Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K pozostaje w areszcie

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przedłużył areszt prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K o kolejne dwa miesiące, nie zaś o trzy, jak wnioskowała Prokuratura Krajowa. W areszcie tymczasowym w Warszawie – Białołęce prezydent Grzegorz K przebywa od 23 lutego br. O zastosowaniu tego środka zapobiegawczego postanowił Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście.

Na rozprawę, która trwała niemal dwie godziny, nie zostały wpuszczone media.

SZCZEGÓŁY – TUTAJ

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz K podejrzany jest o to, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 21 lutego 2018 roku przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tysięcy złotych. Chodzi o przestępstwo z art. 228 par. 1 kodeksu karnego, za które grozi kara do 8 lat więzienia.

Prezydent Grzegorz K nie przyznaje się do winy.

Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trzeźwy
5 lat temu

nie mają dowodów i czekają na cud, za dwa miesiące będzie dym jak Kiełb okaże się niewinny… wybory idą czy co?

trzeźwiejszy
5 lat temu
Reply to  trzeźwy

Żaden sąd, a zwłaszcza w TBG, nie wsadziłby go na kolejne 2 miesiące (w sumie to już chyba 5) bez dowodów. To zbyt publiczna sprawa, żeby się tak podkładać. Przecież pisali o przesłuchaniach kolejnych świadków (kilkunastu chyba). Nie sądzę, żeby oni wszyscy mieli zeznawać w sprawie tej jednej łapówki z lutego. Wygląda raczej na to, że sprawa jest „rozwojowa”, jak mawiają prokuratorzy.

niepijący
5 lat temu
Reply to  trzeźwiejszy

jedyny świadek to ten „wygenerowany” na potrzeby prowokacji, koniec listy, reszta to „ktoś coś…?” zatem szukamy świadków bo to rozwojowa sprawa, żenada

trzeźwiejszy
5 lat temu
Reply to  niepijący

A Ty to oczywiście wiesz (ilu świadków, czego dotyczą przesłuchania itd.). Jak tak, to przepraszam. Powiedz zatem od razu ile i jakich zarzutów postawią GK, jaki będzie wyrok i jakie liczby padną w totolotku w dniu rozprawy.

diagnostyk
5 lat temu
Reply to  trzeźwiejszy

to „pytanie” to klasyczna zagrywka socjotechniczna koleś, każdy interpretuje fakty z otoczenia po swojemu, no ale tobie nie pasuje odmienne zdanie i stąd takie teksty o jasnowidzeniu

tbg
5 lat temu
Reply to  trzeźwiejszy

„trzeżwiejszy.” od razu wytrzezwiałeś jak usłyszałeś ze jest dalej areszt. Powiem tak: niech teraz przesłuchuja tych radnych i tych przesiębiorców ktorzy w rozmowach prywatnych z Kołkiem byli nagrywani i którzy z twierdzili że bierze łapówki. Zobaczymy co bedzie dalej.

Ryszard
5 lat temu
Reply to  trzeźwy

Masę – wsadzili. Kiełbasy – nie wypuścili.
Dokąd zmierza ten świat?

Stach
5 lat temu

Nic na niego nie mają o i tyle.

Wiki
5 lat temu
Reply to  Stach

Następny z tych pewnych siebie !
A dasz sobie za to rękę obciąć???

trzeźwiejszy
5 lat temu
Reply to  Stach

Tak, tak – bo w PL każdy niewinny człowiek, na którego prokuratura nic nie ma, siedzi 5 miesięcy w pace. Gratuluje sposobu rozumowania. Jest podobny jak
w starym dowcipie:
„W starożytnej wiosce archeolodzy odkryli kawałek drutu sprzed kilkuset lat. Dowodzi to, że w miejscowy wynalazca wynalazł telegraf.
W starożytnym Rzymie nie udało się archeologom odnaleźć drutu. Czego to dowodzi? Że starożytni Rzymianie wynaleźli telegraf bez drutu”.
Kropka

ale pijany
5 lat temu
Reply to  trzeźwiejszy

i w tej wolnej Polsce jeden przesiedział 18 lat. Tez myśl a nie popisuj sie watpliwymi cytatami.

Stach
5 lat temu

I się zaczęło trolowanie przez pisuarków.

Wilk
5 lat temu
Reply to  Stach

Bredzisz!

trzeźwiejszy
5 lat temu
Reply to  Stach

Baaaardzo daleko mi do PiSu. Nie troluję, tylko dyskutuję. Twoje Posty, w których brak treści, tylko proste hasła bez argumentów są bliższe definicji trollingu.

