W czerwcu charytatywne bieganie nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Pobiegnij dla zdrowia swojego i pięcioletniej Julii z Tarnobrzega

Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu organizuje w okresie od 11 do 16 czerwca br. (poniedziałek – sobota) akcję „Biegamy i pomagamy” 2018.

Akcja charytatywnego biegania organizowana jest już po raz czwarty.

– W tym roku chcemy udzielić pomocy pięcioletniej Julii z Tarnobrzega. Dziewczynka urodziła się zdrowa, zachorowała mając pięć miesięcy. Stwierdzono u niej szerokozakrętowość mózgu, niedowład czterokończynowy, zaburzenia rozwoju psychomotorycznego, padaczkę lekooporną tzw. zespół Westa – informują organizatorzy.

Dziewczynka potrzebuje stałej i intensywnej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, stałego leczenia farmakologicznego oraz stałej opieki logopedy, psychologa i pedagoga. Koszty leczenia są bardzo wysokie, a refundacja tylko w nieznacznym stopniu je pokrywa.

– Rodzice z ogromną determinacją podjęli wieloletnią walkę o zdrowie Julii, dlatego też zdecydowaliśmy się im pomóc – tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia.

Wzorem poprzednich edycji, do udziału w akcji organizatorzy chcą zachęcić do aktywności fizycznej: środowiska zawodowe, dorosłych, studentów, młodzież i dzieci z tarnobrzeskich szkół i uczelni, propagując w ten sposób zdrowy styl życia wśród mieszkańców Tarnobrzega i okolic.

POBIEGNIJ DLA ZDROWIA SWOJEGO I JULII

Każdego dnia w czasie trwania akcji w godzinach od 17.00 do 19.00, na wyznaczonej trasie nad Jeziorem Tarnobrzeskim, każda chętna osoba, będzie mogła przebiec zadeklarowaną ilość kilometrów. Każdy kilometr to konkretna kwota pieniędzy przekazana na konto Julki.

– W akcję zaangażują się dzieci z prowadzonego przez nas Domu Dziecka, będą biegać i pomagać w organizacji; uwrażliwimy ich w ten sposób na potrzeby innych, pokażemy, że oni też mogą pomagać i tym samym podnosić poczucie własnej wartości – tłumaczą organizatorzy.

– Akcja będzie finansowana przez pozyskanych przez nas sponsorów , jednak gdyby ktoś z osób prywatnych lub firma czy przedsiębiorstwo chciały włączyć się do akcji poprzez przekazanie środków finansowych istnieje również taka możliwość. Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia, lub bezpośrednio w kasie z dopiskiem „Biegamy i pomagamy” – Julia – dodają.

Nr konta: 06 1240 2744 1111 0010 4464 0807

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments