Kamil Kalinka zastępcą prezydenta Tarnobrzega. Wiceprezydent A.Pekar: W obecnej sytuacji tylko pan Kamil Kalinka może nam zapewnić rozwój (video HD)

Wykonująca zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega wiceprezydent Anny Pekár powołała Kamila Kalinkę na zastępcę prezydenta Tarnobrzega. O swojej decyzji poinformowała podczas trwającej właśnie konferencji prasowej.

Wiceprezydent Anna Pekar otrzymała zadania i kompetencje prezydenta miasta Tarnobrzega po tym, jak wygasło upoważnienie do pełnienia obowiązku prezydenta Kamilowi Kalince. Związane było to z decyzją sądu, który uchylił areszt tymczasowy prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

Pełniąc obowiązki prezydenta Kamil Kalinka, w kwietniu br. powołał na stanowisko wiceprezydenta Annę Pekar, która zgodnie z informacjami jakie uzyskaliśmy od rzecznika wojewody, ma prawo do powołania zastępcy prezydenta.

– Zastępca Prezydenta w ramach kompetencji organu wykonawczego gminy może powołać zastępcę prezydenta i upoważnić do wykonywania wskazanych czynności – informuje portal NadWisłą24.pl Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

„TYLKO PAN KAMIL KALINKA MOŻE NAM ZAPEWNIĆ ROZWÓJ”

– Jestem pod ogromnym wrażeniem jego pracowitości, (…) Kamil Kalinka jest tytanem pracy. Jest osobą imponującą mi swoją wielką dyscypliną wewnętrzną. Dlatego go powołuję, nie dlatego, że się z nim koleguję ale jest to człowiek o wysokim morale (…) Zaimponował mi, kiedy bowiem tracił stanowisko przewodniczącego Rady Miasta sami proponowaliśmy „A może by z kimś porozmawiać” , bardzo kategorycznie wówczas powiedział „Żadnych pozakuluarowych rozmów, żadnych knowań, nie życzę sobie” – tłumaczy swój wybór wiceprezydent Anna Pekar.

– Jest osobą która bardzo twardo stoi na ziemi i nie obiecuje rzeczy, których po prostu dać nie może (…) Powołując go dzisiaj na stanowisko zastępcy nie kieruję się niczym innym jak dobrem naszego miasta. W obecnej sytuacji tylko pan Kamil Kalinka może nam zapewnić rozwój – dodaje.

Do tej pory wiceprezydent Pekar podlegały wydziały Obywatelski, Komunikacyjny oraz Edukacji i Zdrowia. Wraz z przejęciem kompetencji i zadań prezydenta, znacznie zwiększyła się liczba wydziałów, and którymi pieczę sprawować będzie A.Pekar.

– To wydziały: Obywatelski, Komunikacyjny oraz Edukacji i Zdrowia teraz również Finansów, Organizacyjny, Biuro Rady Miasta, Biuro Obsługi, Biuro Kontroli, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Inspektor Ochrony Danych GIODO, Stanowisko ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – wylicza wiceprezydent. – Z kolei wiceprezydentowi Kamilowi Kalince podlegają: Wydział Promocji, Kultury i Sportu, Centrum Informacji Turystycznej, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydział Techniczno – Inwestycyjny i Drogownictwa, Wydział Środowiska i Rolnictwa, Centrum Obsługi Inwestora, Audyt Wewnętrzny, Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami Wydział Urbanistyki , Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych – dodaje.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO (od 24:40)

Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
3 lat temu

No to dług wdzięczności spłacony…To, co się dzieje naprawdę przestaje być śmieszne…

Zastępca zastępcy
3 lat temu

O curwa ale kyrk !!!

