Kamil Kalinka przestaje pełnić obowiązki prezydenta Tarnobrzega (video HD)

Kamil Kalinka przestaje pełnić obowiązki prezydenta Tarnobrzega. Spowodowane jest to dzisiejszą decyzją sądu, który uchylił areszt tymczasowy prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K. – Moje upoważnienie było na czas tymczasowego aresztu pana prezydenta – tłumaczy dziś Kamil Kalinka. – W związku z decyzją sądu formalnie moje upoważnienie wygasło – dodaje.

Obowiązki prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka przejął decyzją Prezesa Rady Ministrów. – Prezes Rady Ministrów wyznaczył Pana Kamila Kalinkę z dniem 8 marca 2018 r. do wykonywania zadań i kompetencji Prezydenta Miasta Tarnobrzega w okresie tymczasowego aresztowania Prezydenta Tarnobrzega, jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia mandatu Prezydenta – informowała w marcu br. Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Zgodnie z treścią komunikatu, Kamil Kalinka pełni obowiązki prezydenta tylko w okresie tymczasowego aresztowania prezydenta Tarnobrzega, jednak dzisiaj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uchylił stosowanie tego środka zapobiegawczego wobec prezydenta Grzegorza K. z klauzulą natychmiastowej wykonalności, zgodnie z którą prezydent już dziś może opuścić areszt. I choć zgodnie z decyzją sądu Grzegorz K ma zakaz wykonywania funkcji prezydenta na czas trwania postępowania, to jego mandat nie wygasł.

– Moje upoważnienie było na czas tymczasowego aresztu pana prezydenta – tłumaczy dziś Kamil Kalinka. – W związku z decyzją sądu formalnie moje upoważnienie wygasło – dodaje.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy obowiązki prezydenta ” z automatu” przejmie wiceprezydent Anna Pekar, czy też ponownie uruchomiony zostanie proces powołania przez premiera RP p.o prezydenta, w wyniku którego funkcję tę sprawować mógłby ktoś inny lub ponownie Kamil Kalinka.

– Służby pani wojewody które wnioskują w takiej sytuacji do pana premiera, Kancelaria Rady Ministrów, pan premier – to są organy, które w najbliższym czasie będą podejmować decyzję, czy w tym momencie jest potrzeba powołania osoby pełniącej obowiązki prezydenta, czy w związku z tym, że jest zastępca prezydenta powołany przeze mnie, takiej potrzeby nie ma – wyjaśnia K.Kalinka.

– Czekam na decyzję, jednak to co jest najważniejsze, nie grozi nam paraliż miasta taki jaki był po zatrzymaniu pana prezydenta, bo są powołane osoby do pełnienia tych obowiązków, w momencie gdy ja nie mogę – dodaje.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
3 lat temu

do domu panie Kalinka Juz Pan nie wejdzie do urzedu.

manirk
3 lat temu

No zesram się ze śmiechu – p.o. prezydent powołała p.o. zastępcę prezydenta i p.o. po p.o może sprawować urząd a p.o nie może. Co się kurwa w tym mieście dzieje – szpital nie pracuje, prezydenta nie ma, p.o. prezydenta nie ma upoważnienia, przetarg na wywóz śmieci nie rozstrzygnięty…

janek
3 lat temu

Ale kłamiesz rycerzyku w żywe oczy przypomnij sobie co mówiłeś wcześniej i na spotkaniach z mieszkańcami a pani którą powołałeś to tylko przykrywka czyli sterowanie z tylnego siedzenia -znamy już to w sejmie!

art
3 lat temu

Witam. Nie jestem prawnikiem. Chciałbym zapytać osoby, które zawodowo są prawnikami. Po pierwsze: Czy w zaistniałej sytuacji osoba pełniąca obowiązki Prezydenta Miasta miała prawo powołać Wiceprezydenta? Druga kwestia : Czy czasem Wiceprezydent mianowany przez P.O. Prezydenta w tej sytuacji jaka zaistniała dzisiaj też przestaje być zastępcą P.O. Prezydenta Miasta?.

jan
3 lat temu
Reply to  art

KK jako p.o. miał prawo powołać zastępcę, bo GK tego nie zrobił, do czego zobowiązywała go ustawa. Prezydent zgodnie z ustawa musi posiadać choć jednego zastępcę.

