Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. zostaje w areszcie tymczasowym

Warszawski Sąd Okręgowy odrzucił zażalenie na tymczasowy areszt prezydenta Tarnobrzega. Rozprawa odbyła się dzisiaj w południe.

– Sąd Okręgowy w Warszawie po rozpoznaniu na posiedzeniu w dniu 13 marca 2018 r. sprawy o sygnaturze X Kz 271/18 dot. Grzegorza K. podejrzanego o popełnienie czynu z art. 228 § 1 kk na skutek zażalenia obrońcy podejrzanego na postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie z dnia 23 lutego 2018 r., sygn. akt II Kp 534/18 w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania postanowił utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie – jak informuje naszą redakcje biuro prasowe sądu w Warszawie.

Tym samym Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście z dnia 23. lutego o zastosowaniu wobec podejrzanego Grzegorza K środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na czas trzech miesięcy, czyli do dnia 21. maja br., do godziny 11.44.

Adwokat prezydenta miał dziś przedłożyć sądowi list poparcia dla prezydenta Grzegorza K. Jak podaje Radio Leliwa, w artykule ” Tarnobrzeg. List poparcia z tysiącami podpisów„,  pod listem podpisało się 3310 osób.

Prezydent Miasta Tarnobrzega podejrzany jest o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego – informowała Prokuratura Krajowa. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat więzienia. Prezydent nie przyznaje się do winy.

Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pan to nie ja
4 lat temu

I to jest właśnie pis-owski sąd za 20tys trzymać człowieka masakra rozumie że był prezydentem ale za 20 tyś

Krzysiek
4 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

Dokładnie! Pan Grzegorz nie takie sumy przygarniał, wszyscy wiedzieli, przez ponad 3 lata, nikt się jakoś nie czepiał. Teraz taka awantura o głupie 20 tys., a dla Pana Grzegorza, to drobne były. Mali ludzie! Gdzie tu sprawiedliwość?

Gosia
4 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

Dobrze, że powstał KOkD, mamy już prawie 3500 członków, będziemy walczyć o demokrację!

Jolanta K.
4 lat temu

Won do piekła, mendo wściekła!!!

Pan to nie ja
4 lat temu

A ile dostanie ten pseudo przedsiębiorca za wręczenie łapówki? Już mnie nic nie zdziwi i pewnie medal dostanie z uśmiechem prezesa odbitym na awersie

KOkD
4 lat temu

KOCHANI!
Nasza akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, zebraliśmy olbrzymią liczbę 3310 podpisów. Szczególne podziękowania należą się ciału pedagogicznemu, dzieciom i młodzieży szkolnej, oraz naszym seniorom.
Tym razem się nie udało, ale przed nami kolejna misja.

Od jutra zbieramy podpisy za uwolnieniem Pana Mariusza Trynkiewicza, który pomimo, że spłacił dług wobec społeczeństwa, odbywając zasądzoną karę, bezprawnie przetrzymywany jest przez PiSowskich oprawców, podobnie jak Nasz Pan Prezydent Grzegorz.
Zbiórkę podpisów zaczynamy od szkół i bazaru – startujemy jutro.

Pamiętaj! Poparłeś Grzegorza – popierasz Mariusza – bo jutro,to możesz być TY!

tarnobrzeżanka
4 lat temu

Zastanówcie się tylko, jeśli sąd podtrzymał decyzję o areszcie to a dowody na proceder przestępczy. Takie zachowania należy piętnować, kontrolowane wręczenie łapówki to za przyzwoleniem sądu działanie, które jest dopuszczalne żeby udowodnić winę. Wstyd dla wszystkich, którzy angażowali młodzież i dzieci do zbierania podpisów, wstyd dla księży, którzy to robili. Poczekajcie trochę a dowiecie się wszystkiego…

Pan to nie ja
4 lat temu

I wstyd dla tego co tą łapówkę wręczył

Karas
4 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

Ty się wstydź bo jak widać po Twoich wypowiedziach popierasz łapówkarstwo.