Zmoka
3 lat temu

Wszyscy komentujący myśleli, że vce będzie Kiełb albo Kociuba… a tu takie zaskczenie… trzeba trochę pohejtować i obrzygać pomyjami

Grażyna z Serbinowa
3 lat temu

Ta wiadomość ogromnie mnie ucieszyła. Cieszę się ze tak mądre decyzje podejmowane są przez Urzędników. Pan Prezydent pokazał swój profesjonalizm, a przede wszystkim to że podobnie jak partia Prawo i Sprawiedliwość nie jest obojętny na los mieszkańców. Prawo i Sprawiedliwość to pierwsza Partia która nie odwraca się plecami do obywatela tylko go słucha tak samo jak Nasz Prezydent.
Trzymamy mocno kciuki !!!!
Grażyna z Serbinowa wraz z rodziną i sąsiadami !

do pani grażynki
3 lat temu

prosze obiad gotowac a nie politykowac .Dla pani pis a dla mnie każdy byle nie z pisu.

artysta-pływak
3 lat temu

Ma Pani rację – to nie plecy, to ta część ciała, która nieco poniżej…

Wojtas
3 lat temu

100% racji. Żaden, podkreślam żaden dotychczasowy prezydent nie okazał tak ludzkiej twarzy jak p. Kalinka. Z czym się do niego nie poszło zawsze starał się pomóc. Powodzenia Państwu życzę, a hejtem się nie przejmować!

wój
3 lat temu

to chyba twój kuzyn grażynkooo

ale plan
3 lat temu

Wszystko przygotowane .Na razie żadnego błędu .Do czasu wyborów. Nie wyobrażam sobie aby mieszkańcy kupili tę żądzę bezwzględnej władzy . Kalinka to czuje sie pewniej od prezydenta Stalowej Woli i już myśli jak zostać wyżej bo jego zdaniem prezydentem już jest. Słów brak. Kto tego człowieka tak ukształtował.
A Pani Pekar niech idzie na kurs krasomówczy przez 3 miesiące i nie pokazuje się na konferencjach.

darek
3 lat temu

Dobrze że wyjechalismy z tego miasteczka.ręce i pyta opadają.

Lekarz
3 lat temu
Reply to  darek

Wyrazy współczucia

wyborca
3 lat temu

Żenada!!! 🙁

Karolina
3 lat temu

Mysle, ze Pani Grazyna z Serbinowa wraz z sasiadami powinna natychmiast opuscic to miasto i nigdy nie wracac. Nie chce nikogo obrazac, ale to co wyprawia KK i jego ekipa to jest raczej ewidentne i jakim trzeba byc oszolomem i pustakiem, zeby tego nie widziec i ich w tym wspierac.

Szklarz
3 lat temu
Reply to  Karolina

To uświadom nas wszystkich, co takiego robią złego? Wymień choć trzy rzeczy

edek
3 lat temu
Reply to  Szklarz

1. koryto
2. nepotyzm
3. metody z prl

Szklarz
3 lat temu
Reply to  edek

Ad.1. Kiełb pracował za darmo? A swoim jakie wynagrodzenia i nagrody dawał?
AD.2. Wskaż choć jedną osobę, którą zatrudnił p. Kalinka i jest ona członkiem jego rodziny. No chyba, że nie wiesz co to nepotyzm.
To za Kiełba w urzędzie i spółkach pracowały całe rodziny…
AD.3. Zwykły slogan… chyba nie żyłeś w PRL-u, albo masz już sklerozę…

Kama
3 lat temu

Brawo Panie Kamilu. Tarnobrzeg Panu kibicuje. Najwyższy czas wyprowadzić to miasto na prostą. Proszę się nie poddawać. Te szuje niedługo będą w siedzieć więzieniu!

Tarno
3 lat temu
Reply to  Kama

Jaki najwyższy czas? K.Kalina jest od 4 lat przy władzy w mieście i nic dla miasta nie zrobił. I nic tu mu nie pomoże prezydentura, więzienie Kiełba ani A.Pekar jako szefowa. Tylko stołki sobie potrafią sobie przydzielać i kasą publiczną niby to legalnie napychać kieszenie.