art
3 lat temu
Reply to  jan

Dziękuję za odpowiedź. … To by oznaczało, iż Prezydent Kiełb zwyczajnie nie zna prawa. Wstyd bo jest absolwentem prawa UMCS. Odwołał swoich vice i nie powołał nikogo na to stanowisko.

trzeba wiedziec
3 lat temu
Reply to  art

trzeba wiedziec ze obowiazku powolania zastepcow nie ma Patrz Stalowa Wola brak zastepcow Patrz Mielec brak bylo za poprzedniego.To Kalinka kreuje teraz rzeczywistosc WINA KILELBA POLEGA NA TYM ZE WYGRAL WYBORY ZE STASIAKIEM

Tymon
3 lat temu

Jesteś tak głupi czy tylko naiwny? Pytanie retoryczne

nie mial obowiazku
3 lat temu
Reply to  art

Nie mial obowiazku Tak jak przydent Stalowej Woli Nadberezny.Jak to Tobie wytlumaczyc.
A mowi urzednicy z nadania Kalinki przyszli po kase Np pani Majchrzak zaraz dostala przewodniczaca rady nadzoeczej w wodociagach za porzadna kase.To po co to czepiac sie Kielba .Wszyscy tak robia to dla uczciwosci nie nalezy czepiac sie skoro samemu sie tak robi

Dodu
3 lat temu
Reply to  jan

Proszę o podstawę prawną tego zobowiązania, gdyż ja takiego zapisu zobowiązujacego nie znam, wskazuje na to również sytuacja w innych gminach, jak również ów zapis o wyznaczeniu p.o. przez premiera. Może jednak się mylę. Dlaczego więc służby nie reagują za nieprawidłowości w obsadzie urzędu, czy to jest to złe funkcjonowanie urzedu w Pana opinii Panie Janie?. Wcześniej PiS tego nie wyciągnął, też nie wiedział, że jest to zobowiązanie?

Prawnik
3 lat temu
Reply to  Dodu

Szanowny Panie, Przepraszam, że się wtrącam do dyskusji. Podstawą prawną powołania zastępcy jest art. 26a ust. 1 i 2 ustawy o samorządzie gminnym: Art. 26a. 1. Wójt, w drodze zarządzenia, powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę. 2. Liczba zastępców wójta nie może być większa niż: 1) jeden w gminach do 20 000 mieszkańców; 2) dwóch w gminach do 100 000 mieszkańców; 3) trzech w gminach do 200 000 mieszkańców; 4) czterech w gminach powyżej 200 000 mieszkańców. 3. W przypadku gdy określona przez wójta liczba jego zastępców jest większa niż jeden, w zarządzeniu, o którym mowa w ust. 1, wójt wskazuje imiennie pierwszego i kolejnych zastępców. Niezależnie od toczącego się postępowania karnego (nie przesądzam winy Prezydenta, w świetle prawa jest on osobą niewinną do czasu prawomocnego wyroku skazującego), Prezydent popełnił błąd, gdyż miał nie tylko prawo, ale i obowiązek wyznaczenia zastępcy, po odwołaniu poprzednich wiceprezydentów. Obowiązek ten miał również p.o. Prezydenta Kamil Kalinka, więc w tym momencie funkcję prezydenta powinna wykonywać Pani Anna Pekar. Procedura wyznaczenia przez Prezesa Rady Ministrów osoby sprawującej funkcję wójta (burmistrz, prezydenta miasta), jest procedurą awaryjną, stosowaną właśnie w przypadku gdy zastępca nie może pełnić funkcji (albo organ wykonawczy gminy go… Czytaj więcej »

Stasiu
3 lat temu
Reply to  Prawnik

Błędem Grześka było nie zostawienie upoważnienia. Szlęzak rządził sam i dawał radę.

wystarczy
3 lat temu

mam dość słuchania powtarzania p.o. kalinki a że w mieście jest syf to widać i czuć a co kiełba to nie wie co się działo w urzędzie bo był na wakacjach na białołęce

Alicja
3 lat temu

Huraaaaaaaa:)

Pan to nie ja
3 lat temu

Odejdź i nie wracaj marny polityku

zuczek
3 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

mam nadzieje ze to chodzi o Kalinke.Niech idzie do urzedu marszalkowskiego do Ortyla ktory tak go chwalil .

do urzednikow
3 lat temu
Reply to  Pan to nie ja

po wyborach kyorych nie wygra Kalinka to juz widac zostana zwonieni ci jrxednicy ktorzy nie zachowali sie zgodnie z pragmatyka urzednicza i kablowali na swojego poprzedniego prezydenta.To przerobil Mastalerz kto donosil do domu.
Naczelnicy ,prawnicy, biuro rady ,8finansowy ktorzy duzo wynosili wczesniej a pozniej kablowali do wymiany.Nikt juz im nie zaufa.

