziąć nie łaska. To po co on przychodzi na rady, poobrażać D.Bożka?

dziuniek
3 lat temu

wilk a co ty myślisz ze ta galeria warszawiaków (jesli w ogóle powstanie)Bedzie taka jak choćby w Stalowej Woli?Hahahahah co najwyżej jak ta w Sandomierzu czyli duzy dom handlowy.A o kinie to sobie mozesz momazyc.Oj naiwny narodzie tarnobrzeski.Co wy myslicie ze jeszcze przed pozwolenie na budowę powiedzą wam ze to będzie hala?

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content