Już dzisiaj festiwal muzyczny MrockFest 2018 nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Stowarzyszenie M-Rock oraz Miasto Tarnobrzeg zapraszają na festiwal muzyczny MrockFest 2018. Tym razem impreza odbędzie się nad Jeziorem Tarnobrzeskim, a dokładnie na terenie Mariny Tarnobrzeg (ul Żeglarska 2).

21 lipca (sobota), start godz.14:00, wstęp wolny.

Line-up przedstawia się następująco:

godz. 14:00 Pleasure Trap
godz. 15:00 Stay Nowhere
godz. 16:00 The Heavy Clouds
godz. 17:00 The Saturday Tea
godz. 18:00 Regres
godz. 19:00 Komety

Zagrają:

Komety – warszawski zespół rockowy mocno zainspirowany punk rockiem i rockabilly. Zespół istniał jako drugi projekt muzyków warszawskiej grupy muzycznej Partia – Lesława i Arkusa. Jako „Komety” wystąpili po raz pierwszy w 2002 roku, w filmie Przemysława Wojcieszka „Głośniej od bomb”. Jako datę powstania zespołu częściej podaje się jednak rok 2003, kiedy Partia została rozwiązana, a Komety nagrały pierwszą płytę. Od początku istnienia grupy jej głównym liderem jest Lesław, który jest także autorem tekstów i muzyki.

Stay Nowhere – krakowski zespół, który gdyby powstał pod koniec lat 80-tych w Seattle, to dziś byłby jednym tchem wymieniany z najważniejszymi zespołami wytwórni Sub Pop. Ich muzyka to melancholijny, czasami wściekły rock`n`rollowy garaż. Jedni usłyszą falę emo lat 90-tych, inni stary dobry, zbuntowany grunge. Jedno jest pewne – przy tym zespole ciężko ustać w miejscu.

Pleasure Trap – warszawska grupa grająca power pop, punk i ska. Coś dla fanów brytyjskiego grania z przełomu lat 70-tych i 80-tych. W ich muzyce można usłyszeć inspiracje takimi zespołami jak: Martha Reeves, The Who, The Clash, The Jam, The Kinks, Small Faces. Od niedawna grają na żywo z klawiszami, to trzeba zobaczyć.

Regres – hardcore`owi weterani z Częstochowy. W świecie pełnym zła i okrucieństwa niosą namiastkę dobra. Choć na głowach coraz mniej włosów, a pod nosem więcej swojskiego wąsa ich muzyka, a zwłaszcza teksty, tak samo jak kilkanaście lat temu gdy zaczynali, to prawdziwy poradnik jak żyć w zgodzie ze sobą, z naturą i z innym człowiekiem. Pozytywne energia i emocje wykrzyczane w niecałe 20 min

The Heavy Clouds – grupa powstała w 2014 roku w Warszawie, kiedy to grający razem Bartek i Piotr postanowili po rozpadzie zespołu Maqama kontynuować wspólne granie, kierując się jednak w rejony bardziej rock‘n‘rollowe. Był gitarzysta i perkusista, potrzebny był basista i ktoś kto stanie za mikrofonem. Niebawem do składu dołączył Wojtek obejmując obydwa wakaty i brzmienie zespołu zaczęło się krystalizować. Jako klasyczne rockowe trio panowie czerpią garściami ze spuścizny hard rocka, grunge’u i stonera.

The Saturday Tea – młode, warszawskie chłopaki grający indie rocka, w którym bardzo dużo znajdziecie bluesa, przesterowanych punkowych gitar i psychodelicznych rockowych brzmień. Grali na większości dachów w stolicy, grali w USA na kultowym festiwalu, czas by zagrali na MrockFest w Tarnobrzegu.

Sponsorzy i partnerzy:
Miasto Tarnobrzeg, TDK, MOSiR, Tawerna Marina Jezioro Tarnobrzeskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Novak
4 lat temu

Brawo w końcu jakiś festiwal, wykonawcy mają szansę na promocję Brawo

Cezar
4 lat temu

Szkoda, że żadnych lokalnych kapel nie ma w ramach przeglądu. Super by było gdyby zrobić jakieś przedbiegi w festivalu dwu-dniowym z polem namiotowym na zapleczu Mariny aby w przyszłości organizować nad jeziorem 2-3 dniowe festiwale komercyjne. Podobno mają jakieś miliony wpompować w jezioro i okolicę to może powstanie na przyszły sezon jakieś pole namiotowe z zapleczem + droga i może scena.

Zigi
4 lat temu

Komety – Mistrzostwo Świata
Wielki szacun dla organizatorów tego festiwalu.

Novak
4 lat temu

Przedmówca ma rację nad jeziorem powinien powstać amfiteatr na kilkaset miejsc.

Jola
4 lat temu

Hehehe amfiteatr ciekawe po co Jak są imprezy to mieszkańcy mają to w 4 literaci

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content