Przed sądem w Tarnobrzegu demonstrowali przeciwko degradacji wymiaru sprawiedliwości, łamaniu praw obywatelskich i niszczeniu demokracji (fotoreportaż oraz video HD)

Pod hasłem „Niech Płonie Ognień” pod tarnobrzeskim sądem odbyła się w minioną niedzielę kolejna manifestacja. Oprócz przedstawicieli Tarnobrzega w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci Mielca, Stalowej Woli, Rzeszowa, Jarosławia i Przemyśla.

Manifestacja odbyła się przeciwko degradacji wymiaru sprawiedliwości, łamaniu praw obywatelskich i niszczeniu demokracji. Odniesiono się również do obecnej sytuacji w Tarnobrzegu:

– „Dojenie suwerena” i „Bo nam się należy” – to hasła związane z obecną władzą, a Tarnobrzeg jest takim miastem, gdzie można to dobitnie wykazać (…) Akurat w naszym mieście doszło do wydarzeń można powiedzieć tragicznych, w wyniku brudnej, obrzydliwej prowokacji został zamknięty nasz prezydent Grzegorz Kiełb, władzę przejęła nowa opcja, „pisowska”. Cóż się po tym zaraz zaczęło robić? (…) Po pierwsze umorzenie ponad 400 tysięcy zł które nieprawidłowo było wykorzystane na dzieci niepełnosprawne przy szkole katolickiej (…) Druga sprawa, podjęto decyzję o budowie drogi prowadzącej w łąki na ościennym osiedlu, dlatego, że mieszka tam bardzo ważny działacz PiS-u, ponad 1 mln zł pójdzie na tą drogę (…) I trzeci przykład „dojnej zmiany”, mamy tutaj Gimnazjum nr 3, które kończy swój żywot, i jeszcze prezydent Kiełb podjął decyzję, żeby przekazać ten budynek dla ludzi seniorów (…) przyszła nowa władza i to gimnazjum ma być przekazane szkole katolickiej, tej związanej z tymi 400 tysiącami umorzenia” – mówił Janusz z Tarnobrzega.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO:

foto&video: Piotr Morawski

Uczestnicy wczorajszego wydarzenia zebrali się również na placu A. Surowieckiego i założyli koszulkę z napisem „Konstytucja” prof. Stanisławowi Pawłowskiemu – odkrywcy złóż siarki, którego pamięci poświęcona jest ławka stojąca przy chodniku.

foto: organizator
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
3 lat temu

Uczestnikow tyle co kot naplakal.Podobno byl desant z calego wojewodztwa,to ilu bylo tarnobrzezan . Dlaczego podpinaja sie pod Kielba,przeciez to ich czlowiek doniosl do cba.Ponton-bobynski jakos tak niesmialo stal na schodkach.Farsa i zenada.

future
3 lat temu
Reply to  Antek

A to ktos z nowoczesnej bral udzial w tej akcji CBA? Chyba ci sie cos pokickało. Wazne kto za tym stoi, kto na tym wygrał i na czyjej smyczy jest owe CBA a kto sie dał kupic i z jakiego srodowiska pochodzil to juz sprawa trzeciorzedna!

mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  future

Ważne ,ze Kołek z Platformy i tyle w temacie.

eire
3 lat temu

No, na całe szczęście tego czerwonego tałatajstwa jest coraz mniej. A teraz większość mamy utrwalone :). Ci co nie przyszli przezornie woleli się tam nie pokazywać przed wyborami. Wiemy którzy.

veron300
3 lat temu

brawo za odwage i obrone wolnych sądów !!! Jeszcze Polska Nie zgineła .

veron300
3 lat temu

nie tak łatwo jest wyjsc i stanąc w pierwszym szeregu , a władza obecna jest coraz bardziej agresywna , jak w komunie

wislocki12 z NY
3 lat temu
Reply to  veron300

Coś Ci się veron300 pokićkało pod berecikiem. Na czym polega agresja władzy? Staliście jak małe stadko kretynów i przecież nikt Was nie tknął palcem a nawet słowem. To, że Tarnobrzeg i okoliczne miasta wydaliło tylko taką garstkę świadczy o tym, że te Wasze śmieszne podrygi społeczeństwo ma w doopie. Myślę, że większość tych niewiast o wyglądzie rozłożystych polnych grusz powinna żałować pieniędzy wydanych na ondulacje zrobionych na tę okazję. Ci co napisali tę relację oprócz Janusza powinni też zacytować Grażynę, byłoby jeszcze śmieszniej.

