Dwaj 9-letni rowerzyści potrąceni przez dacię

Dwóch 9-letnich rowerzystów trafiło do szpitala, w wyniku wypadku w Nowej Dębie. Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17, w Nowej Dębie na ul. Wojska Polskiego.

42-letni kierowca daci dokker potrącił dwóch 9-letnich rowerzystów, którzy wyjechali nagle z drogi prowadzącej do posesji, wymuszając tym samym pierwszeństwo przejazdu. Ranni chłopcy zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

Policjanci ustalili, że kierujący dacią był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny oraz ustalili świadków. Trwają dalsze czynności wyjaśniające dokładne okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy:

Dzieci poniżej 10 roku życia mogą poruszać się rowerem wyłącznie pod opieką dorosłych. Każda osoba w wieku od 10 do 18 lat, aby jeździć rowerem po drogach publicznych, musi mieć kartę rowerową.

źródło: Policja

2
Dodaj komentarz

2 Wątków komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Prawnik

Taka drobna uwaga językowa – choć to bardziej do Policji niż do Państwa z Redakcji 🙂 9-latkowie nie są rowerzystami, a pieszymi, wynika to z art. 2 pkt 18 ustawy – Prawo o ruchu drogowym: „Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: (…) 18) pieszy – osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby… Czytaj więcej »

Maryśka

Jeden z chłopców w chwili wypadku miał już ukończone 10 lat. W artykule pod nagłówkiem PAMIĘTAJMY powinno znaleźć się również przypomnienie ze na tym odcinku ul Wojska Polskiego dopuszczalna prędkość to 30 !!!