Prokurator: Przedłużenie aresztu ze względu na prawidłowy tok zabezpieczenia tego śledztwa. Adwokat: Analiza dowodów nie wskazuje, że prezydent jest winny (video HD)

Podczas dzisiejszej rozprawy Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przedłużył areszt prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K o kolejne dwa miesiące (do 21 lipca br), nie zaś o trzy, jak wnioskowała Prokuratura Krajowa. W areszcie tymczasowym w Warszawie – Białołęce prezydent Grzegorz K przebywa od 23 lutego br. O zastosowaniu tego środka zapobiegawczego postanowił Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście.

Niewiele po zakończeniu rozprawy miał do zakomunikowania mediom Artur Kaznowski, z Prokuratury Krajowej.- Prokuratura wnioskowała o przedłużenie aresztu ze względu na prawidłowy tok zabezpieczenia tego śledztwa – powiedział.

PROKURATOR KRAJOWY ARTUR KAZNOWSKI

Znacznie więcej powiedział obrońca prezydenta Grzegorza K, Ryszard Łepski. – Analiza nie upoważnia do takiego wniosku jaki dzisiaj jest, że pan prezydent dopuścił się korupcyjnych zachowań z jednym z tarnobrzeskich przedsiębiorców – mówił adwokat Łepski.

Adwokat przyznaje, że nie spodziewał się takiego rozstrzygnięcia dzisiejszej sprawy. – Sąd Okręgowy w Warszawie jak rozpatrywał nasze zażalenie na aresztowanie zastosowane w lutym taki pogląd wyraził, że jeżeli zostaną przesłuchani świadkowie uczestniczący przy zmianach w procedowaniu zagospodarowania tu w mieście i one nie wzmocnią wymowy tego, co powiedział ten przedsiębiorca, to trzeba to aresztowanie uchylić. Świadków przesłuchano, nie wzmocnili tego co powiedział Kołek, oczekiwaliśmy chyba razem z kolegą, że areszt nie będzie dalej stosowany – mówił adwokat. – Stało się inaczej, sąd mówi o jakiś analizach materiałów, których podobno sąd w Warszawie nie znał (…) a które mają przekonywać o tym, że coś tam jest nie tak (…) Sąd używa takiego pojęcia „rozwojowa sprawa” – kontynuował.

– Trzeba sobie powiedzieć, że plany tego śledztwa, jego szerokość, zakres, i tego kogo ono podmiotowo obejmie, jest nam nieznany (…) Prokurator pisze o planach przesłuchania dalszej części urzędników miejskich i radnych. Na co mu to? Nie wiemy, ale on takie coś napisał. Zakładam, że ma jakiś pomysł na to, po coś mu to jest potrzebne, (…) na jaką okoliczność? – dodał adwokat prezydenta Tarnobrzega, Ryszard Łepski.

 

OBROŃCA PREZYDENTA GRZEGORZA K. RYSZARD ŁEPSKI

OBROŃCA PREZYDENTA GRZEGORZA K. DAMIAN BOGDAŃSKI

Na dzisiejszą decyzję sądu adwokaci prezydenta Grzegorza K złożą zażalenie.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Osiedlanin
4 lat temu

„Stało się inaczej, sąd mówi o jakiś analizach materiałów, których podobno sąd w Warszawie nie znał”

Których to materiałów nie można było dać tamtemu sądowi, tylko trzeba było z tym do Tarnobrzega? Mnie to przekonuje 😀

Nie wiem, jak wy, ale ja zaczynam robić zapasy popcornu, bo pewnie niebawem pochylą się nad sprawą dziennikarze śledczy i ją rozmontują na kawałki <3

gosc
4 lat temu

odtajnic nagrania i tyle niech prawda wyjdzie na wiezsz

Marti
4 lat temu
Reply to  gosc

Na co???

gosc
4 lat temu

sedzia kalosz a tak na meczach się darl wstyd panie

Zuza
4 lat temu

Jaka obrona taka decyzja Sądu. Bogdańskiemu to nawet kury bym nie dała bronić.

Stach
4 lat temu

Ale jest Łepski, a on jest naprawdę łebski.

Przywiśle
4 lat temu

Przedłużenie aresztu wynika z tego że pobił wspołwieźnia niejakiego mase

jara750
4 lat temu

z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo że Bogdański kombinuje ze Żwirkiem, Muchomorkiem i Kołkiem.

jara750
4 lat temu

ciekawe do kiedy będzie sie rozwijać śledztwo rozwojowe ? Na rt.24 Wojtkowiakowa pisze że dwa miesiące . Tu że trzy … BURDEL czy portal ?

