Waleczni kadeci Siarki Tarnobrzeg w finale Mistrzostw Polski! (fotoreportaż oraz video HD)

Kadeci Siarki Tarnobrzeg wywalczyli awans do finału Mistrzostw Polski. Dla podopiecznych trenera Tomasza Żaka będzie to debiut na tym poziomie rozgrywek.

W turnieju półfinałowym który od piątku do niedzieli rozgrywany był w tarnobrzeskiej hali MOSiR, nasz zespół odniósł dwa zwycięstwa i jedną porażkę, ustępując jedynie drużynie z Dąbrowy Górniczej, która z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce.

Drogę do awansu Siarkowcom otworzyło piątkowe zwycięstwo nad Zastalem z Zielonej Góry 72:64. W sobotę nasza drużyna musiał uznać wyższość zespołu z Dąbrowy Górniczej, wyraźnie przegrywając 64:86.

O tym, który zespół awansuje do finału MP z drugiego miejsca, zadecydowały więc dzisiejsze spotkania. W pierwszym z nich Siarkowcy zmierzyli się z zespołem Politechniki Gdańskiej. Mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany, i choć po trzeciej kwarcie Siarka przegrywała 8 punktami, to w czwartej rozgromiła rywali, rzucając 30 oczek przy zaledwie 9 celnych trafieniach przeciwników. Ostatecznie tarnobrzeska ekipa wygrała 91:78 i pozostało jej tylko już czekać na wynik drugiego meczu, pomiędzy Dąbrową Górniczą a Zastalem, który do awansu potrzebował choćby jednopunktowego zwycięstwa. To spotkanie również było zacięte i wyrównane a wygraną 72:66 ekipa z Dąbrowy zagwarantowała sobie dopiero w czwartej kwarcie.

foto&video: Agnieszka Nycz