Tarnobrzeg: Radny Witold Zych odsłania karty?

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega, radny Witold Zych ustawiał na mównicy i na stole tabliczkę „Nowy Tarnobrzeg”. Pytany przez nas czy jest to nazwa jego komitetu wyborczego, nie potwierdzał tej informacji. Tymczasem wczoraj w mediach społecznościowych, radny zaprezentował cel projektu „Nowy Tarnobrzeg”.

W kuluarach nie od dziś radnego Witolda Zycha wymienia się jako kandydata na prezydenta Tarnobrzega w tegorocznych wyborach samorządowych.

Do Rady Miasta dr Zych został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując w okręgu Dzików, Stare Miasto i Przywiśle drugi wynik – 273 głosy, tuż za Bożeną Kapuściak – 336 głosów. Z powodu konfliktu, w kwietniu 2016 roku radny został wykluczony z klubu radnych PiS, odwołano go również z funkcji przewodniczącego komisji techniczno- inwestycyjnej.

Od początku kadencji radny przedstawia wiele pomysłów z różnych dziedzin, nie zawsze przyjmowanych z aprobatą czy zrozumieniem przez radnych czy władze miasta. W. Zych postrzegany jest jako orędownik wykorzystania w Tarnobrzegu wód siarczkowych w celach leczniczych.

NOWY TARNOBRZEG

O projekcie „Nowy Tarnobrzeg” radny informuje, że jest „on skierowany do tych wszystkich mieszkańców, którzy chcą zaangażować się w proces zmian w naszym mieście, a jego koncepcja opiera się na założeniu zjednoczenia ludzi o różnych poglądach politycznych, dla których wartością nadrzędną i sensem działania w samorządzie jest dobro wspólne, służenie interesom miasta i jego mieszkańców”.

Ponadpartyjny projekt ma opierać się na dialogu z mieszkańcami. – „Nowy Tarnobrzeg” symbolizuje nadzieję na lepszą przyszłość naszego miasta – informuje radny Witold Zych.

PEŁNA TREŚĆ MANIFESTU:

„Nowy Tarnobrzeg” to projekt skierowany do tych wszystkich mieszkańców, którzy chcą zaangażować się w proces zmian w naszym mieście. Jego koncepcja opiera się na założeniu zjednoczenia ludzi o różnych poglądach politycznych, dla których wartością nadrzędną i sensem działania w samorządzie jest dobro wspólne, służenie interesom miasta i jego mieszkańców.

„Nowy Tarnobrzeg” szanuje wszystkie przekonania polityczne, ale chce służyć miastu bez żadnych ograniczeń narzucanych przez partie polityczne. Tylko wzajemnie harmonijnie współpracując, mając wspólny cel, pokonując podziały polityczne możemy stworzyć wspólnotę opartą o wartości moralne i dobro każdego obywatela miasta.

„Nowy Tarnobrzeg” chce łączyć, a nie dzielić ludzi, stawia na kulturę dialogu i komunikację z mieszkańcami. „Nowy Tarnobrzeg” poprzez zgromadzenie w swoich szeregach ludzi zjednoczonych tak szlachetnym uczuciem, jak miłość do miasta chce przełamać zniechęcenie i rozgoryczenie dużej rzeszy mieszkańców związane z poczuciem degradacji gospodarczej Tarnobrzega po upadku przemysłu siarkowego oraz brakiem nadziei na rozwój.

„Nowy Tarnobrzeg” pragnie skierować całą ogromną energię społeczną drzemiącą w tarnobrzeżanach w mieście, kraju i zagranicą ku celom twórczym, aby na nowo tak, jak nasi ojcowie i matki podjąć wspólny trud dla sprawy najważniejszej, jaką jest budowa pomyślności i przyszłości naszego miasta. Tylko współpraca, uczciwość, ciężka merytoryczna praca dla dobra naszej wspólnoty przyniesie sukces Tarnobrzegowi.