Stach
5 lat temu
Reply to  trzeźwiejszy

To znaczy jeśli idzie o dyskusje, to tutaj pisze co kto chce. Sensu to nie ma, bo trole są opłacane.

patronite
5 lat temu
Reply to  trzeźwiejszy

pasuje ci, że prezydent siedzi w areszcie (to nie jest pytanie)

Bratek
5 lat temu
Reply to  patronite

Jeżeli brał łapówki to oczywiście tam jest jego miejsce !
Już niejeden w Polsce w ten sposób się dorobił, a zwykły szary człowiek żyje za najniższą krajową, ale uczciwie i jakoś żyje !!!

BelAir
5 lat temu

Z takimi adwokacinami to Kiełb ma wyrok bezwzględnej paki gwarantowany.

obserwator
5 lat temu
Reply to  BelAir

Zgoda .Jeden może i broni i nie boi sie powiedzieć swojego poglądu a drugi to raczej przestraszony. W takich sprawach to bierze sie mecenasów którzy mają sukcesy . .Nawet jak to kosztuje. to jest za powazna sprawa. Widać ze prokuratura mówi o jeszcze innych dowodach które nie były znane sądowi okręgowemu w Warszawie. . To ja sie w końcu pytam? .Został złapany na gorącym uczynku czy tez nie. Jeżeli tak to po co jeszcze szukanie łapówek i przesłuchiwanie urzędników i radnych. Mam pytanie a co bedzie jak zostanie uniewinniony .Czy mieszkańcy dowiedzą sie kto pomawiał Kiełba i czy poniosą konsekwencje. Tak jest to sprawa rozwojowa do wyborów na pewno.

Paolo
5 lat temu

O co chodziło adwokatowi z tą obyczajnoscią bo nie rozumiem ?

materac
5 lat temu
Reply to  Paolo

bo jak nie ma konkretnych dowodów to wątek zejdzie na życie prywatne „ofiary”, o coś go trzeba teraz oskarżyć, szukanie haka

Moturzysta
5 lat temu

Przyjdą wybory,nabiorą pokory PiSiory.

Bratek
5 lat temu
Reply to  Moturzysta

Póki ci najlepiej rządząca partia jak do tej pory i oby rządzili jak najdłużej !

future
5 lat temu
Reply to  Bratek

to ma byc ironiczny sarkazm czy marna prowokacja?!

Tarnobrzezanin
5 lat temu
Reply to  Bratek

Wiesiek idź już spać jak się napiles.To że PiS pozwala Ci w taki sposób dorabiać to z twoja spraw
ALE nie pokazuj jakim niedobrym jesteś człowiekiem .

Bratek
5 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

A kto to jest niby ten Wiesiek, to jeżeli to było do mnie strzał kiepski !
A z PiS-em akurat nie mam nic wspólnego, ale nikt mi nie zabroni tak myśleć ,że rządzą dobrze i próbują jakoś ten kraj z bagna wyprowadzić !

Acha
5 lat temu
Reply to  Bratek

W Tarnobrzegu sam PiS wyleczyl mieszkańców z PISU.Poczrkaj do jesieni .Buziaczki

Bratek
5 lat temu
Reply to  Acha

Widocznie nie wszystkich, ale może inni też przejrzą na oczy !

Franz
5 lat temu
Reply to  Bratek

z pewnością przejrzą, a jak przejrzą to odeślą pisiaków na śmietnik historii 🙂

Bratek
5 lat temu

Ani sarkazm, ani prowokacja !

future
5 lat temu
Reply to  Bratek

to został ci juz tylko debilizm – bo nikt przy zdrowych zmysłach nie zagłosował by na Bezprawie i Niesprawiedliwosc ktore tzw 'dobrą zmianą’ zaorało i to walcem wszystko co im na drodze staneło a ten smród ktory po sobie pozostawią bedzie nam towarzyszył jeszcze przez wiele lat i to własnie tacy jak Ty sa za to współodpowiedzialni.

wilk
5 lat temu

Oczywiście, że to jest trzymanie prezydenta pod pretekstem obyczajówki. Złapali go na „ustawioną” łapówkę, która się NIE UDAŁA. Bo jakby się udała, to jest nagranie i sąd w W-wie stawia akt oskarżenia!! Myślcie logicznie. Sprawa śmierdzi na kilometr. Sąd w W-ie pozbywa się gorącego karofla, zrzuca sprawę na Tarnobrzeg, bo już WIE, że spektakularnego sukces nie będzie. Niech u siebie to ciągną. Prokuratorowi się ręce trzęsą, ale brnie dalej, bo mu kazali i szukamy dalej. A teraz adwokat szydzi i mówi coś o obyczajówce i uczuciach religijnych?? O CO KURNA CHODZI ??? wziął łapówkę, a teraz go trzymają za to, że go z babą złapali??? Jasny gwint! Czy PIS będzie nam wchodził do łóżka za to nas wsadzał do więzienia? Wywalał z pracy? Wyłapywał samorządowców. Nauczyciele podobno mają mieć jakąś ocenę moralną. Wprowadza się sygnalistów… Jezu, co to jest?

