Prokuratura Krajowa wystosowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega, Grzegorzowi K. Drugie śledztwo w związku z nieprawidłowościami związanymi z funkcjonowaniem magistratu

Dzisiaj Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K., który w areszcie tymczasowym w Warszawie – Białołęce przebywa od 23 lutego br.

– W dniu 9 lipca 2018 r. Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, nadzorujący śledztwo prowadzone przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie, skierował akt oskarżenia przeciwko Prezydentowi Miasta Tarnobrzega Grzegorzowi K. Grzegorz K. został oskarżony o popełnienie przestępstwa zakwalifikowanego z art. 228 §1 k.k., polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 20 000 złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz procedowaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego osiedla Mokrzyszów i Centrum w Tarnobrzegu – informuje portal NadWisłą24.pl Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

– Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Za zarzucany czyn oskarżonemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje.

W Prokuraturze Krajowej toczy się również postępowanie związane z funkcjonowaniem tarnobrzeskiego magistratu. – Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wyłączył z akt sprawy, zakończonej skierowanie aktu oskarżenia przeciwko Grzegorzowi K., materiał dowodowy do odrębnego prowadzenia. Materiał ten dotyczy nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem urzędu miasta Tarnobrzeg – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej. –  Etap postępowania nie pozwala na udzielenie szerszej informacji o sprawie – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
3 lat temu

Wytoczenie sprawy przed Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu to wreszcie jawność sprawy.Wiele osób będzie świadkami. Wreszcie usłyszymy kto jest kto w życiu publicznym naszego miasta . Niektórzy do dzisiaj udają ,ze nie maja z tym nic wspólnego. CZEKAMY.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Sąd może wyłączyć jawność sprawy, więc różnie to może wyglądać, ale jeśli rozprawa będzie jawna, to fajnie by było by znalazł się z niej jakiś materiał wideo, może będzie możliwość porozmawiania z prezydentem choć przez chwilę.

mieszkaniec
3 lat temu

Jak wyprowadzali Prezydenta z gabinetu to nie bylo tajne tylko w telewizji leciało na okrągło z danymi nieprawdziwymi ,ze sie przyznal.
To dotyczy osoby publicznej to wszystko powinno byc jawne a nie polityczne. Tylko ,z e u nas wszystko jest mozliwe. Nawet powinien być jawny akt oskarżenia abyśmy wreszcie oficjalnie poznali sygnalistę. Ten sygnalista nie ma co się wstydzić przecież działał dla dobra wspolnego ?????

Zanussi
3 lat temu

DAJCIE MI CZŁOWIEKA A PARAGRAF ZNAJDZIEMY – tak działają „niezależne” sądy pod prawymi i jakże sprawiedliwymi rządami jaśnie panującej nam Partii. Na cóż jak za PRL-u. Jarcio tak był wychowany i czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość …cuchnie. Bo to niestety cuchnie. Dno i zgnilizna. Łapóweczka się im spieprzyła, jest problemik mały, że się prezio wywinie im z łapek, to trzeba drugie śledztwo wszcząć, pod jakże obiecującym zarzutem – nieprawidłowości w pracy urzędu, ajajaj toż to można rok i dwa szukać i prezydenta trzymać, żeby nie mataczył , a jakże.
Przyjdzie kiedyś na was sprawiedliwość- tak, w to mocno wierzymy, wszyscy prawi i sprawiedliwi – a niemający NIC wspólnego z PIS-em. Wierzymy, że sprawiedliwość swoje żniwo w końcu w naszym mieście zbierze i uwolni nas za jednym zamachem od panów N.M. K.K. D.K. W.W.

Ariston
3 lat temu
Reply to  Zanussi

Czyli wg Ciebie, akt oskarżenia przeciwko łapówkarzowi, który dał się na braniu łapówki złapać w UM, to jest szukanie paragrafów na niewinnego, a sprawiedliwością będzie dopiero jak ktoś dobierze się do ludzi których wymieniłeś z inicjałów (a przeciw którym nie toczą się żadne postępowania). bardzo ciekawe pojmowanie sprawiedliwości. Tylko granatów nie bierz do sądu, żeby „sprawiedliwość było po Waszej stronie”…
Ludzie, skąd ta Wasza wiara w Grzegorza K? Co musicie zobaczyć lub usłyszeć, żeby ta wiara została zachwiana? Przecież do niego z daleka czuć krętactwem! Też sobie wybraliście obiekt kultu…

antek
3 lat temu
Reply to  Ariston

a Ty jesteś z ramienia pisu i wszystko wiesz najlepiej. Zaczynacie pisać w momencie kiedy dostaniecie wytyczne.