Nasze miasto potrzebuje zmian w wielu dziedzinach życia. „Nowy Tarnobrzeg” to właśnie próba odnowy życia społeczno-gospodarczego miasta oraz zapowiedz zmian i budowy miasta zarządzanego w sposób uczciwy, rzetelny, profesjonalny oraz sprawiedliwy w stosunku do wszystkich obywateli w poczuciu obowiązku wobec nas samych i przyszłych pokoleń. „Nowy Tarnobrzeg” symbolizuje nadzieję na lepszą przyszłość naszego miasta.

dr Witold Zych”

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Siarkowiec
4 lat temu

No i fajnie – mój głos ma 🙂 Obok KK czy NM którzy maja kandydować on chyba najmądrzejszy 🙂

Tarnobrzezanin
4 lat temu

Każdy byle nie p.o K K .Temu panu poszukujemy.Nikt za nim nie będzie plakal

ptyś
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

a gdyby był wybór KK vs NM ? 🙂

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Mój głos też ma Pan Zych. Na chwilę obecną nie widzę lepszego kandydata w Tarnobrzegu. Pan Witold jest szalenie uczciwy, wręcz do przesady, kto go zna choćby z sesji RM to wie, o czym mowa. Nie da się ukryć, że ma świetne wykształcenie, co jest czynnikiem pozwalającym mieć nadzieję na wysoki poziom merytoryczny takiego prezydenta. Przede wszystkim jednak Pan Radny ma plan rozwoju miasta oraz energię do działania – mnóstwo pomysłów i alternatyw, upór w ich realizacji, wiedza na temat różnych programów pozyskiwania funduszy z zewnątrz – to na pewno są mocne strony Pana dra Zycha. Plusem jest też fakt, iż jest on bezpartyjny, co sprawia, że taki prezydent będzie kierował się dobrem miasta i mieszkańców, a nie swoich partyjnych kolegów. Minusem jest brak zaplecza, przez co Pan Witold będzie walczył trochę w pojedynkę. Ale i tak bardzo dużo ludzi już teraz mocno mu kibicuje. Ja również będę trzymał kciuki, bo na dzień dzisiejszy to najlepsza alternatywa dla Tarnobrzega.

Szczur
4 lat temu

Do przesady uczciwy? Polityk nie może być uczciwy, każdy kto tak powie to skłamie. 😉

Mieszkaniec
4 lat temu

To jedyny radny który nie potępił prezydenta Nieraz się kłócil z z Kielbem ale potrafi uszanować urząd prezydenta i człowiek a czego nie można powiedzieć o innych radnych.Boja się Kalinki że żal patrzeć.A Bozek to nawet nie dał Kolkowi do zrozumienia że żadnemu nie wypada przy pomocy CBA niszczyć człowieka Nie zapytał na sesjico takiego Koeln zwrócił Kolkowi że się zamscil.Ta
Rada to koniec przyzwoitości Kazy walczy o siebie.Dlatego wygra radny Zych bo pokazał że brzydzi się metodami Kolkowymi. A Kalinka jedt dumny ze tak sie stalo Brawo radny Zych za postawę uczciwości aż do boli.Pana koledzy z Rady tego nie rozumieją Wygra Pan.

Błazen polityczny
4 lat temu

Facet nadaje się jedynie do Ministerstwa Dziwnych Kroków, a wy jego ministerialni polecznicy powyżej… Szkoda strzępić sobie języka!

Stach
4 lat temu

Przecież on sam to chyba o sobie pisze 🙂

Stach
4 lat temu

Choć tym apelem o prezydencie podczas sesji mnie pozytywnie zaskoczył. Szacunek.

mieszaniec
4 lat temu

Pan Zych prezydentem miasta? Z jednej strony szanuje za w moim odczuciu autentyczne poświecenie miastu co chyba jest już nie spotykane. Duża wiedza z zakresu funkcjonowania inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Cheć walki na zewnątrz o miasto.To najważniejsze podstawy obecnie dla miasta. Z drugiej strony „płaczliwy” sposób zachowania i abstrakcyjne pomysły jak wizyta u pana Prezydenra w areszcie…

Szczur
4 lat temu

Na pewno dla wielu tarnobrzeżan byłby lepszym prezydentem niż Mastalerz, Kalinka czy Bożek. Życzę mu jak najlepiej. Poparcie ma moim zdaniem póki co na poziomie 8-10%, ale na pewno będzie rosło jak Kalinka będzie dalej robił to co robi. Druga tura jest na wyciągnięcie ręki.

bolo
4 lat temu

Jeśli ten zakochany wszystko robi sam, tak jak sam pisze o sobie peany, to szczerze współczuję jego żonie. Biedna kobieta.

z dystansem
4 lat temu

Brawo Panie radny Zych. Mój głos Pan już ma – za całokształt: wysoką kulturę osobistą, wiedzę i wykształcenie, ale przede wszystkim za zaangażowanie w sprawy miasta i szanowanie zwykłych mieszkańców, którzy się do Pana zgłaszają z różnymi problemami.A ci, którzy tu Pana krytykują, widocznie widzą w Panu rywala do urzędu albo po prostu nie doceniają. Wygra Pan. Powodzenia.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content