Jak skutecznie oczyścić powietrze i wodę w naszym codziennym otoczeniu?

Urządzenie, które służy do generowania ozonu, czyli tzw. ozonator, jest przeznaczone do oczyszczania powietrza i usuwania nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach. Wykorzystuje się je także do oczyszczania wentylacji i klimatyzacji, aby skutecznie usunąć wszelkie mikroorganizmy gromadzące się w instalacjach. Ozonatory efektywnie niszczą grzyby i pleśnie zdecydowanie poprawiając jakość powietrza we wnętrzach mieszkań, biur i lokali użytkowych, a tym samym samopoczucie osób, które tam przebywają.

Użyteczne właściwości ozonu

Ozon, czyli aktywny tlen (tritlen) posiada silne własności aseptyczne. Dzięki temu stosowany jest do dezynfekcji wody i powietrza. Pełni ważną rolę w pochłanianiu części promieni nadfioletowych. Od wielu lat ozonatory stosowane są do odkażania wody pitnej oraz pomieszczeń szpitalnych. Likwidują zarodniki grzybów i pleśni sprawiając, że powietrze staje się czyste i przyjazne także dla alergików.

Uniwersalne zastosowanie ozonatorów

Obecnie generatory ozonu stosowane są coraz częściej w wielu innych miejscach. Ze względu na swoje właściwości używane są nie tylko w szpitalach do odkażania poszczególnych pomieszczeń, czy na pływalniach do oczyszczania wody, ale także w przemyśle i miejscach publicznych. Serwis internetowy http://rentalpoint.pl/ oferuje nowoczesne ozonatory powietrza na sprzedaż lub wynajem. Wszelkie parametry techniczne tych urządzeń znajdują się na stronie firmy.

Odkażanie systemów klimatyzacji

Ozonatory wykorzystywane są głównie do czyszczenia i odkażania instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzacji samochodowej. Używane są także do dezynfekcji i oczyszczania stacjonarnych i przenośnych urządzeń klimatyzacyjnych stosowanych do codziennego użytku w biurach i domach. Coraz częściej wykorzystuje się je w myjniach samochodowych, m.in. po praniu tapicerki albo podczas czyszczenia klimatyzacji, gdyż usuwają zapach stęchlizny pozostawiając w pojazdach świeżość i czystość.

Sterylizacja wody

Ponadto urządzenia te są powszechnie stosowane do ozonowania wody, gdyż neutralizują działanie chloru, a jednocześnie likwidują wszelkie zanieczyszczenia, które powstają w trakcie przepływu wody przez instalację wodociągowe.

Ozonatory w miejscach publicznych i w przemyśle

Generatory powietrza stosowane są także w wielu miejscach publicznych – w hotelach, restauracjach, barach i kuchniach, gdyż ozon efektywnie likwiduje zapachy kuchenne, w tym zapach spalenizny czy tłuszczu, a także neutralizuje zapach tytoniu oraz inne wonie, które nie są dla nas obojętne. Stosuje się je również w przemyśle spożywczym do oczyszczania żywności, gdyż usuwają działanie pestycydów, hormonów oraz antybiotyków.

Miejsca wymagające oczyszczenia powietrza

Ozonatory wykorzystuje się także do odkażania warsztatów lakierniczo-blacharskich do usuwania zapachów farb i lakierów, a także w drukarniach i biurach do oczyszczania powietrza z toksyn powstałych w wyniku pracy drukarek. Inne miejsca, które z uwagi na specyfikę działań, bezwzględnie wymagają regularnego oczyszczania powietrza to m.in. zakłady pogrzebowe, izby wytrzeźwień oraz pomieszczenia po pożarze.

materiał partnera
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
4 lat temu

Jeśli szukacie na tym terenie profesjonalnej firmy oferującej usługi ozonowania, to lepszej od nas nie znajdziecie. Zapraszamy na nasz portal: http://www.ozonuj.pl i do współpracy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content