Marta
3 lat temu
Reply to  Tarno

Chyba coś ci się pomyliło, od 4 lat przy władzy był Kiełb, który odsunął od siebie Kalinkę i wiceprezydentow, żeby nie patrzyli mu na ręce. To jak mieli coś załatwić dla miasta, skoro Kiełb (jako prezydent!) nie chciał się spotykać z nikim decyzyjnym i tylko kłody podstawiał?

Tarno
3 lat temu
Reply to  Marta

Nic mi się nie pomyliło. K.Kalinka to szef tarnobrzeskiego PIS, przewodniczący Rady Miasta (odwołany 27.04.2017) i z PIS-em główny koalicjant G.Kiełba w trakcie II tury wyborów jak i po jego wyborze na prezydenta (PIS miał dwóch wiceprezydentów Miasta, których G.Kiełb odwołał po pełnych 2 w latach współrządzenia). PIS z K.Kalinką na czele miał pełną władzę w mieście od listopad 2014 roku do końca listopada 2016 roku – 2 lata tj. pełne 50% czasu kadencji! To wystarczająco dużo czasu aby pokazać co się może dla Tarnobrzegu istotnego zrobić. W mojej ocenie ani on ani całe PIS nie zrobili w tym długim czasie niczego ważnego. To wszystko.

Waldek
3 lat temu

BRAWO!!!
Bardzo mnie to cieszy, że tacy mądrzy, ugodowi i bardzo skromni ludzie będą rządzić Tarnobrzegiem. PIS wie najlepiej kto powinien być sternikiem w mieście. Wybrał najlepszych ze swojego grona.

Zuzu
3 lat temu
Reply to  Waldek

Ci ludzie mieli większość w Radzie Miasta i tak rządzili, tak dla miasta działali, że znowu 4 lata zmarnowali. O jakiej mądrości i ugodowości Pan mówi Panie Waldku? Obrady Rady Pan oglądał? Nawet na ostatnich Dniach Samorządu w Rzeszowie ich nie było widać, tak zabiegają i dbają?

Szklarz
3 lat temu
Reply to  Zuzu

Ostatnie 4 lata to zmarnował, ale twój mentor, najsłabszy prezydent w historii Grzegorz K. A to, że w Rzeszowie nikogo nie widziałeś, nie znaczy, że nie byli i nie zabiegali. Otwórz oczy… włącz myślenie…

Zuzu
3 lat temu
Reply to  Szklarz

Ojjj Szklarz moim mentorem nie jest GK i nie był, ale chcesz mi wmówić, że Radni mają przyspawane tylne części ciała do stołków Rady Miasta i nic nie muszą. Mając większość mogli zgłaszać uchwały i wpływać na kierunek rozwoju miasta. Ja myślę, a Ty niekoniecznie. Widzisz co chcesz. Bez względu na ugrupowanie Rada jest bezradna, a jeden Radny wprowadza zamieszanie i wodzi resztę za nos w swoich wystąpieniach. Dzieci we mgle, które nie umiał same się poruszać.

edek
3 lat temu
Reply to  Zuzu

szklarz widzi to wszystko przez szklo…. takie rozowe

Szklarz
3 lat temu
Reply to  Zuzu

Jak to mówią: złodziej złodzieja zawsze będzie bronił

Tarno
3 lat temu
Reply to  Waldek

To prawda, że A.Pekar i K.Kalinka to najlepsi z tego grona PISo-tarnobrzeżan.
Ale do zarządzania miastem są zbyt prymitywni (brak wiedzy, umiejętności i doświadczenia). A.Pekar jedyne co mgła zrobić w w sytuacji powierzenia jej zarządzania miastem to zepchnąć ten ciężar na kogoś innego. Od dłuższego już czasu ci PISo-prymusi wspierają się na przemian jak ślepy z kulawym. Miasta tylko szkoda.