Pan to nie ja
4 lat temu
Reply to  Karas

Lapówkarstwa nie popieram ale są naprawdę inne środki zapobiegawcze

krytyk
4 lat temu

Poczekać chwilę to OK. Oby tylko ta „chwila” nie trwała do „po wyborach” 🙂

tarnobrzeżanka
4 lat temu

A prezydent taki ostrożny, służby swoje ostrzegał a sam nie zapanował nad sytuacją. To była desperacja, całe miasto mówiło co się w urzędzie dzieje i jak można sprawy załatwić. Nie udawajcie, że tego nie słyszeliście i nic na ten temat nie wiecie.

krytyk
4 lat temu

Brał od „stałego dostawcy” więc się nie obawiał…..

tarnobrzeżanka
4 lat temu

A ujawnienie procederu przestępczego za przyzwoleniem sadu nie jest jeszcze karalne

Patryk
4 lat temu

Nie rozumiem dlaczego do niektórych nie dociera że prezydent może być winny, Bo zadarł z PiSem, to już od razu niewinny i aresztowanie polityczne. A może został jednak uczciwie aresztowany?

krytyk
4 lat temu
Reply to  Patryk

Jeżeli większość bezkarnie bierze łapówki, to ukaranie “politycznego wybrańca” jest niesprawiedliwe.

Zuzu
4 lat temu

Sąd nie wysłuchał próśb wiernych i dzieci (zwanych młodzieżą), a tyle ich było niby 3310. Ojjj ludzie. Śmiać się? Czy płakać? Taką groteskę z tej sprawy zrobiliście, że KOkD pewnie po tym wszystkim za Mariuszem zebrałby więcej.

Maria
4 lat temu
Reply to  Zuzu

Nie szydź jędzo. To jeszcze nie koniec! To nasze miasto, nie kaczy wychodek. Nie dajmy wolności sPiSać na straty, KOkD poprowadzi nas w obronie wartości europejskich! W obronie Grzegorza i Mariusza! Niech żyje KOkD i jego członki (3310 szt.)!

Wiki
4 lat temu
Reply to  Maria

Które to te członki ???

Pan to nie ja
4 lat temu
Reply to  Wiki

No chyba te, co te liste podpisały.

Sąsiadka
4 lat temu

My mieszkańcy Tarnobrzega domagamy się dożywotniego więzienia dla kanalii i łapówkarza Grzegorza K.!
Sprawiedliwość górą!

Mieszkaniec
4 lat temu

Popieram Pana Grzegorza, nienawidzę obecnej władzy – chciałbym się zapisać do KOkD, walczyć o demokrację i wartości europejskie – kiedy następne spotkanie KOkD? Czy będzie można się do was zapisać na bazarze?

Pan to nie ja
4 lat temu

Ale wy jesteście puści i obłudni daliście się omotać pis-dzielcą i dalej śnie o dobrej zmianie ale już nie długo obudzicie

Pan to nie ja
4 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

Z ręką w nocniku

Jolanta K.
4 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

Ty chłopie, to nie tylko z ręką w gu… tzn. nocniku, ale jeszcze z mendami na ryju, kumplem w pierdlu i CBA na karku ;)))))

Wiki
4 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

Jaki z Ciebie Pan, skoro nawet po polsku nie umiesz poprawnie pisać !
Idź weź jakieś lekcje może….na naukę nigdy nie jest za późno !

krytyk
4 lat temu

Do „Patryk”: Jeżeli większość bezkarnie bierze łapówki, to ukaranie „politycznego wybrańca” jest niesprawiedliwe.

wojtek
4 lat temu

Nie napinajcie się niepotrzebnie. Z Jolką i łysym Tadziem jako filarami sztabu i tak miał minimalne szanse na wygranie wyborów. Dzieci tylko szkoda i żony.

krytyk
4 lat temu
Reply to  wojtek

Ważne, że większe niż KOMISARZ. I to bardzo zmienia kontekst rzeczy.