Zuzu
3 lat temu

Społeczeństwo nie ma tego tam jak Pan to dosadnie określił. Tarnobrzeg „wydala” ludzi, bo to miasto zaściankowe i rozsądni ludzie wyjeżdżają. W mieścinie, gdzie każdy patrzy jak tu stanąć, aby czasem nie na odcisk, trudno o dużą frekwencję. Ja i wielu moich znajomych popiera protest nie uczestnicząc w nim.
Każdego o odmiennych poglądach tylko opluwacie, poniżacie, a z argumentami ciężko.Fakt to wymaga więcej wysiłku aniżeli ośmieszanie innych. Nawet wygląd jest podstawą do wyszydzenia. No tak przy klawiaturze sami modele.

Każdego urodzonego przed 1980 można nazwać komunistą, bo ten system go po części kształtował. Ciekawe ilu z Was podrze świadectwa szkolne i świadectwa pracy. Toż to komunistyczne kwity.
Oby ten ustrój nie wrócił, ale rzucając błotem czasami na oślep i bez podstaw dajcie przykład, wyzbyjcie się do końca tej haniebnej przeszłości.
Człowiek, który jest wredny i zachłanny takim będzie bez względu na ustrój.

janTKorona
3 lat temu

raz kalina a raz bochynski … zaraza trawi to miasto

Tomek
3 lat temu

Młodzieżówka Nowoczesnej 🙂 Patrząc na te wymęczone protesty można być spokojnym o to, że nic nie wskórają. Do veron300: Agresywna władza była przez wcześniejsze 8 lat. Ci przynajmniej nie strzelają do protestujących jak robiło PO. A sądy powinno się zaorać i zbudować na nowo powołanych sędziach. To co teraz jest łamie konstytucję. Nie było równości i sprawiedliwości, a to jest główna idea konstytucji. jakieś zapisy o kadencjach to rzecz drugorzędna. jak chcecie bronić konstytucji to gdzie byliście wcześniej?

mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Tomek

Do Tomka
Tak zaorać sądy i zatrudnić tylko tych z pisu nawet jak orzekali w komunie. Według pisu POlSKA powstała od dnia przejęcia przez nich władzy a Tarnobrzeg od dnia przejęcia stołka przez Kalinkę.

dsadsada
3 lat temu

Nawet niepelnosprawne dzieci ciągną na manifestacje…

Antek
3 lat temu
Reply to  dsadsada

Szkoda tej dziewczynki,zrobiono jej krzywde .

!!!!!!!!!!!!!!!!!
3 lat temu

Jaki wymiar sprawiedliwości taki protest!
Wszyscy won i tyle w temacie…

tarnobrzeżanin
3 lat temu

W obronie sadów wypowiada się niejaki Janusz …..ten sam , który uaktywnił się nie tak dawno i plecie coś o czym usłyszał byle tylko pleść Sam ma czerwony rodowód więc o jakie sady walczy -wolne czy czerwone? Ale jak widać i pan doktor protestuje w tym doborowym towarzystwie – konsternacja.

janTKorona
3 lat temu

dobrze ze ktos , nawet w tak nielicznym gronie , daje wyraz niezadowoleniu zawłaszczaniu Polski przez grupe PISowych fanatyków , ktorzy zmieniaja nam prawa , wysylaja polityczną policje a moze juz milicje do domów , przeciez teraz w tarnobrzeskiej policji pracuja głownie synowie dawnych milicjantow ; nie popieram KODu ani Po ale DOBRZE ze sa bo demokracja poprzez dzialania PISu jest w Polsce zagrozona ; PIS robi skok na urzędy , sądy , marni ludzie o nienawistnych poglądach , zaczekajmy na najblizsze wybory zobaczymy ile to głosow zdobedzie jedynie słuszna siłą narodu w Tarnobrzegu
Tomek – jak możesz pisac że sądy i konstytucja są niepotrzebne , przeciez to anarchia a żyjesz w swiecie symbiozy POlski z Europa i z tego swiata czerpiesz korzysci !!

tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  janTKorona

Potrzebny lekarz.

future
3 lat temu

PiS to jest stan umysłu i wyznawcom tej sekty zwłaszcza tych zwanych twardym elektoratem zaden lekarz chocby to mial byc psychiatra juz nie pomoze.