Lolo
3 lat temu

Jaja się tu dzieją

Anty PiS
3 lat temu

A idź w cholerę ty robiący na ludzkiej krzywdzie swoją karierę pisowski pastuchu za tory.

Ja
3 lat temu

Z nienawiści do Kalinki we łbach się wam poprzewracało i zapomnieliście, że to KOŁEK wręczył łapówkę uwielbionemu przez was łapówkarzowi. Ale to świadczy tylko o tym, jak bardzo boicie się Kalinki…
Panie Kalinka życzę wygranych wyborów!

Anty PiS
3 lat temu
Reply to  Ja

Nikt się go nie boi. Po prostu nikt nie chce parweniusza i miernego biernego ale wiernego pachołka na stanowisku.

Ja
3 lat temu
Reply to  Anty PiS

Czy „nikt”? – nie sądzę… co najwyżej ty, bo jesteś anty PiS i paru twoich kolesi, którzy bijecie pianę na forum przeciwko Kalince

jara750
3 lat temu
Reply to  Ja

Panie Ja, co do tej nienawiści dot. Kalinki . Popatrz Pan na pisowskie hejty dot. Bożka . I z tymi „łbami” ostrożnie . Kultury trochę chamie jeden

do pisu
3 lat temu
Reply to  Ja

nienawisc to Wasza cecha.Radni z pisu w tej kadencji nienawidzili Kielba po przegral ze Stasiakiem Pozostali radni dostali polecenie walczyc z Kielbem wdzystkimi sposobami.Prosze sobie przypomniec jak radna Pekar zachowywala sie do prexydenta.Jak stala na pierwszej linii i atakowala do Kielba.Za Kalinki to tylko wykonywala rozkazy Kalinki Taki chinczyk raczki zlozone i uklony.
Taki styl reprezentuje tarnobrszeski pis.

owen
3 lat temu

Prezydent wraca do domu, Kalinka odchodzi z urzędu, Kołek chyba będzie musiał emigrować z Tarnobrzega, a pani vice Anna ostała się przy sterach sama…..ale jazda !

Jola
3 lat temu
Reply to  owen

Pan Prezydent ma teraz kolegów z Białołęki. Kołek musi brać pod uwagę, że dintojra jest w tej sytuacji nieunikniona…

Do Joli
3 lat temu
Reply to  Jola

Jola jak znecaliscie sie na Kilbem to bylo okey A teraz co piszesz Nienswisc bo mozecie wybory przegrac.A Kolka nie strasz On juz dawno nikogo sie nie boi oprocz zony.

Adam
3 lat temu

No to pani Anna powoła teraz swojego zastępcę 😉

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Adam

Nikogo nie powoła bo jest sekretarz miasta, który pełni obowiązki pod nieobecność pani viceprezydent

Inny Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Sekretarz to nie zastępca. Ma pewnie jakieś upoważnienia itp., ale nie zastępuje prezydenta na urzędzie. Jakby tak było, to Rękas zastąpiłby kiełba po aresztowaniu. Pani Pekar sprawuje teraz urząd prezydenta jako zastępca i moim zdaniem jakiegoś zastępcę powinna powołać jak najszybciej. Nigdy nie wiadomo co się może stać (choroba, wypadek itp.) i miasto znów może zostać bez prezydenta. Poza tym, sama sobie może nie poradzić – dawała radę jako wice i z kierowaniem swoją działką w UM, ale nie wiadomo, czy sama da radę z całością.

Oczywistosc
3 lat temu
Reply to  Adam

niech powola Kalinke to na pewno pis wygra w Tarnobrzegu wybory.Cxekamy na taki ruch Do wladzy na krzywdzie i na siele bez akceptacji spolecznej.