Marta
3 lat temu
Reply to  Tarno

Co do wiedzy, umiejętności i doświadczenia to uważam, że lepiej sobie radzą przez ostatnie 4 miesiące niż Kiełb przez ostatnie 4 lata.
Wykształceni są, umieją odnaleźć się w tej sytuacji, a i doświadczenia im nie brakuje (oboje byli dyrektorami). Więc nie zaklinaj rzeczywistości…

Tarno
3 lat temu
Reply to  Marta

Od G.Kiełba są faktycznie lepsi. Ale co to za punkt odniesienia? Dla fundamentalnych potrzeb miasta i jego mieszkańców to dużo za mało!

Jedynie co może obiecać K.Kalinaka to z pokazując się w mediach z Marszałkiem Ortylem lub innym „naczelnikiem” pisowskim zapewnić, że tylko jemu PIS-wcowi władza PIS da pieniądze z publicznej kasy na rozwój naszego miasta… ot partyjny PISowski patriotyzm (bolszewicki notabene był dokładnie taki sam).
Nie muszę więc niczego zaklinać. Jaki jest koń każdy widzi…

Tarno
3 lat temu
Reply to  Marta

A co do ich doświadczenia w zarządzaniu. Na przykład A.Pekar byłą przez 10 lat wicedyrektorem szkoły podstawowej w Tarnobrzegu. Jej główne obowiązki i wynikające z tego doświadczenie to:

Przygotowanie Arkusza Organizacyjnego szkoły. Opracowywanie planów lekcji i grafików pracy nauczycieli. Monitorowanie poziomu realizacji zadań edukacyjnych i ich zgodności z wytycznymi ministerialnymi. Promocja szkoły i nadzór nad rekrutacją uczniów. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów w szkole. Organizowanie szkoleń dla grona pedagogicznego.

I to ma wystarczyć do zarządzania Miastem z 48 tys. mieszkańców i zadłużeniem bieżącym ok. 115 milionów złotych?

Jan
3 lat temu

Dlaczego nie Kołek? Doświadczenie z dawaniem już ma. Czas nauczyć się brać.

owen
3 lat temu

PiS przegiął. I to mocno. Totalny błąd taktyczny. Aż trudno uwierzyć, że do tego stopnia brakuje im wyobraźni bo nie trudno chyba przewidzieć jaka będzie odpowiedź, na ten polityczny manewr, wyborców przy urnach.

Kacha
3 lat temu
Reply to  owen

A może podjęli takie ryzyko, bo zależy im właśnie na dobru miasta, na tym, aby wyciągnąć nasze miasto z dołka, w którym tkwimy już od lat.
Ja trzymaj kciuki i życzę powodzenia

Sauron
3 lat temu

I napisał ubezwladnoxolniony Waldek… Kazali? Czy to już nieuleczalna choroba!?

Waldek
3 lat temu
Reply to  Sauron

Nie kazali. To pochodzi z głębi serca. Żadna patia tyle dobrego jeszcze nie zrobiła.

Zofia
3 lat temu
Reply to  Waldek

Ja też tak uważam. Tylko ślepy i otumaniony nie zgłosuje na PiS.

Pan to nie ja
3 lat temu
Reply to  Waldek

A teraz do kościółka moherku padnie na kolana i pomodl się o rozum bo sam chyba nie wiesz co piszesz

Stach
3 lat temu

No s z…plujecie ludziom w twarz! Oj przejrzą ludzie na oczy ile już nie przejrzali…

Diana
3 lat temu
Reply to  Stach

A ty Stachu do wideł i gnoju a nie tutaj ludzi obrażać !
Bo kultury w tobie zero !!!!