Grucha
3 lat temu
Reply to  future

e ty jesteś frajer walony w dupala

janTKorona
3 lat temu

Gdzie jest Galeria ??? Gdzie obwodnica ?? Gdzie most ?? Gdzie nowe firmy ??? I gdzie nowe domy starców ??? I gdzie studenci i knajpy na rynku ??? Trzeba wspolnego wysiłku by uratowac Miasto ??? Takiej siły ani determinacji nie ma kalinka ani pekar , nie wiem jakie jest rozwiazanie ale przez chwile takie nadzieje dawal mastalerz a potem sam sie osmieszył i skompromitował …

waldemar
1 rok temu
Reply to  janTKorona

most jest w sando najblizszy hehe

walt
3 lat temu

elita nie tylko intelektualna musi być siłą rzeczy mniej liczna niż oportuniści płynący z prądem i tym co prąd zabiera 😉 smoleńskich sekciarzy jest sporo i dokonując ordynarnego skoku na kasę oraz władzę co widać po poczynaniach duetu pekar-kalinka będą mocno zawodzić ale prawdy nie zagłuszą nigdzie. Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę idź wyprostowany wśród tych co na kolanach wśród odwróconych plecami i obalonych w proch ocalałeś nie po to aby żyć masz mało czasu trzeba dać świadectwo bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy – oni wygrają pójdą na twój pogrzeb i z ulgą rzucą grudę a kornik napisze twój uładzony życiorys i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie strzeż się jednak dumy niepotrzebnej oglądaj w lustrze swą błazeńską twarz powtarzaj: zostałem powołany – czyż nie było lepszych strzeż się oschłości serca kochaj źródło zaranne ptaka o nieznanym imieniu dąb zimowy światło na murze splendor nieba one nie potrzebują… Czytaj więcej »

wujek
3 lat temu
Reply to  walt

kwiczysz i kwiczysz jak wieprz,koryto ci zabrali wieśniaku

eire
3 lat temu

Czerwone świnie coś próbują? To se ne vrati 🙂

wislocki12 z NY
3 lat temu
Reply to  eire

100/100

gruszka
3 lat temu

tak przy okazji można co bardziej prominentnych działaczy pisu,którzy mają powiązania z PZPR przypomnieć : 1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. 3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. 4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR. 5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie. 6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego. 7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. 8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka… Czytaj więcej »

gruszka
3 lat temu

kryże to dla przypomnienia syn dość znanego stalinowskiego sędziego,który brał udział w sądowym mordzie Rotmistrza Pileckiego.

sądzi kryże będą krzyże mówiło się niecałe 70 lat temu.

i tacy ludzie mają reformować sądy i wytępić sędziów komunistycznych.
lepszą ściemę naprawdę trudno wymyślić.

Antek
3 lat temu
Reply to  gruszka

Taka kompromitacja,mimo pobliskiego jarmarku zero frekwencji.Zamiast cicho siedziec to dalej huzia na Jozia.Najglosniej krzyczy zlodziej – lapac zlodzieja.Az tak sie boicie?Nie jestem zwolennikiem PIS,ale kazda zmiana w sadach bedzie korzystna.

gruszka
3 lat temu
Reply to  Antek

towarzyszu per wy piszcie do partyjnych kolegów z pisu 🙂

obywatel
3 lat temu

Idea słuszna ale nie wtym kierunku
„w obronie sądów przed złodziejami kłamcami , oszustami tam pracującymi”
Dość zatrudniania nieuków i baranów co do trzech nie potrafią policzyć.
Dość oszustów i kłamców piszących w uzasadnieniach kłamstw.
Dość cwaniaków, którzy potajemnie po zakończeniu rozprawy spotykają się na sali rozpraw z jedną ze stron w celu ustalenia wyroku.
Dość bydlęcego zachowania „kasty nadludzi” wobec zwykłych obywateli na sali rozpraw.

