Sąd Okręgowy odrzucił wniosek prokuratury. Prezydent Grzegorz Kiełb nie wraca do aresztu

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu odrzucił zażalenie prokuratury krajowej w sprawie uchylenia aresztu wobec prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, uznając odwołanie za bezzasadne. Decyzją sądu Grzegorz Kiełb nie wraca więc do aresztu tymczasowego.

Tym samym Sąd Okręgowy podtrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, który 17 lipca zdecydował o nieprzedłużeniu tego środka zapobiegawczego wobec oskarżanego o korupcję prezydenta Tarnobrzega.

Wobec  Grzegorza Kiełba nadal stosowany jest inny środek zapobiegawczy, w postaci zawieszenia w wykonywaniu funkcji prezydenta na czas trwania postępowania.

Termin pierwszej rozprawy zaplanowano na wrzesień br. Obecnie prezydent Grzegorz Kiełb przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Osiedlanin
3 lat temu

Ciekawym, czy prokuratura już dosłała do sądu w TBG te brakujące kwity, czy też czekała z tym, aż do dzisiejszej wagi (bo może akurat sąd by uwzględnił zażalenie).

jola
3 lat temu

Panstwo ktore terroryzuje obywateli , dokonuje ustawek na zlecenie jednego srodowiska walczacego zaciekle o to aby o wszystkim i wszystkich decydowac …

WAYNE
3 lat temu

no to kalinka wyciągaj te kwity :0 !!

Stasiu
3 lat temu

Tyle razy pisałem, nic na niego nie mają.

Staszek
3 lat temu
Reply to  Stasiu

Kamil Kalinka chce odtajnienia uzasadnienia ostatnich orzeczeń. Czyli wg niego jest to materiał na tyle „ciekawy”, że ludzie to powinni poznać. Patrząc na FAN PAGE na Facebooku Prezydenta to chyba żadne pismo nie zmieni opinii sympatyków.

Grzegorz Kiełb chce odtajnienia materiałów również. Czyli wg niego jest to materiał, który stawia go w jasnym świetle. I albo jest pewny, że materiały są słabe i dlatego „czuje się niewinny” albo liczy na to, że i tak sąd nie zgodzi się na upublicznienie choćby części uzasadnienia i będzie próbował do czasu wyroku brać mieszkańców na „litość”.

A tak w ogóle to serio ludzie są w stanie zaakceptować, że urzędnik państwowy „pożycza” pod stołem jakiekolwiek pieniądze? Niepojęte.

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Staszek

niepojęte to to że został skazany przed wyrokiem.O jakim odtajnieniu piszesz Kalinka chce upubliczyć uzasadnienie o zeolnieniu z aresztua prezydent odtajnienie akt na które cba nałożyło klauzulę tajności.To są dwie różnesprawy i.miemotaj ich w opnii publicznej celowo.Z treści wynika że dobrze znasx sprawę i jesteś przeciwko Kiełbowi przed wyrokiem.

Staszek
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Czy jest winny czy niewinny nie mi osądzać. Do wyroku jest niewinny. Zakładam jednak, że to potrwa teraz pewnie latami.

Czepisz się słówek. Pisałem o „odtajnieniu uzasadnienia” (Kamil Kalinka) oraz o „odtajnieniu materiałów” (Grzegorz Kiełb). Serio nie czujesz różnicy ? Gdzie tu motanie jakiekolwiek ?

Czy jestem przeciw Kiełbowi ? Biorąc pod uwagę, że przyznał się do przyjęcia gotówki i przyznał, że był naiwny w tym, że zaufał nieodpowiedniej osobie tak jestem przeciw Kiełbowi. Czy mam prawo do takiej oceny jego postawy ? Wg mnie mam prawo do takiej oceny.

Pan Prezydent „czuje się niewinny” i życzę mu by się okazał po prostu „niewinny”.

ula
3 lat temu
Reply to  Staszek

Sprawa dotyczy zarzutu przyjęcia korzyści majątkowej
A Ty o przyjeciugotówki tylko do tego trzeba wykazać :ządanie i korzyść
majątkową w związku z pełnieniem funkcji.Prowokacja może nie wykazać tych przesłanek I o to mieszkancom chodzi że to co najważniejsze zostało utajnione Po co ?W innych tego typu sprawach przeciwko prezydentowi innych miast podawalo się więcej informacji.To się należy kazdemu mieszkancowi bo to dotyczy osoby piblicxnej.Jak widzisz sprawa nie jest jednoznaczna.Dxisiaj oceny wydają osoby z pisu i zwolennicy Kielba
Inni mieszkancy cierpliwie czekają

Staszek
3 lat temu
Reply to  Staszek

@ula masz rację, że sprawa dotyczy „zarzutu przyjęcia korzyści majątkowej” i tutaj sędzia zwalniający Pana Prezydenta z aresztu z tego co kojarzę uzasadniał, że na podstawie materiałów jest „duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa”.