Ryszard
3 lat temu
Reply to  Oczywistosc

Przecie na tym forum w 90% piszą pracownicy urzędu miasta i osoby których ryj w korycie utrzyma się tylko przy odpowiednich osobach przy władzy.
WSZYSCY – to inni, którzy muszą znosić ten syf i na niego pracować.

do Ryszarda
3 lat temu
Reply to  Ryszard

a Ty sie boisz czy nie ?Majchrzak do szpitala.Jak tak ma wygladac w urzedzie dobra zmiana to natychmiadt trzeba ja zmienic. Pani Majchrzak zarzadza przez konflikt i strach.Awanse za jej rzadow dostali ci ktorzy kablowali na Kielba.I to nie jest fachowosc urzednicza tylko zemsta i z takiego powodu zwalniala ludzi z urzedu i rad nadzorczych. I tyle w temacie.

Lekarza!!
3 lat temu
Reply to  do Ryszarda

Ale pieprzysz. Jaki konflikt i strach. Jak ktoś pracuje i należycie wypełnia obowiązki, to się nie ma czego bać. Jak ktoś patrzy tylko jak dowalić JM, albo nie narobić się za bardzo, to dostaje ochrzan, a potem idzie i płacze do innych, że to dlatego, że kiełbowy. I JM zła, bo pracować każe i w terminie zadania wykonywać. Nie masz się czego czepić, to czep się płotu.

do szpitala
3 lat temu
Reply to  do Ryszarda

okropna jest i tyle.Uwaza sie za najmadrzejsza a urzedu nie zna.Kalinka przy niej nie mial nic do powiedzenia Tak samo zachowyeala sie za Kielba i dkatego ze chciala za niego rzadzic nie przedluzyl jej umowy.Zreszta Kalinka po wyborach tez by sie jej pozbyl bo zadza wladzy u niej nie ma ograniczen i chce jej miec w pelni.Zreszta tak somo odnosi sie do Pekar.zadtepca nie ma nic do gadania tylko piekna J Majchrzak.Troche pokory by sie przydalo.

do "do lekarza"
3 lat temu
Reply to  do Ryszarda

Co Wam ta JM zrobiła – szkoda Wam, że mądra i jeszcze ładna? Kompleksy? Kalinka nie wdawał się w walki w UM, bo był zajęty PRACĄ (w odróżnieniu od kiełba, który głównie udzielał się towarzysko). Dlatego wszystkie spory muszą rozstrzygać JM i AP.
A jaką pokorą wykazują się ci, którzy z nią wojują? Możę wypadałoby dopuścić do siebie myśl, że JM wie cos lepiej od nich, anie tylko „bo zawsze tak robiliśmy i było dobrze”.

Oczywistosc
3 lat temu

oczywiscie ze Kalinki nie powola.Sztab wyborczy Pisu z Ortylem na czele na to nie pozwoli.To bylby strzal samobojczy.

Mieszkaniec
3 lat temu

Kamil zabieraj zabawki i won z UM marny kandydacie na Prezydenta 🙂

marcinR
3 lat temu

Precz z kalinką , koniec sterowania pupili ortyla , jak wam nie wstyd !! Do domu dzieci wychowac na porzadnych obywateli …

Malinka
3 lat temu

Kamil !!! Co ?? Do domu 🙂

Antek
3 lat temu

Prawniku a co bedzie gdy zamkna zastepce zastepcy?⊙

Zuzia
3 lat temu

w szpitalu nie modla sie o zakonczenie strajku tylko o to aby Majchrzak nie wrocila

Grażyna z Serbinowa
3 lat temu

Panie Prezydencie, prosze nie sluchac tych wszystkich złych słów pod Pana adresem!. Jest Pan wspaniałym człowiekiem, i w roli Prezydenta spisał sie Pan na medal. Jest Pan blisko ludzi, mieszkańców, Zawsze można na Pana liczyc. Wierzymy mocno ze Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej podejmie własciwe decyzje, i poslucha głosu mieszkańców i sprawi że Pan dalej będzie kontyunował swoją prace.

Grażyna z rodziną i sąsiadami z Serbinowa !

Hanka
3 lat temu

Ja z moimi znajomymi, sąsiadami i rodziną również będziemy głosować na Pana Kalinkę. Ma wielkie serce i jest naprawdę dobrym człowiekiem. Jako p.o. bardzo dobrze się spisał i nigdy nie odmawiał pomocy.
Panie Kalinka życzę wytrwałości i proszę nie przejmować się negatywnymi komentarzami. Ma Pan poparcie wśród wielu mieszkańców Tarnobrzega. Tak trzymać!