Osiedlanin
3 lat temu

Muszę przyznać, że trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Na początku prokuratura twierdziła, że z aktem oskarżenia wyrobią się „w drugiej połowie roku”. Potem (jakieś dwa tygodnie minęły) przekonywano nas, że „sprawa jest rozwojowa” i prokuratura twierdziła, że „trudno prognozować kiedy zakończy się śledztwo”. Po dwóch miesiącach okazuje się, że jednak „dali radę”. Zastanawiam się nad tym, w jaki sposób generowane są te wypowiedzi? Prokuratura rzuca kostką? Mają coś w rodzaju Koła Fortuny i ktoś tym kręci przed spotkaniem z dziennikarzami?

To_nie_takie_trudne
3 lat temu
Reply to  Osiedlanin

Na początku była sprawa o łapówkę (powiedzieli, że się wyrobią w 2 połowie roku). Potem znaleźli jakieś dodatkowe brudy i pomyśleli że dorzucą do pierwszego śledztwa (powiedzieli, że sprawa rozwojowa). A potem brudów znalazło się pewnie tyle, że trzeba było zrobić z tego oddzielne duże śledztwo, żeby nie blokować sprawy łapówki, która jest pewnie dość dobrze udokumentowana (no i masz akt oskarżenia w 2 połowie roku jak obiecano). Teraz rozwojowa już jest ta 2 sprawa. A może w dodatkowym śledztwie jest więcej potencjalnych podejrzanych? Kto wie – czas pokaże. Przecież tydzień po aresztowaniu prokuratura nie mogła wiedzieć co znajdą w toku śledztwa przez kilka miesięcy. A widocznie znaleźli dużo…

Osiedlanin
3 lat temu

Z niecierpliwością czekam, na rozwój wypadków. Cisza, która zapadła w prokuraturze i CBA (które najpierw się tak chętnie dzieliły z mediami wszystkimi pikantnymi szczególikami) sugeruje, że sprawa, faktycznie może być rozwojowa, ale, ekhm, nie w te mańkę co trza. Bo, na ten przykład, w sprawie Piniora sam Zerminator nawijał o tym, że jego zdaniem materiał dowodowy wskazuje jednoznacznie na winę podejrzanego. A u nas? Dobro śledztwa łamane przez dobro śledztwa + Sygnalista, który wychodzi przed kamery i mówi o tym, że nic nie powie, bo postępowanie się toczy.

Co się zaś tyczy samego Aktu Oskarżenia, który w opinii wielu ZE STUPROCENTOWĄ PEWNOŚCIĄ ŚWIADCZY O TYM, ŻE PREZIO WINNY, to proponuję poguglać za sprawą Jacka Karnowskiego, który najpierw miał 8 zarzutów, potem pojawił się Akt Oskarżenia o 6 czynów, potem sąd odesłał AO, do prokuratury celem uzupełnienia i po jakimś czasie AO wrócił, ale już z 4 czynami. A na końcu postępowania zostały umorzone (acz sprawa ciągnęła się do 2016).

Ciekaw jestem ciągu dalszego tej sprawy.

Zdumiony
3 lat temu

takie mieli niezbite dowodyna lapowke a tu sprawa druga z nadgorliwosci .Plan sie sypie i to szybciej niz sie spodziewali.I jak tu przyjdzie zyc w naszym miescie jak wladze zdobywa sie na krzywdzie.Ale jak widze wszyscy maja sie dobrze usmiechnnieci pachnacy w bialych koszulach na sesji i pod reke z Kolkiem.Xadnej refleksji tylko zemsta Wina Kielba polega na tym ze ufal .Poczekamy na rozwoj wypadkow Moze Kielb przed wyborami przemowi.

