Podniebne szaleństwo w Mielcu. Rekordowe Podkarpackie Pokazy Lotnicze (fotoreportaż oraz video HD)

Około 40 tysięcy ludzi odwiedziło w sobotę lotnisko w Mielcu, gdzie odbyła się czwarta edycja Podkarpackich Pokazów Lotniczych. W ten sposób w Mielcu świętowano 80- lecie lokalnego przemysłu lotniczego, a także 100-lecie polskiego lotnictwa i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pokazy lotnicze odbyły się w dwóch blokach. W pierwszym zaprezentowali się m.in. modelarze z Aeroklubu w Tuszowie Narodowym, Aeroklub Mielecki, krośnieński zespół CellFast Flying Team, Jacek Stachoń, Krzysztof Cwynar, Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła i znany łotewski zespół akrobacyjny Baltic Bees.

Popularne „Bałtyckie Pszczoły” wystąpiły także w drugim bloku pokazów, który rozpoczął się od oczekiwanych ze szczególnym zainteresowaniem popisów samolotu F16 (Tiger Demo Team Poland), a zakończył pokazem wielkich możliwości flagowych produktów firmy PZL Mielec czyli śmigłowca Black Hawk i samolotu M 28.

W międzyczasie można było podziwiać zapierające dech w piersiach akrobatyczne wyczyny m.in. Artura Kielaka i Macieja Pośpieszyńskiego. Były także FireBirds, goście z Muzeum Lotnictwa w Krakowie i z Fundacji Latające Muzeum Polskich Sił Zbrojnych oraz dobrze znane wszystkim mielczanom, a podziwiane niezmiennie na całym świecie samoloty AN-2 i Dromader. Największą lotniczą gwiazdą wystawy statycznej, która również cieszyła się ogromnym uznaniem miłośników lotnictwa był samolot transportowy Hercules.

foto: Marcin Soja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content