„Szóstką” nad Jezioro Tarnobrzeskie

Od soboty 23 czerwca uruchomiona zostanie wakacyjna linia nr 6 nad Jezioro Tarnobrzeskie. „Szóstka” kursować będzie codziennie, również w dni wolne od pracy, do piątku 31 sierpnia br.

ROZKŁAD JAZDY LINII NR 6

– z Dzikowa: 10:00, 11:50, 13:00, 16:15, 18:30, 19:30.
– z Tarasu Widokowego: 10:25, 12:15, 13:25, 16:40, 18:55, 19:55.

Dodatkowo jednocześnie z linią „6” będzie wykonywany codzienny kurs linii „9” z godziny 15:16 (z Tarasu Widokowego).

SZCZEGÓŁOWA TRASA linii „6” oraz więcej szczegółów tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
4 lat temu

A kiedy bilet u kierowcy będzie w tej samej cenie co bilet w kiosku? Pytam, bo praktyka stosowana od lat w Tarnobrzegu jest nielegalna, mimo że wynika z uchwały Rady Miasta Tarnobrzega: http://www.tarnobrzeg.pl/uchwaly/VII/367.pdf Zgodnie z § 2 załącznika do obwieszczenia (strona 5 powyższego pliku pdf), bilety kupowane u kierowcy są o 40 groszy droższe (zarówno normalne jak i ulgowe) w stosunku do biletów kupowanych w punkatach sprzedaży. W całej Polsce już wiele lat temu te procedery zostały zaniechane, gdyż ten problem został zauważony już dawno, bo w 2011 roku. Praktycznie wszędzie cena biletów jest taka sama, niezależnie czy kupujemy bilet w kiosku czy u kierowcy (czy też w biletomacie, ale o tym nawet nie wspominam). Tarnobrzeg jest oczywiście jednym z nielicznych wyjątków, gdzie nie tylko cena biletu u kierowcy jest nadal wyższa, to na dodatek w wielu kioskach nie ma możliwości zakupu biletu. Poza tym chcąc wrócić z plażowania nad jeziorem, pasażer jest niejako przymuszany do kupna biletu droższego, gdyż w okolicy akwenu nie ma żadnego punktu sprzedaży, gdzie można by zakupić bilet w niższej cenie. Dlatego też mam apel do władz miasta – albo znieście droższe bilety u kierowcy (z tego co wiem to różnica 40 gr i tak… Czytaj więcej »

miastuś
4 lat temu

drogi miłośniku radnego Zycha, Jeżeli ktoś myśli chociaż troszeczkę i jeździ komunikacją miejską to kupuje kilka biletów w kiosku i ma na zapas a nie jęczy o 40 gr dla kierowcy. Poza tym w Tarnobrzegu większość pasażerów to osoby które mają darmowe przejazdy lub to uczniowie szkół. Gdybyś chociaż troszeczkę poczytał to wiedział byś jaki jest koszt biletomatu w autobusie i jakie są koszty obsługi komunikacji miejskiej w innych miastach i w Tarnobrzegu . Ale najlepiej sobie po tarnobrzesku ponarzekać na innych.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  miastuś

Drogi Miastusiu, Po pierwsze nie jestem miłośnikiem Pana Zycha, a pragmatykiem, który chciałby, żeby to miasto było w końcu lepiej zarządzane. Jeśli masz lepszego kandydata, chętnie na niego zagłosuję, z tych obecnych to jedynie Pan Witold mnie przekonuje. Po drugie, kupowanie biletów na zapas ma jakieś uzasadnienie, jeśli ktoś mieszka w Tarnobrzegu lub okolicach i rzeczywiście podróżuje tą komunikacją. Jednak ten argument jest słaby, bo zwykle takie osoby posiadają bilety miesięczne, więc kupowanie ich u kierowcy nie dotyczy takich pasażerów. Po trzecie, co mają powiedzieć osoby podróżujące komunikacją okazjonalnie bądź turyści (tak, tacy też się zdarzają, zwłaszcza nad jeziorem)? Na bilecie mają napisaną cenę o 40 gr niższą, a jadąc np. z okolic jeziora w kierunku miasta nie mają możliwości zakupu biletu po standardowej cenie. Ja czułbym się oszukiwany, i nie chodzi o 40 groszy, choć jeśli ktoś w wakacje więcej razy wybierze się do Tarnobrzega, to może się uzbierać całkiem spora suma – za 10 takich biletów ktoś będzie stratny już 4 zł, za 20 biletów – 8 zł, itd. Chodzi jednak o sam fakt bezprawności różnicowania takich opłat. Po czwarte, gdybyś Ty chociaż troszeczkę poczytał, to wiedziałbyś, że prawie wszystkie miasta w Polsce, które mają komunikację miejską, posiadają… Czytaj więcej »

Doda
4 lat temu

Jeśli muszę przemieścić się z Przywiśla na Serbinów szczególnie w porze letniej to dojeżdżam chora.A do seniorów póki co jeszcze nie należę i odległości jak wiadomo nie są oszałamiajace.Gorąco,wszystko się trzęsie ,-masakra! I praktyka sprzedawania droższych biletów również jest dla mnie denerwująca. Jeśli jadę 11 jakoś nie zauważyłam żeby kierowca zdzierał większą kwote.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Doda

Jeśli chodzi o linię nr 11 (Tarnobrzeg – Sandomierz), to jest ona obsługiwana przez innego przewoźnika (PMKS Tarnobrzeg). Pozostałe linie to niestety MPK Tarnobrzeg (firma Polkar). Oczywiście obydwaj przewoźnicy to firmy prywatne, choć nazwy mogą sugerować coś innego. Co do punktów sprzedaży biletów to są one niby podane na stronie przewoźnika: http://mpk.tarnobrzeg.pl/Sprzedaz_biletow.html Jednakże ten wykaz jest nieaktualny i chyba nie przesadzę mówiąc, że przynajmniej w 30% podanych punktów nie jest możliwym zakupienie biletów jednorazowych. W praktyce pasażerowie są zmuszani do zakupu biletu u kierowcy, a 40 groszy stanowi zarobek danego kierującego. Tak jak mówiłem, ta praktyka jest nielegalna i w praktycznie całej Polsce takie chore sytuacje nie mają już miejsca. A co do trzęsących się autobusów bez klimatyzacji to tak jak mówię, zachęcam do zapoznania się z taborem firmy Polkar: http://mpk.tarnobrzeg.pl/Tabor.html 8 na 12 autobusów to rocznik 2001, czyli autobusy ponad 17-letnie! Czy trzeba tu coś więcej dodawać? W normalnych miastach obecnie autobusy z roczników 2010 się już wymienia na nowe dzięki dofinansowaniu z UE, ale niestety trzeba mieć własną komunikacją, a nie opierać się na firmach prywatnych. Poza tym, to co się dzieje w Tarnobrzegu jest poważnym zagrożeniem dla pasażerów, gdyż przewóz w takich warunkach jest niezgodny z podstawowymi… Czytaj więcej »

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content