halinka
3 lat temu

nikt przyzwoity na takie szemrane indywidua jak NM czy DK nie powinien oddac głosu , ludzie miejcie troche przyzwoitosci , przeciez nie wszystko da sie zalac wódą i zagryzc kiełbaska z grila i udawac ze mnie to nie dotyczy , wstyd dla całego miasta ze takie rzeczy sie u nas dzieją …co by zrobił ksiądz Michał ??/ Na pewno by nie wygłaszał bałwochalczych pochwał dla kalinki na sumie … wstyd

prafianka serbinowa
3 lat temu

Ja jako parafianka Serbinowa jestem oburzona zachowaniem proboszcza. Widać ,ze przyszedl z cieplutkich pokoi i jest oderwany od rzeczywistości. Kalinka zaraz po objęciu rządów pierwsze co zrobil to wydał korzystna decyzje dla proboszcza . Sprawa jawna bo publiczna i sam Kalinka tym sie chwalił na sesji. A witanie p.o. Kalinki na zwykłej mszy bez uroczystości jest nie tylko niestosowne ale też bulwerujące. Jakże inaczej zachował się ksiądz wygłaszajacy homilie z okazji dni Tarnobrzega. Tak sobie myślę ,że obecni władcy mają ludzi z Tarnobrzegu za ułomnych. Krzywda wyrządzona miastu jest ogromna .Dlatego musimy poznać autorów tej reklamy Miasta . Myślę,że się doczekamy.

Bartłomiej
3 lat temu

Nie wiem jak i nie wiem ile ale to było typowe fabrykowanie podstawianie człowieka aby go zniszczyć ten co to uczynił powinien siedzieć w pierdlu! tak się nie postępuje z ludzmi honoru teraz wiem że nie będę głosowal na pis i jego pochodne spółki

Bartosz
3 lat temu
Reply to  Bartłomiej

Nie wiem jak i nie wiem za ile… ukończyłeś jakąkolwiek szkołę z tak formułowanymi wypowiedziami.
Poza tym:
1. Jeśli wiesz o fabrykowaniu dowodów, to powinieneś złożyć zawiadomienie do prokuratury, aby mogła się tym zająć i skazać winnych. Zatajając to, sam narażasz się na odpowiedzialność karną. (Jak mnie wnerwia takie mielenie ozorem na darmo…).
2. G.K. człowiekiem honoru? bbuuuuaaahahahahhhahhhaahaahahahha 😀 Bo się uduszę ze śmiechu…

A głosuj sobie na kogo chcesz.

Bartłomiej
3 lat temu
Reply to  Bartosz

Jak chcesz wiedzieć jestem socjologiem od ponad dwudziestu lat i pewnie sie już udusiłes z woli własnej bądź z kontrataku ktory cię nie zaskoczy bo ludzie z twoim podejściem do życia wymownie wymawiają pewne słowa o których nic nie wiedza to wasza domena oczernić prostymi słowami i bycie zadowolonym ciekaw jestem czy na spotkaniu w żywe oczy z ludzmi polityki i problemów nie tylko miasta ale Polski byłbyś taki dowcipny!co do zarzutów ty będziesz widzę wyrocznią więc się nie odzywam!

PRZY
3 lat temu

No w końcu niech ktoś się weźmie za tą hołotę z urzędu, tam się poprzyglądać to niejeden ma za uszami.

dres
3 lat temu

Nie wierzę że ktoś normalnie myślący wierzy w niewinność prezydenta i doszukuje się teorii spiskowych. Wszystkie te komentarze w obronie prezydenta to muszą pisać posadzeni na stołkach przez GK ( i to jeszcze w godzinach pracy bo po pracy szkoda marnować czasu)

lato
3 lat temu
Reply to  dres

A mnie sie wydaj e,ze wszystkie wpisy przeciwko prezydentowi Kiełbowi pisze Pan Maciej z urzędu miasta i to w godzinach pracy. Inna sprawa ,że treść tych wpisów to nie jest głębia intelektu .

Obserwator
3 lat temu
Reply to  lato

tak tego godtka powinna sprawdzic komisja rewizyjna rady miasta sksd prxyszedl jakie dostal zadanie i za ile i kto jest jego protektorem

dres
3 lat temu

Uderz w stół…..

garniturl
3 lat temu
Reply to  dres

dres czy nie wiesz o co chodzi czy udajesz? Byle do jesieni
wtedy pogadamy

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content