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Stach

Proszę redkację NW24 o usunięcie wulgaryzmu

Edi
3 lat temu

I bardzo dobrze! Won z przekretem Kielbem.

andrzej
3 lat temu
Reply to  Edi

Idź dalej walić konia i nie przejmuj się losem prezydenta!

tramp
3 lat temu

Czyli tzw. putinada. W Rosji najpierw Putin był prezydentem, Miedwiediew premierem, potem była zmiana – Miedwiediew został prezydentem, a Putin premierem i znowu zmiana… I tak można do u…ś…

owen
3 lat temu

…..raczej tylko do wyborów bo tą pazernością sobie nabruździli tak, że chyba mogą się pożegnać z władzą, choćby sto obwodnic obiecywał sfinansować dla Tarnobrzega jegomość Władysław Ortyl.

bs
3 lat temu

do pani Grazyny i sasiadow, odrobina politycznej wiedzy i nie pisalaby pani takich glupot

liska
3 lat temu

ona musiała przemyśleć i podjęła decyzję haha

Yok
3 lat temu

Ktoś robi sobie niezły kabaret.

Batman
3 lat temu

nie wiecie czy ma kogoś? bo byłbym poważnie zainteresowany.

greg
3 lat temu

Bareja wiecznie żywy.

Karolina
3 lat temu

Uwazam, ze kazdy kto popiera w tej sytuacji KK i pis powinien isc i pozadnie walnac glowa w mur na otrzezwienie.

Do Karoliny
3 lat temu
Reply to  Karolina

A ja uważam, że każdy, kto w tej sytuacji popiera łapówkarza Kiełba powinien zrobić to samo.

Nadzieja
3 lat temu
Reply to  Do Karoliny

kazdy byle nie Kalinka

Bezcenne
3 lat temu

Żenada Już nie można patrzeć na Kalinkę i Pekarową.Może przyspieszone wybory bo 3 miesiące to za dlugo na takie rządy niszczycielskie.

Zanussi
3 lat temu

Zniewiścienie tego gościa aż mdli. Pani prezedentka plus pan peło niestrawność murowana :X

wku~wiony
3 lat temu

Letnie plotki, ciepłe plotki…kto z kim, gdzie kiedy… Skończcie pieprzyć – za robotę się weźcie!

misia
3 lat temu

teraz trzeba się do niego zwracać z.z.p. Kalinka- zastępca zastępcy prezydenta

jola
3 lat temu

ale ciemne babsko . i wszystko sie jej miesza , ale na asystentke kalinki moze da rade

ewa
3 lat temu

PANI PEKAR OGLOSILA WIELKIE ZWYCIESTWO BO WBREW WOLI WIEKSZOSCI RODZICOW I NAUCZYCIELI SP10( W TYM TEZ NAUCZYCIELI GIMNZAJUM NR 3) CHCE PRZENIESC UCZNIOW KLAS 8 Z SP10 DO BUDYNKU GIMNAZJUM NR 3 .
W SZKOLACH CZWORCE I TROJCE DZIECI BEDA SIE UCZYC W PIWNICACH A GIMNZAJUM NR 2 I 1 BEDZIE SWIECILO PUSTKAMI A ONA UWZIELA SIE NA SP10 . CIEKAWE CZY CHCIALABY ZEBY JEJ DZIECI BYLY PRZENIESIONE DO INNEJ SZKOLY NA JEDEN ROK . NIE MYSLI O TM JAKIE TO BEDZIE DLA UCZNIOW MIALO KONSEKWENCJE WYCHOWAWCZE

tomek
3 lat temu

MOZE TE PRZENOSINY SA ZWIAZANE Z TYM ZE JAK BY BYLO ZA MALO UCZNIOW GIMNAZJUM TO NIE MOZNA BY PRZEPROWADZIC REMONTOW BUDYNKU GIMNZAJUM NR 3 I DLATEGO PRZENOSI SIE UCZNIOW KLAS 8 Z SP10
A TAK SZKOLA KATOLICKA PRZEJMIE W PRZYSZLYM ROKU WYREMONTOWANY BUDYNEK

A UCZNIOWIE W TYM ROKU BEDA MIELI REMONTY KANALIZACJI WYMIANE OKIEN I DRZWI I TERMOOCIEPLENIE SUPERWARUNKI DO NAUKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CZEGO SIE NIE ROBI DLA WIELEBNEGO KOSZTEM UCZNIA

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content