Chmura prywatna i publiczna dla dużego i małego przedsiębiorstwa

Inwestowanie w prywatne chmury zarówno przed duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze firmy jest bardzo dobrym posunięciem, patrząc zwłaszcza z finansowego punktu, gdyż wszystkie rozwiązania wdrażane mogą być scentralizowane. Co ważne chmura rozwiąże odwieczny problem zarządzania pojemnością, więc można z czystym sumieniem powiedzieć, że prywatne chmury są idealnym narzędziem do wspierania biznesu, jak i umożliwią efektywniejsze wykorzystanie zasobów oraz obniżenie kosztów.

Korzyści z usług IT w chmurze

Korzystanie z chmury prywatnej powinno być wcześniej przemyślane, gdyż nie dla każdej firmy może być to dobre rozwiązanie. Oczywiście nie zaszkodzi, jednak jej potencjał może nie być w pełni wykorzystywany więc taka inwestycja nie będzie opłacalna. Faktem jest, jednak że systemy IT są niezbędne w dzisiejszych czasach, by móc efektywnie prowadzić biznes, jednak nie każda firma może pozwolić sobie na wydatki z tym związane, konieczność utrzymywania serwerowni i oczywiście jej stworzenia, zakupu oprogramowań, szkolenia pracowników itp. Dla małych, jak i średnich firm dobrym rozwiązaniem będą usługi IT w chmurze publicznej, które przydadzą się do realizacji ściśle określonych zadań przez konkretnych pracowników. To, w jakiej formie będzie dostarczana usługa, również zależy od potrzeb.

Jakie są formy dostarczania usługi?

To, w jakiej formie usługi będą dostarczane, zależy już od potrzeb firmy, tutaj każdy zainteresowany może wybrać:

  • portal firmowy w chmurze
  • elektroniczna poczta
  • systemy EER
  • systemy CRM

Oczywiście w ramach rozwiązań można wybrać również serwerownie wirtualne w chmurze, które dostarczają gotowe usługi przy jednoczesnym gwarantowaniu działania infrastruktury, jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba. Nie mając wiedzy z tego zakresu bądź problem z wyborem rozwiązania warto skorzystać z pomocy host-exchange.pl gdzie bez trudu uda się wybrać odpowiednie rozwiązanie dopasowane do biznesu i potrzeb.

Chmura w małej firmie- która się opłaci?

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla małych firm, jak i średnich przedsiębiorstw będzie kupno gotowych rozwiązań oferowanych przez zewnętrznego dostawcę usług, czyli zakup chmury publicznej. Będzie to korzystniejsze rozwiązanie zwłaszcza od strony finansowej, bo stworzenie własnej infrastruktury IT, w sytuacji, gdy tak naprawdę nie jest konieczna, może przynieść jedynie straty, w dodatku zarządzanie prywatną chmurą może być problematyczne, a inwestując w otwarte rozwiązania, będzie można skupić się bez przeszkód na biznesowych celach.

Jaka chmura do dużego przedsiębiorstwa?

W małych przedsiębiorstwach IT służy głównie do prowadzenia działalności, jednak w przypadku dużych firm o ugruntowanej pozycji na rynku systemy te są motorem, które napędzają biznes, dlatego w takim przypadku zainwestowanie w chmurę prywatną będzie najlepszym rozwiązaniem korzystnym zwłaszcza pod względem finansowym. Prywatne obliczeniowe chmury owszem są kosztowne, jednak przy przetwarzaniu dużej ilości danych okażą się niezastąpione.

materiał partnera

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content