Akcesoria motocyklowe, które powinien mieć każdy pasjonat jednośladów

Miłośnicy jazdy na motocyklu z pewnością wiedzą, że istnieją akcesoria, które powinien posiadać każdy kierowca. Do najważniejszych elementów należy kask, poza tym, bardzo użyteczne są buty i kombinezon. Warto skompletować wyposażenie motocyklisty jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Kask i buty motocyklowe

Bezsprzecznie najważniejszym komponentem wyposażenia każdego motocyklisty jest kask, który chroni głowę przed urazami. Na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów. Najważniejsze, żeby kask składał się z włókien kompozytowych i zawierał konstrukcję skorupy. Taki model najlepiej chroni głowę podczas ewentualnego wypadku. W sklepach dostępne są również tańsze wersje kasków, które wyróżniają się spośród omówionych, efektowniejszym designem, niestety charakteryzują się również mniejszą wytrzymałością. Wybierając kask lepiej zdecydować się na droższy model, który będzie odpowiednio chronił głowę podczas jazdy motocyklem.

Drugim produktem, który ułatwia jazdę jednośladem są buty. Wyróżnia się dwa rodzaje obuwia: sportowe i turystyczne. Buty motocyklowe chronią kości piszczelowe, palce i kostki przed ewentualnymi urazami i warunkami atmosferycznymi. Obuwie to charakteryzuje się podeszwą antypoślizgową oraz membraną, która pokrywa wierzch buta, dzięki czemu jest on wodoodporny i ciepły. Dodatkowo, obuwie powinno zawierać elementy odblaskowe, które zapewnią widoczność podczas jazdy. Wysokiej jakości akcesoria dla motocyklistów znajdują się na: akcesoriamotocyklowe.pl, na stronie dostępne są wszystkie produkty, które powinien posiadać każdy kierowca jednośladu.

Rękawice, odzież i ochraniacze

Bardzo ważne są również odpowiednie rękawice, które chronią ręce przed urazami. Dobrej jakości modele są powleczone kevlarem, włóknem PVC, albo włóknem węglowym, co zwiększa ich wytrzymałość. Ważne jest też to, by mankiet rękawic był regulowany, co umożliwi zapięcie go na wierzchu lub pod rękawem kurtki.

Warto zaopatrzyć się również w specjalną odzież motocyklową, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest przeciwdeszczowa i ciepła. Poza tym, wiele modeli ma wszyte ochraniacze, które zmniejszają siłę uderzenia i stopień uszkodzeń ciała, przy ewentualnym wypadku.

Alternatywą dla kombinezonu motocyklowego czy kurtki są sprzedawane oddzielnie ochraniacze na łokcie, kolana, plecy, kręgosłup, klatkę, biodra i szyję.

Kuferki, sakiewki i ochraniacze na motor

Bardzo przydatne podczas jazdy są też kuferki, albo sakwy, w których można bezpiecznie przewieźć wszelkiego rodzaju bagaże. Bardzo popularne są również crash pady, które chronią motor przy upadku lub kolizji. Dzięki nim można zapobiec nadmiernym uszkodzeniom maszyny podczas wypadku, albo przypadkowemu przewróceniu się jej na postoju.

Warto zaopatrzyć się w omówione wyżej elementy. Dzięki nim jazda na motocyklu staje się bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
slawek
4 lat temu

Witam. Sprzedam porządną kurtkę motocyklową. Tarnobrzeg Tel 730313849

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content