Po pięciu miesiącach prezydent Tarnobrzega Grzegorz K opuszcza areszt – komentarze prawników oraz ojca prezydenta (zdjęcia oraz video HD)

Po pięciu miesiącach areszt tymczasowy opuszcza prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. O nieprzedłużeniu tego środka zapobiegawczego wobec oskarżanego o korupcję Grzegorza K zadecydował dziś Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu.

Środek zapobiegawczy jaki dziś zastosował sąd, to zakaz wykonywania funkcji prezydenta przez czas trwania postępowania. Termin pierwszej rozprawy wstępne zaplanowano na wrzesień br.

– Wnosiliśmy o utrzymanie aresztu tymczasowego i jego przedłużenie aby zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania – mówi prokurator Artur Kaznowski:

– Liczyliśmy na to, że sąd przestanie to aresztowanie stosować. Z naszego punktu widzenia istotne jest to, że pan Grzegorz będzie na wolności – tłumaczy z kolei adwokat prezydenta Ryszard Łepski:

– Co chcieli to ugrali, ma zabronione pełnienie obowiązków prezydenta, bo im się tylko o to rozchodziło – komentuje dzisiejsze postanowienie sądu Józef Kiełb, ojciec prezydenta:

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wizjoner
3 lat temu

wypowiedź ojca jest więcej warta merytorycznie niż tych dwóch w sukienkach

Borys
3 lat temu
Reply to  wizjoner

Myślałem, że tylko ja mam takie wrażenie.

Dorian
3 lat temu

Panie prezydencie jesteśmy z Panem

Mieszkaniec
3 lat temu

brawo sedzia Morzycki. Pokazal jak stosowac prawo.

zniesmaczony
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

jak uslyszalem ze prokuratura falej chciala aresztu i dalej robic przesluchania z ktorych nic nie wynikalo to rece opadaja Przeciez prokuraturze. chodzilo o zlamanie czlowieka aby sie przyznal bo dowodow zero.To wszystko wyjdzie w toku procesu.Jest akt oskatzenia a oni dalej sxukaja dowodow. Jeden dowod to Kolek To niby on mogl.mataczyc .Nic sie nie klei.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Trzeba się teraz zastanowić czy Prezydent może KANDYDOWAĆ w wyborach? Nie jest przecież prawomocnie skazany, a jeśliby się okazał niewinny to taki środek zapobiegawczy (jeśliby go rozumieć bardzo szeroko) pozbawia go szansy na reelekcję. Szkoda, że Pan Łepski uchylił się od odpowiedzi na to pytanie, gdyż ma ono charakter właśnie prawniczy, a nie polityczny.

artysta-pływak
3 lat temu

1:05 – „…Jakie jest wysokie prawdopodobieństwo popełnienia tego czynu…”
– no oczywiście! W przypadku popełnienia tego czynu, stosowanie takiego środka zapobiegawczego jest uzasadnione ALE… tutaj mamy „wysoce prawdopodobne” – tak, jak wysoce prawdopodobne jest to, że pan prokurator mógł prowadzić pojazd (dowolny) pod wpływem alkoholu…

i takimi to „dowodami” dysponuje prokuratura – wysokiego prawdopodobieństwa…

Temido! Gdzieś jest? Jeśliś jest?

Kicek
3 lat temu

Prezydent ma zakaz pelnienia funkcji publicznych. Nawet jesli wygra wybory w 2018 r. to i tak nie bedzie mogl pelnic obowiazkow prezydenta. Jesli sie myle prosze mnie poprawic.
Kolejna sprawa to taka, ze obecny p.o. prezydenta K. Kalinka mial pelnic funkcje na czas aresztowania prezydenta. A prezydent wlasnie wychodzi na wolnosc. Rozumiem wiec ze od jutra wszystkie decyzje p. Kalinki beda niewazne? No ale mamy tez wiceprezydenta. Czyli p. Pekarowa od jutra rzadzi?
Strasznie to zamotane. Moze ktos wie jak to prawnie wyglada.

Antykicuś
3 lat temu
Reply to  Kicek

Kicuś, odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta, jesteś głuptakiem, ot i wszystko! A i jeszcze jedno, masz bardzo mały rozumek… A i może jeszcze to, że jesteś wtórnym analfabetą. I teraz dopiero koniec i.

Zdumiony
3 lat temu
Reply to  Antykicuś

Kalinka od jutra do domu.

Dodu
3 lat temu

Hahaha i teraz urzędnicy, poplecznicy co teraz zrobicie? A już się wydawało, już lis był w kurniku hahaha teraz to już nie w rozkroku jesteście a w szpagacie hahaha.
Patrzcie i uczcie się następcy hahaha.

Obserwator
3 lat temu

Z całym szacunkiem do Pana mecenasa, aż dziw bierze jak merytoryczna jest ta wypowiedź 🙂

maliniak
3 lat temu

Chłop Jolki to chyba szczęśliwy nie jest,od jutra znowu pisanie wierszyków jako jedyna nocna rozrywka.

Pan to nie ja
3 lat temu
Reply to  maliniak

Lecz się baranie

Lolo
3 lat temu

Czy nie ma innych obrańców w tym kraju ? 😉

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content