Użyłem sformułowania o „przyjęciu gotówki” ze względu na fakt, że sam Pan Grzegorz Kiełb i przyznał, że tak było. I oceniam tylko sam fakt, że skorzystał z „propozycji” Pana Dariusza.

Czy to pożyczka, korzyść majątkowa czy potocznie zwana łapówka nie oceniam bo tu sąd niech się wypowie. Jeśli było „coś za coś” to chciałbym sam ocenić materiał zebrany.

Aha i żeby nie było to mi @ula bliżej do grupy „inni mieszkańcy” niż zwolennicy którejś z okładających się stron politycznych.

Mieszkaniec
3 lat temu

A teraz najszybciej proces bez utajniania Sam Kalinka prodil o odtajnienie uzasadnienia postanowienia o uchyleniu aresztu.Teraz zobaczymy i usłyszymy ciekawostki przed wyborami.

WP
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

a mnie się wydeje ze pretendent na prezydenta zachowuje się jakby wygrał wybory
Nie rozumiem zatem dlsczego atakuje Kiełba.

albinos
3 lat temu

Panie Kalinka myślisz, że będziecie rządzić wiecznie? Nie. Tym razem za wszystko zostaniecie rozliczeni, także za tę brudna prowokację i klechy was nie obronią

miras
3 lat temu

na każdą wypowiedź Kiełba w mediach gorączkowo reaguje pełniący obowiązki tłumacząc: „to kampania wyborcza”… innych powodów nie dostrzega, zatem prowadzi tzw „walkę wyborczą” metodą wrzucania kamyczków do ogródka rywala

Ala
3 lat temu

Kiełb do pierdla!!!

Wyrocznia
3 lat temu

Do pierdla i to na 8 lat za wszystkie przestępstwa i niszczenie ludzi karma powraca

Stach
3 lat temu
Reply to  Wyrocznia

Niby jakie? Wymień.

DB na prezydenta!
3 lat temu

Co wy się przejmujecie tym Kiełbem i tym bardziej Kalinką.
Oni są siebie warci.
Prawdziwym i rozsądnym kandydatem jest Dariusz Bożek. Tylko on może być gwarantem bezstronności, uczciwości i szans na rzeczywisty rozwój miasta.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Dokładnie tak !!!
Dariusz Bożek jest jedynym przejrzystym kandydatem na Prezydenta Miasta. Kalinka i Kiełb niech się tłuką nawzajem na oczach wszystkich mieszkańców…
Bożek na Prezydenta !!!

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Osobiście żywię do Pana Darka ogromną sympatię, ale nie widzę go na stanowisku prezydenta miasta. Brak mu charyzmy, zdecydowania i z tego co widzę – także pomysłu na miasto. Do tej pory nie przedstawił jeszcze choćby zarysu swojej wizji Tarnobrzega. Mówienie, że pragnę Tarnobrzega nowoczesnego i przyjaznego dla mieszkańców to bajki dla głupiego Jasia, podczas kampanii każdy tak będzie mówił. Należy mówić o konkretach, w jakim kierunku po wygraniu wyborów będzie szła polityka miejska. Chyba każdy się zgodzi, że priorytetami jest 5 podstawowych kwestii: 1. Zagospodarowanie i zainwestowanie w tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim. 2. Budowa Centrum komunikacyjnego miasta wraz z nowym dworcem autobusowym oraz kapitalnym remontem dworca PKP. 3. Rozwój strefy ekonomicznej poprzez rozbudowę i unowocześnianie samej strefy oraz stwarzanie warunków do inwestycji przez prywatne przedsiębiorstwa (napływ kapitału prywatnego do miasta przynoszący mu zyski finansowe i demograficzne oraz zapewniające mieszkańcom Tarnobrzega i okolic pracę). 4. Stworzenie miejskiej spółki MPK oraz ubieganie się o dofinansowanie do zakupu nowej floty autobusów w celu powstania nowoczesnej i podobnej jak w innych miastach regionu komunikacji miejskiej wraz z liniami podmiejskimi. 4. Promocja (pozytywna!!!) Tarnobrzega w regionie, kraju, a nawet i zagranicą, stwarzanie warunków do większego ruchu turystycznego także poza sezonem poprzez współpracę z innymi… Czytaj więcej »