Paolo
4 lat temu
Reply to  krytyk

Taaaa 3310 głosów pod warunkiem że by głosowały też dzieci

jasnowidz
4 lat temu

Nie ma co się gardłować! Jeśli Sąd podjął decyzje odrzucenia zażalenia to zapewniam że dokonał rzetelnej analizy dowodów pozyskanych w toku realizacji działań operacyjnych. Muszą one być zatem na tyle silne że trudno dyskutować!!! Myślę ze lepiej nie słyszeć jak targował się Grzegorz K. o wysokość „prowizji”. Nie jestem wrogiem Grzegorza K. Kibicowałem żeby oczyścił się z zarzutów ale widocznie dowody są mocne. Tak to w życiu jest że czasami ludzie w których pokładaliśmy nadzieje zawodzą. Został wstyd i tylko wstyd. Popatrzmy teraz już tylko obiektywnie na stan rzeczy jaki na zafundował prezydent. Rządził sam od roku. Pytanie dlaczego? Nie przewidywał sytuacji losowej? Nie wiedział że pracę należy wykonywać rzetelnie? Ile próśb mieszkańców było rozpatrzonych rzetelnie? ile pism przeczytanych rzetelnie? ile decyzji podjętych „byle jak”?. Miasto takie jak Tarnobrzeg aby było dobrze zarządzane musi mieć co najmniej dwóch wiceprezydentów. Jeden człowiek po prostu fizycznie nie jest w stanie poświęcić tyle czasu aby sprawy Miasta i mieszkańców były załatwiane nie tylko na bieżąco ale i rzetelnie. To jest po prostu niemożliwe. A może prezydent G.K nie chciał aby ktoś patrzył mu na ręce? Proszę dokonać weryfikacji w internecie czy było takie miasto w skali Polski wielkości Tarnobrzega aby Prezydent przez rok… Czytaj więcej »

Franek
4 lat temu
Reply to  jasnowidz

„Proszę dokonać weryfikacji w internecie czy było takie miasto w skali Polski wielkości Tarnobrzega aby Prezydent przez rok rządził sam?” Tak -Stalowa Wola i to przez kilka lat (za kadencji Szlęzaka i obecnie za Nadbereżnego też).

Misia
4 lat temu

I tak powinien kandydować nawet a aresztu

KOkD
4 lat temu
Reply to  Misia

Będzie kandydował, dzięki KOkDowi i jego członkom!

Wiki
4 lat temu
Reply to  Misia

Idź lepiej spać Misia i się nie błaźnij !

Misia
4 lat temu
Reply to  Wiki

Ma takie prawo i powinien. Jest duża szansa na wygraną w końcu został człowiekiem roku 2017 w samorządzie 63 % poparcia więc wygraną w 1 turze

Zainteresowana
4 lat temu

A ja mam nadzieję, że wyjdą wszystkie przekręty przy okazji. Szczególnie w oświacie.

Kobi
4 lat temu

Ponad 3000 zostało oszukanych podpisując sie pod listem. Incjatywa ludzi którzy boją się o swoje stołki i sielankę jaka się im kończy. Nie zależy im na Kielbie jako człowieku tylko stołki w urzędzie, szkołach, itp. Jak wam nie wstyd oszukiwać uczciwych mieszkańców ? Czy jeśli ktoś ukradnie batonika lub piwo będziecie go tak bronić ?

Prawnik
4 lat temu

Czy istnieje możliwość poznania uzasadnienia obydwu postanowień? Temat jest szalenie interesujący, a tacy zwykli mieszkańcy mało wiedzą o sprawie, poza domysłami i lakonicznymi komunikatami dot. decyzji sądów. Wydaje się, że opublikowanie decyzji procesowych, wraz z uzasadnieniem faktycznym i prawnym, byłoby pożądane, aby dowiedzieć się prawdy (jeśli oczywiście dobro postępowania nie będzie w ten sposób zagrożone, a sąd wyrazi zgodę na upublicznienie całości orzeczeń).
Co do samego postanowienia nie będę się wypowiadał, gdyż po prostu mam zbyt małą wiedzę co do samej sprawy.

AlkoHolik
4 lat temu

Przede wszystkim to trzeba się napić!To pomaga.Polecam i pozdrawiam alkoholików!

Witold
4 lat temu
Reply to  AlkoHolik

My ciebie Krzychu, też pozdrawiamy.