Maj
4 lat temu

Powoływanie się na obawa matactwa jest nieuzasadnione ponieważ podobno został złapany na gorącym uczynku.Moze to rozwazy sąd okręgowy bo rejonowy się wystraszył

Franz
4 lat temu

Obawiam się, że w okręgowym też mogą się bać pisowskiej KRS i tworzonej właśnie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego (którą obsadzą najprawdopodobniej prokuratorzy Ziobry, równie niezawiśli jak ten „rozmowny” prokurator z Mazowsza). Wszystkim ciekawym jak się bierze sądownictwo za ryj polecam artykuł Ewy Siedleckiej „Grillowanie sędziów” w ostatniej „Polityce”.
P.S. Jednak ten żałosny reżim się kiedyś skończy i ciekaw jestem co wtedy „złamane kręgosłupy” powiedzą nam o swojej dzisiejszej działalności…

Mac
4 lat temu
Reply to  Franz

Oczywiście Ty wolałaś ten ustrój , kiedy PO rządzili- robili co chcieli, sprzedawali Polskę, łapówki były porządku dziennym i nie myśleli i kraju tylko jak się ,,obłowić”!
A tego tygodnika nie polecaj, bo z góry wiadomo jakie ma założenia i przeciwko komu występuje od zawsze !
A tak na marginesie to nie wiem czy wiesz, ale ta twoje czasopismo jest tak popularne ,że nawet Gość Niedzielny ma większą sprzedawalność !!!

Karo
4 lat temu
Reply to  Mac

Na dzień dzisiejszy GK bronią ludzie, którym stołki intratne się palą pod zadami, przykładem jest tu Krzysztof Z., mega hipokryta i forumowo-komentatorski obrońca samego siebie i GK w obawie o stołek dyrektorski.

Franz
4 lat temu
Reply to  Mac

Jak każdy normalny człowiek wolę ustrój demokratyczny od tego autorytarnego gówna, które nam funduje Kaczafi i jego lokaje. Piszesz: „robili co chcieli, sprzedawali Polskę, łapówki były porządku dziennym i nie myśleli i kraju tylko jak się ,,obłowić” – no do tego cyrku co jest teraz pasuje jak ulał 🙂 „A tego tygodnika nie polecaj, bo z góry wiadomo jakie ma założenia i przeciwko komu występuje od zawsze !” – Ty chyba piszesz o tzw tygodniku „Sieci”!!! Cóż za celna charakterystyka! Pasuje też do Gazety Polskiej 😀 „A tak na marginesie to nie wiem czy wiesz, ale ta twoje czasopismo jest tak popularne ,że nawet Gość Niedzielny ma większą sprzedawalność !!!” Owszem ma. Tylko, Że nie „nawet”. Bo „Gość” sprzedaż ma największą z wszystkich tygodników opinii a nie tylko Polityki(zapewne to przez parafialną sieć dystrybucji) Ale Polityka jest zaraz potem. Potem zaraz Newsweek. A te tzw prawicowe tygodniki „opiniotwórcze” gdzie są? Oj daleko… daleko… Kiepścizna!!! Jedna Polityka sprzedaje prawie tyle egzemplarzy co one wszystkie razem 😀 I nie pomógł w ich sprzedaży nawet prikaz z Nowogrodzkiej do kierowników urzędów żeby je prenumerować i nałożone embargo na Politykę i Newsweeka 😀 Polacy to naród przekorny… Będziemy czytać to co nam się podoba… Czytaj więcej »

wilk
4 lat temu

Szacun Franz lubię takie wpisy, dałeś łosiowi po nosie.
Cała sprawa z tym naszym sądownictwem naprawdę wygląda dramatycznie i gdyby to nie było takie dołujące, to byłoby aż śmieszne. łapią gościa za podstawioną łapówkę. Nikt Kołka nie pytał na jakiej podstawie Kołek uznał, że prezydent chce wziąć łapówkę? Skąd geniuszowi to przyszło do głowy, bo po mieście krążą plotki, że sam inwestorek tworzył delikatnie mówiąc „specjalny klimat” wokół prezydenta. Z czasem więcej faktów ujrzy światło dzienne

Mac
4 lat temu

A niby czym mi tak dał po tym nosie, bo nie widzę w jego wpisie nic nadzwyczajnego ???
I nie nazywaj kogoś łosiem , jeśli nie wiesz kto jest po drugiej stronie….to tak w kwestii przemyślenia !

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content