Też Tarnobrzezanin
3 lat temu

to ja zrozumiałam że chodzi o kalinkę Nie proszę pana To ze z pisu nie oznacza że będą płynąć pieniądze niezhodnie z procedurami i poza regułami.Yo było wcxeśniej Już teraz pis wie że nepotyzm polityczny jest żle odbierany społecxnie.I to.pokaża jesienne wybory samorządowe

Zuzu
3 lat temu

To chyba jeszcze nie czas kampanii na przedstawianie konkretów. Charyzma jest ważna hehe chyba dla ludu i poklasku, a nie dla skuteczności w działaniu. Już charyzmatycznych lanserow mieliśmy, umieli porwać tłumy do wyborów i nic więcej. Ja będę głosować za spokojnym, opanowanym P. Bożkiem,bez względu na to kto go poprze. Widzę tu gwarancję współpracy, możliwość rozmawiania z każdym, a nie z jedną słuszną partią prawą lub lewą. To musi być osoba, która nie ma łańcucha na szyi, a która ma szacunek wśród mieszkańców.

Kate
3 lat temu

Panie Zych, trochę pokory. Bardzo pan lubi chwalić samego siebie

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Kate

Kolego, nie jestem radnym Zychem, z tego co zauważyłem, jeśli Pan Witold coś komentuje to podpisuje się imieniem i nazwiskiem 😉 Co nie zmienia faktu, że jest dużo osób, które go popierają i też mają prawo wyrazić swoje zdanie 😉

zgoda
3 lat temu

Jeżeli Kielb nie wystartuje należy głosować na Zycha.Przypomnijcie sobie on jedyny z rady mial odwagę zachowywać się przyzwoicie do legalnego prezydenta. Powtarzam JEDYNY MORALNY RADNY
Miał odwagę i nie bał się zemsty pisu.ESPANIAŁY CZŁOWIEK

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  zgoda

I to pomimo, że przed aresztowaniem krytykował Prezydenta i prowadził z nim bardzo ostre dyskusje. W obliczu takich wydarzeń jednak potrafił oddzielić politykę od zwykłych ludzkich uczuć i zachować się przyzwoicie w stosunku do swojego – jakby nie patrzeć – konkurenta. Po tym poznaje się ludzi z klasą.

Paolo
3 lat temu

Jak radny Zych się zblatuje z Kielbem to straci u wielu wyborców . Niech się doooobrze zastanowi

Zuzia
3 lat temu

Tak sobie myślę co w tej sytuacji zrobi pis Jeżeli chce wygrać prezydenta miasta musi wystawić innego kandydata.Kalinka bez szans z powodu kierowania sie negatywnymi emocjami dla innych jezeli sie z nim nie zgadzają

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Zuzia

Jeśli PiS udzieliłby poparcia Panu Witoldowi Zychowi, to wygraną miałby w kieszeni.

JOLA
3 lat temu

Niewygodnych ułomnych nie pełno sprawnych i uczciwych ludzi czeba zmieszać zbłotem i zniszczyć bo poco taki osobnik w społeczeństwie. Kłamać ,kraść ,ustawiać, żądzic przekupywać, bo kto silniejszy i kasę ma ma władze , anczciwemu zawsze wiatr w oczy . Za Grześka.K. To Tarnobrzeg russł widać było zmiany na ulicach Tarnobrzega. To taki swój chłopak z podwórka nie wywyrzsza się. Chodził zakupy robić sam , nie wysyłał gosposi.ani żony . A brak mi słów na to wszystko , i wszyscy cicho śiedzą do widzenia

Stach
3 lat temu

Bożek się na prezydenta nie nadaje. Nie rozumie finansów, samorządu, byl kiepskim menedżerem LO. Zych to mitoman. Dajcie spokój z tym Bożkiem i Zychem….

Kamila
3 lat temu
Reply to  Stach

Sam jesteś klasycznym mitomanem. Dr Zych w przeciwieństwie do ciebie nie okłamuje ludzi.

Stach
3 lat temu
Reply to  Kamila

Do tego ekonomiczny indolent.

Zuzu
3 lat temu
Reply to  Stach

Dajcie spokój już z tym Kielbem i Kalinką.

misiu
3 lat temu

kazdy byle nie Kalinka i tyle w temacie.Pycha pisu musi być ukrócona w Tarnobrzegu.Mieszkańcy innych miast też już mądrzeją.

liska
3 lat temu

czy ktoś wie jaki sędzia rozpoznawał wniosek?

KK
3 lat temu

Pijaczka na presidenta??!! kabaret jakich mało

KK
3 lat temu

Grzesiek lubuje się w starych otworach, Jolka dojechana to teraz czas na Bożenę… biedaczysko był biernym kanałem w pace, teraz odreagowuje i chce być czynny.

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content