Maciej Grabski z tarnobrzeskiego Oyama Karate Mistrzem Polski w kickboxingu

Maciej Grabski z tarnobrzeskiego klubu Oyama Karate został Mistrzem Polski w kickbocingu, w formule K-1, w kategorii junior starszy – 75 kg. Złoty medal to kolejny sukces sportowy tego zawodnika, aktualnego złotego i brązowego medalisty Mistrzostw Europy w konkurencjach karate.

W Mistrzostwach Polski w kicboxingu, które rozegrane zostały w miniony weekend w Warszawie, wystartowało ponad 250 zawodników z 70 klubów z całego kraju, w tym ponad 140 seniorów i 110 juniorów.

W drodze do finału Maciek pokonał kilku bardzo utytułowanych zawodników, dominując w każdej walce. Młody zawodnik tarnobrzeskiego klubu zaprezentował cały wachlarz technik nożnych w tym kopnięć kolanami oraz kopniec obrotowych (ushiro – geri, kaiten tobi geri) wypracowanych w karate. Ponadto świetnie boksował zmuszając tym samym swoich przeciwników do defensywy.

– Formuła K-1, w której startował Maciek, jest najcięższą i najpoważniejszą formuła w kickboxingu. Wywalczony tytuł Mistrza Polski jest wynikiem bardzo ciężkiej pracy młodego zawodnika na treningach i sparingach – komentuje starty Maćka trener Grzegorz Uzar. – Przygotowania trwały kilka miesięcy. Cały cykl przygotowań był ustawiony pod te konkretne zawody. W ramach przygotowań startowaliśmy między innymi na lidze kickboxingu w Brzeszcach – dodaje.

Sponsorem wyjazdu na MP w Kickboxing była firma ATM Sp.z o.o. z Tarnobrzega. – Dziękuję bardzo serdecznie za wsparcie. Ponadto chcę podziękować również pozostałym sponsorom klubu tj. firmie Hydrogaz Grzegorz i Krzysztof Kopeć z Padwi, właścicielowi firmy Transhandrol z Padwi Panu Markowi Kiełb oraz firmie FederalMogul z Gorzyc, dzięki którym możemy prowadzić naszą działalność, organizować i startować w zawodach. Ponadto działalność naszego klub wspiera UM w Tarnobrzegu – wylicza trener Uzar.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content