Wallenrod
3 lat temu

Ale ubaw Wiele zrobil ? Tylko na wiece chodzil a urzeden rzadzila sekretarz i dkarbnik bo nie czail bazy.Nie wygra Grazynko Troche obiektywizmu.

petent
3 lat temu

na forum ożywiona dyskusja pracowników urzędu, podpisujcie sie nazwiskami, będzie zabawniej

anna
3 lat temu

No to spadaj cukierku i chłopcu z plakatu panie KK panie prezydencie GK jesteśmy z panem!

TymonZ
3 lat temu

A ja tak czytam to wasze rzyganie na Kalinkę i wiecie co? widzę, że facet naprawdę wiele może i dlatego będę na niego głosował. Może w końcu on postawi to miasto na nogi ☺ Powodzenia Panie Kalinka

Stasiu
3 lat temu
Reply to  TymonZ

Mało może, to tylko propaganda.

Janusz z Przywiśla
3 lat temu

Panie Kamilu, chciałbym panu serdecznie podziekować za pełnienie funkcji p.o. Prezydenta Miasta Tarnobrzega przez okres 4 miesięcy, nie zrobił Pan nic sensownego poza własnym lansowaniem się na ,,spotkaniach osiedlowych pod namiotem” na który de fakto przychodziło po kilka osób (bo kto by z Panem chciał rozmawiać skoro jest pan p.o. wybranym po znajomości), jak i w tarnobrzeskiej tv oraz prasie. Jest pan osobą bez doświadczenia politycznego,osobą nieudolną, osobą bojącą się własnego cienia i dlatego nie zagłosuje na Pana jak i moja rodzina, sąsiedzi oraz współpracownicy w najbliższych wyborach prezydenckich. Wracaj pan do WORDa jeśli jeszcze tam Pana chcą.

Marta z Dzikowa
3 lat temu

Czy nie zrobił nic sensownego to się jeszcze okaże. Natomiast PGK przez prawie cztery lata nie zrobił zupełnie nic, tylko obiecywać potrafił. Ja i moi bliscy (rodzina, koledzy i współpracownicy również) będziemy na Pana głosować Panie Kamilu.

Janusz z Przywiśla
3 lat temu

Ps. Przepraszam zrobił jedno, pozałatwiał kilka stołków w UM swoim pachołkom hehehe

Grażan z Serbinowa
3 lat temu

a ja chyba nie znam nikogo kto będzie głosował a Kamila 🙂

Marta
3 lat temu

No to widać mało ludzi znasz ☺

Grażan z Serbinowa
3 lat temu
Reply to  Marta

myślę Marto że więcej niż Ty, jeśli masz odwrotnie to szczerze współczuję bo nie dobrze to mówi o inteligencji Twojej jak i Twoich znajomych no chyba, że stołki/rodzina ale to znów nie dobrze świadczy o intelekcie czy też korzeniach.

Marta
3 lat temu

Po prostu potrafimy samodzielnie myśleć

Grażan z Serbinowa
3 lat temu
Reply to  Marta

no mam odmienne zdanie ale cóż, zdrowia życzę

EW
3 lat temu

Dzieki Bogu bo to co robił Kalinka to było mordowanie miasta i zło upstrzone cala masa nieprawdziwych frazesów , dobrze że juz odszedł

tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  EW

No tak, prezydent G.K „nie mordował miasta” ponieważ jedyne miejsca które odwiedzał namiętnie to przedszkola. Szkoda,że zapomniałeś( rozumiem niewygodne fakty lepiej wyprzeć z pamięci) w jakiej sytuacji znalazło się miasto po jego aresztowaniu – budżetówka bez poborów, miasto w śmieciach, paraliż decyzyjny. Pełniący obowiązki (co z lubością podkreślali Jego oponenci) bardzo dobrze poradził sobie z tak trudną sytuacją. Jeżeli chcesz oceniać , to merytorycznie, a nie bredzisz byle tylko opluć. Ponoć zło powraca.

tez tarnobrzezanin
3 lat temu

tak poradzil sobie
A smieci.?A ten paraliz to wynikala ze strachu przed pisem .Wszyscy dobrze o tym wiedza i tez poniosa kare ale po wyborach.Kalinka zeruje tylko na tym co sam wymyslil.:Kon jaki jest wszyscy widza.:

tarnobrzeżanin
3 lat temu

Piszesz,że p. Kalinka sam wymyślił a kto myślał za byłego … chyba jakiś prezes(spółdzielni) i było jak było, to też każdy widział.

Facet
3 lat temu

… i gdzie on się bidulina podzieje…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
62
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content