Wojtek
4 lat temu

KAMIL RÓB AUDYT PO RZĄDACH GRZEŚKA, BO ZA PARĘ MIESIĘCY CI CO W URZĘDZIE Z LISTĄ POPARCIA DLA GRZEŚKA BIEGALI OSKARŻĄ CIE O ZMARNOWANIE PUBLICZNYCH ŚRODKÓW.

Wiki
4 lat temu
Reply to  Wojtek

Dokładnie i zrób to Kamil czym prędzej !

KOkD
4 lat temu

KOCHANI!
Decyzją rady naczelnej KOkD, wszyscy nasi członkowie, podpisani na petycji do sądu w sprawie uwolnienia Naszego Pana Prezydenta, którzy dotąd zatrudnieni są w UM Tarnobrzega i spółkach miejskich – w najbliższy piątek, 16 marca na znak protestu przeciwko znienawidzonemu PiSowskiemu reżymowi, złożą wypowiedzenia z pracy!
Urząd zostanie prawie pusty – zobaczymy jak ten nieudolny reżym poradzi sobie bez KOkDowskich fachowców!?

Wiki
4 lat temu
Reply to  KOkD

Aż jestem ciekawa, który pierwszy będzie taki odważny i złoży wypowiedzenie

Wiki
4 lat temu
Reply to  KOkD

A tak poza tym to ciekawe czy 500+ nie bierzesz , bo jeżeli tak to zwróć co do grosza. Przecież wstyd by było brać od PiS -U, nie uważasz tak !!???

Franek
4 lat temu

Dopóki GK nie zostanie prawomocnie skazany, dopóty jest niewinny. A gdyby tak został uniewinniony to niejeden szczekacz, który tu juz go „skazał” może pójść w samych skarpetkach po tym jak mu GK sprawe wytoczy o naruszenie dóbr osobistych.

Rolo Tomassi
4 lat temu
Reply to  Franek

haha szczyt hipokryzji xd

Mamuśka
4 lat temu

KOkD jeśli chcecie aby wypuścili Trynkiewicza i będziecie zbierać podpisy to zaproście go do swojej siedziby, może zrobi z wami porządek, albo do swoich domów gdzie czekają na was synowie. To jest karygodne, że chcecie bronić przestępców i morderców. I do tego samego wora wrzucacie GK? Co z was za obrońcy, równacie go z gwałcicielem i mordercą?
Poczekamy do 16 marca i przekonamy się czy wszyscy złożą wypowiedzenia. Sprawdzimy czy członkowie KOkD mówią prawdę.

KOkD
4 lat temu
Reply to  Mamuśka

Oczywiście, że tak. Nasza inicjatywa zatacza coraz większe kręgi, wyszliśmy już poza bazar w Tarnobrzegu. Nasz odział 'Cock-w-D London’ zbiera już podpisy za Panem Prezydentem i demokracją wśród Tarnobrzeżan na wyspach.

Wiki
4 lat temu
Reply to  KOkD

A zbierajcie sobie i się pocieszajcie !
I tak gówno zdziałacie !

TbG
4 lat temu

Jutro mam otrzymać kopie listy wszystkich co się podpisali w obronie GK. Następnie przygotuje listę tych którzy na tej liście obecnie pracują w urzedzie miasta, szkołach, spółkach miasta, itp. Opublikuje listę w mediach i mieście aby mieszkańcy poznali zwolenników łapówkarza, ojca zdradzającego żonę, urzędnika łamiącego prawo.

KOkD
4 lat temu
Reply to  TbG

Dziękujemy propagowanie naszej pięknej ideii KOkD. KOkD, nasi członkowie i nasz Patron, jesteśmy coraz bardziej sławni. Co do epitetów, to mógłbyś się powstrzymać, jeżeli będzie trzeba zagłosujemy i zbierzemy podpisy, że zdradzanie żony i łamanie prawa jest w porządku – i będzie w porządku. Z łapówkarstwem już sobie poradziliśmy, w ten sam sposób.
Pierwszy punkt statutu KOkD: Co jest dobre dla Naszego Pana Prezydenta i jego ludzi z KOkD nazywamy DOBREM, co jest złe dla Naszego Pana Prezydenta i jego ludzi z KOkD nazywamy ZŁEM.
Wystarczy, że będziemy to powtarzać wiele razy w mediach, z przekonaniem, miłym tonem – tarnobrzeski lud uwierzy, zawsze to robił i zawsze będzie nas popierał. Na końcu dodamy przaśny żart o „kaczym terrorze” albo „PISdzielcach”, zrobimy perskie oko a motłoch uzna, że został „wtajemniczony” i dalej będzie za Naszym Kochanym Panem Grzegorzem i jego ludźmi z KOkD i nikt nam nic nie zrobi!

