Rekordowe pod względem frekwencji i zainteresowania okazały się rozgrywki tegorocznej, trzeciej już edycji piłkarskiego turnieju: Tarnobrzeski Football Cup. W sobotę 16 czerwca, na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3, o miano najlepszej drużyny i puchar turnieju rywalizowało 12 drużyn z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W ostatecznym rozrachunku najlepsza okazała się być drużyna KS Złoty Bażant, która w finale po rzutach karnych pokonała zespół Jagersów 4:2.
Indywidualne wyróżnienia:
Najlepszy strzelec – Kacper Grobelski (9 goli)
Najlepszy zawodnik – Michał Fornek
Najlepszy bramkarz – Jakub Ciuła
Drużyna Fair Play – FC Trzepak
Turniej odbył się dzięki pracy i pasji młodych osób oraz dzięki wsparciu sponsorów: m.in. Siarkopolu i Banku Spółdzielczego.
Patronat honorowy nad turniejem objęli: p.o. Prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, Senator Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP prof. Józefa Hrynkiewicz, Poseł na Sejm RP Rafał Weber oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.
FAZA GRUPOWA
Grupa „A”
KS Złoty Bażant – FC Trzepak 3:0
KS Złoty Bażant – FC Walkielona 0:1
FC Trzepak – FC Walkielona 0:3
Lp. |
Drużyna |
Punkty |
Bilans bramkowy |
1. |
FC Walkielona |
6 |
4:0 |
2. |
KS Złoty Bażant |
3 |
3:1 |
3. |
FC Trzepak |
0 |
0:6 |
Grupa „B”
Skopanie – Zespół Niespokojnych Nóg 1:0
Skopanie – Lasowiak Wola Baranowska 0:2
Zespół Niespokojnych Nóg – Lasowiak Wola Baranowska 1:0
Lp. |
Drużyna |
Punkty |
Bilans bramkowy |
1. |
Lasowiak Wola Baranowska |
3 |
2:1 |
2. |
Zespół Niespokojnych Nóg |
3 |
1:1 |
3. |
Skopanie |
3 |
1:2 |
Grupa „C”
FC PoNalewce – Jagersi 0:1
FC PoNalewce – FC Papier Kancelaryjny 4:0
Jagersi – FC Papier Kancelaryjny 6:0
Lp. |
Drużyna |
Punkty |
Bilans bramkowy |
1. |
Jagersi |
6 |
7:0 |
2. |
FC PoNalewce |
3 |
4:1 |
3. |
FC Papier Kancelaryjny |
0 |
0:10 |
Grupa „D”
FC Nowoczesny Arłamów – AKS Duży Książe 1:1
FC Nowoczesny Arłamów – Rolnik TBG 0:5
AKS Duży Książe – Rolnik TBG 0:1
Lp. |
Drużyna |
Punkty |
Bilans bramkowy |
1. |
Rolnik TBG |
6 |
6:0 |
2. |
AKS Duży Książe |
1 |
1:2 |
3. |
FC Nowoczesny Arłamów |
1 |
1:6 |
FAZA PUCHAROWA
Ćwierćfinały
FC Walkielona – Zespół Niespokojnych Nóg 2:0
Jagersi – AKS Duży Książe 3:0
KS Złoty Bażant – Lasowiak Wola Baranowska 3:0
FC PoNalewce – Rolnik TBG 1:3
Półfinały
FC Walkielona – KS Złoty Bażant 0:1
Jagersi – Rolnik TBG 1:0
Mecz o 3 miejce
FC Walkielona – Rolnik TBG 1:6
Wielki finał
KS Złoty Bażant – Jagersi 0:0 (k. 4:2)
info: organizator
foto: organizator
foto&video: Agnieszka Nycz