11.07 (środa) Promocja książki Adama Wójcika-Łużyckiego „Spichelrz zaczarowany”

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka oraz Towarzystwo Przyjaciół Tarnobrzega serdecznie zapraszają w środę, 11 lipca br o godz. 18.00, do Biblioteki Głównej. O swojej nowej książce „Spichlerz zaczarowany” opowie Adam Wójcik – Łużycki,  założyciel, twórca i pierwszy dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, autorytet w dziedzinie konserwacji zabytków, autor wielu książek.

„Spichlerz zaczarowany” to opowieść o niezwykłym budynku w Tarnobrzegu, będącym dzisiaj siedzibą ważnej placówki muzealnej. Wcześniej, przez blisko półtora wieku, przechowywano w nim zboże, a od ponad ćwierćwiecza przechowuje się w jego murach liczne pamiątki przeszłości. Na przełomie XX i XXI wieku zgromadzono tu nie tylko cenne zbiory, ale też urządzono wiele znaczących wystaw, koncertów muzyki poważnej, recitali gwiazd polskiej estrady, wykładów najwybitniejszych uczonych, występów znanych aktorów; powstało tu sporo cennych publikacji, działała muzealna pracownia konserwatorska i drukarnia offsetowa.

Spichlerz od października 1991 roku był pierwszą siedzibą Muzeum Historycznego m. Tarnobrzega; od września 2013 roku jest siedzibą jego Oddziału – Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content