darek3
4 lat temu

wisielcze instynkty demonów kalinkowych zalewaja nas z kazdej strony , przyzwoici ludzie instynktownie sa przecie dyktaturza i widzą że COŚ w tej sprawie Kiełb-Kalinka nie gra , że ktos tu gra nieczysto !! Pokażcie te nagrania – a jak ich nie ma to co ??!! Jest jeszcze czas dograć ?? Nie tak juz naród głupi , trudno bedzie uwierzyc w nieszczere i oblesne wypowiedzi nowych zbawców miasta …

Franek
4 lat temu

ponad 3000 podpisow w weekend to nie byle co – NIE ZMARNUJMY TEGO , OZNACZA TO ZE TYDZIEN SPRAWNEJ AKCJI MOZE DAC PONAD 10 000 GLOSOW I SPOKOJNIE MOZEMY KALINKE ODSTRZELIC JESLI OCZYWISCIE WYBORY NIE BEDA SFAŁSZOWANE !!!!

KOkD
4 lat temu
Reply to  Franek

Franek, darek3 – brawo chłopaki! Prawdziwi KOkDowcy!
Dzisiaj po pracy, na parkingu za Urzędem – tam gdzie zawsze. Kartki z tabelami do list, wydrukuję w trakcie pracy. Uważajcie na naczelniczkę M. – kolaboruje z reżymem.

Terfan
4 lat temu

Co robi Sekretarz w Urzędzie Miasta ? Pisze komentarze na portalach popierające Pryncypała Łapówkarza. Co robi Kociuba w pracy zbiera podpisy popierające Pryncypała Kochasia. Wniosek jeden – zwolnić ich bo w pracy to się wykonuje obowiązki dla miasta i mieszkańców a nie uprawia prywatę.

Tasik
4 lat temu

Jeden WIEKI bajzel tak w KRAJU jak i w TARNOBRZEGU-syw.

B
4 lat temu

Ale wszyscy łykacie nowinki, nikogo nie zastanawia, że puszcza się wolno do procesu ludzi podejrzanych o dużo gorsze rzeczy, a za tak śmieszną łapówkę jak 20 tysięcy będą go trzymać?

Franek
4 lat temu

))) dobry humor to swietna podstawa dobrego zycia i przyzwoitych mysli, jak wytepic robaka gdy mózg robaczywieje od lat – wie tylko gwardia kamilkowych garbusków … no to wio , z wiara że stoimy w prawdzie

Wiki
4 lat temu
Reply to  Franek

A tobie Franek nie robaczywieje ???
Bo tak mi się coś wydaje !!!

Eje
4 lat temu

A mnie się wydaje że to całe zamieszanie sprowokował nie kto inny jak Mastalerz pamiętliwy,jak ta ława co wypływa na wierzch, jak demon wychodzi zawsze do góry,to że PiS jest w to zamieszany mnie nie dziwi bo właśnie o to chodziło aby i ci byli winni,a pozatym to są ,,sprawiedliwi,,to będą go trzymać jak za komuny ,,dajcie człowieka a paragraf się znajdzie,a jeśli chodzi o Mastalerzato będzie tak że to on jest teraz najmądrzejszy ,czysty ,i dalej z Kołkiem będą kręcić czarne interesy,a co przecież im wolno!!!!!!

Misia
4 lat temu
Reply to  Eje

„…demon wychodzi zawsze do góry…”
Kobieto! Coś ty ćpała?

Franz
4 lat temu

Bień! Mu tu k…wa jeszcze wrócimy z Olem!

taktyka służb
4 lat temu
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
65
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content