Patryk
5 lat temu

A czym się różnią takie sprawy z czasów PiS od wcześniejszych? Zawsze przecież tak było: to zarzuty dla Kluski, to dla jakiegoś kibica Legii. To, że walka polityczna taka zawsze była i jest to żadne novum. Zakładając oczywiście, że prezydent jest niewinny (bo jeżeli jest winny to inna sprawa). A, że dotknęło akurat nie jakiegoś przedsiębiorce tylko prezydenta to to chyba nic nie zmienia. Tak oczywiście być nie powinno ale tak jest. I PiS, wbrew niektórym opiniom, nie robi tu nic nowego co nie robiłyby poprzednie rządy. Bo czym się różni niesłuszne oskarżenie prezydenta (podkreślam: jeżeli jest niewinny – a tego to nie wiadomo), od niesłusznych oskarżeń zwykłych obywateli.

Do Patryka
5 lat temu

Patryk swój wywód że zawsze tak było nie zmienia faktu że miało być inaczej
Uczciwie i kompetentnie .Nie rozumiem dlaczego usprawiedliwiasz działania tarnobrzeskiego pisu. TEHO CO ZROBIONO KIELBOWI NIE DA SIĘ USPRAWIEDLIWIĆ

Manna
5 lat temu
Reply to  Do Patryka

Tylko, że to nie tarnobrzeski PiS jest winny, ale tarnobrzeska PO z panem Kołkiem na czele, a poza tym gdyby Kiełb nie był pazerny na lewiznę, to dziś nie byłoby tematu.

Patryk
5 lat temu

Nie usprawiedliwiam. Tylko napisałem, że takie metody to nic nowego, nawet w naszej demokracji po 1989 roku. Dlatego też nie rozumiem dlaczego dziś wszystko co robi władza przeciwstawia się czasom sprzed 2015 roku mówiąc że teraz się odchodzi od demokracji a wtedy to ona była i było wszystko w porządku więc róbmy wszystko żeby ta władza odeszła jak najszybciej. I co wtedy wróci: PO? I te same metody?

Maniek
5 lat temu
Reply to  Patryk

Przynajmniej jeden trzeźwo myślący !
A tak wracając do tematu aresztu to tak na zdrowy chłopski rozum wydaje mi się , że gdyby Kiełb był czysty , to nawet nikt by nie próbował dawać mu łapówki !
Tyle w tym temacie !

Zastanawiacz
5 lat temu
Reply to  Maniek

Tym bardziej, że już trzy miesiące wcześniej mówił na operatywce UM, że spidziewa się prowokacji? To co na kamerkę UM nie stać? Stać miasto na klozet za 600 tys. i kolorowe harmarki z rur i kontowników, a janerka do gabinetu prezia jest za droga? A może już wtedy było sporo za kołnierzem i trzeba było szykować się na godzinę W?

Boco
5 lat temu

Winny nie winny a złapany za przyjmowanie. Gdyby to trafiło na zwykłego czlowieka, siedziałby i nikt by się tym nie przejął i nie była by to walka polityczna tylko kradziez, złodziejstwo bez różnicy. No cóż to raczej PO pokonało prezydenta. Jakby nie przyjął, nie było by sprawy to wszystko. Można współczuć żałować i tyle.

Tarnobrzeżanin
5 lat temu
Reply to  Boco

Ja tu nie będę się opowiadał za prezydentem, bo nie wiem jak było, ale czy przyjmujesz do wiadomości, że organy (policja, prokuratura, a nawet sąd) czasem się mylą? O Komendzie co przesiedział prawie 20 lat też mówili, że dobrze mu tak, skoro zgwałcił. A teraz PRZYPADKOWO wyszło, że to jednak był inny człowiek. Trochę więcej pokory, trzeba umieć wstrzymać się od pochopnych osądów, bo tak naprawdę większość z nas nie była świadkami zdarzenia.

La Boca
5 lat temu
Reply to  Boco

W Twojej wypowiedzi czuje się radość z tego co stało się z Kielbem. Rozumiem że jedynym kryształowej prezydentem będzie Kalinka. Jestem ciekawa co tak Ciebie zafascynowani w tej osobie.To jak się zachowywał na sesjach w stosunku do prezydenta w moich oczach naprowadza wprost że po pierwsze się cieszy to widać i nigdy nie odciął się od działań Kolka.To teraz ten Pan ma nam sąd gwarancje wartości jakie głosi jego partia
ABSOLUTNIE NIE
TYLE I AŻ TYLE.

Hmmm
5 lat temu
Reply to  La Boca

Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat o panu Kalince piszesz, że się nie odciął od Kołka. Dlaczego miałby niby to robić? Ani oni z jednej partii, ani jakąś sympatią do siebie nie pałają… Równie można by było napisać, że pan Bożek, pan Zych i pozostali kandydaci też się od Kołka nie odcięli… A przecież też skorzystali na tym co zrobił Kołek, bo mają o jednego rywala mniej…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
42
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content