Jakie barany w tym sądzie okręgowym muszą pracować skoro do trzech nie potrafią policzyć i aż strach pomyśleć kto pracuje w sądzie okręgowym.
Ten sąd powinno się zlikwidować i wypalić wszystko co pozostanie do cna.

obywatel
3 lat temu

W obronie sędziów : – którzy uniwwinnili sędziego, który zwinął 50 zł na stacji cpn, – którzy uniwinnili Sawicką która wzieła kasę na ławeczce, – niby prezeski SN co wmawiała publicznie, że nie paliła świeczki (kłamczuszka), – w obronie sędziów co z biedy odbierali dzieci (tutejszy rejon – Nisko, – w obronie pogardy dla ludzi przez prezeskę co twierdziła, że 10 tysięcy wystarcza na godne życie na prowincji, – w obronie niby prezeski co w czasie protestów odpoczywała nad jeziorami (pewnie jeszcze opalając się), – w obronie Rzeplińskiego ( odprawa za urlop przez lata niewykorzystany, członka PZPR), – w obronie „elity najlepiej wykształconych ludzi w tym kraju” jak mawiał jeden profesorek a do trzech nie potrafią policzyć (czytaj wyrok SA w rzeszowie w sprawie odspawania 9 członków Rady nadzorczej w TSM – też prawnik-prezydencik co do trzech nie potrafił policzyć, ale kasę z diet brał ponad 2 lata). – w obronie kłamców piszących nieprawdę w uzasadnieniach, – w obronie sędziów co na sali rozpraw twierdzi, że sądu nieinteresuje wykład (zeznania), Jaki sąd w Tarnobrzegu każdy widzi – CZERWONY jak z poprzedniego systemu. Większość mieszkańców (inteligentnych i rozsądnych) siedziała w domu pijąc piwko, oglądała TV albo opalała sie nad zalewem Machowskim… Czytaj więcej »

gruszka
3 lat temu

ponton to nie najlepszy sztandar by protestować ale nie zmienia to faktu,że uzdrawianie komunistycznego aparatu przez piotrowicza czy współpracowników kryże to wyższa szkoła hipokryzji bo tylko ktoś zakłamany lub idiota może uwierzyć w powodzenie owej misji.
względnie beneficjent pisowskiej dojnej zmiany.

obywatel
3 lat temu

Ten protest to farsa a wszyscy biorący to paradoks !!!!!! Paradoks kłamcy zwany także paradoksem Eubulidesa lub antynomią kłamcy, mówi o niemożliwości zdefiniowania pojęcia prawdy w obrębie języka, do którego to pojęcie się odnosi. Paradoks (pozbawiony historycznych kontekstów) brzmi następująco: Pewien człowiek twierdzi: „ja teraz kłamię”. Jeśli zadamy sobie pytanie, czy jest on kłamcą czy też twierdzi prawdę dojdziemy niechybnie do sprzeczności. Jeśli kłamie, to stwierdzając „ja teraz kłamię” wypowiada prawdę, a więc nie jest kłamcą. Jeśli natomiast twierdzi prawdę, to znaczy, że kłamie, bo to oznacza wypowiadane przez niego zdanie. Należy rozróżnić kłamstwo od fałszu (jednego ze stanów logicznych). Fałsz to brak prawdy (obiektywnej). Natomiast kłamstwo to zdanie intencjonalnie niezgodne z przekonaniami osoby je wypowiadającej – kłamstwo zatem jest przedmiotem zainteresowania pragmatyki. W powyższym przykładzie pojęcie „kłamać” użyte jest w znaczeniu „mówić nieprawdę”. Zdanie skonstruowane tak, że nie można z niego wywnioskować żadnej prawdy (obiektywnej), jest w oczywisty sposób fałszywe. Źródłem paradoksu jest więc fakt, że kłamca usiłuje wypowiedzieć zdanie na temat języka, w którym to zdanie wypowiada. Nie róbcie z ludzi głąbów!!!!!!!! A może zapytacie się co miał na myśli pełny skład TK pod przewodnictwem Safjana w uzasdnieniu tego wyroku ???????? Stąd konstytucja nakazuje ustawodawcy określenie granicy wieku, po osiągnięciu której sędziowie muszą przejść w stan spoczynku. Stosownie do postanowień ustawy –Prawo o ustroju sądów powszechnych… Czytaj więcej »

jabłuszko
3 lat temu

Konstytucja powinna zostać napisana na nowo. Obecna to”twór” Kwaśniewskiego, Cimoszewicza, Mazowieckiego i kilku oddanych sprawie towarzyszy prawników.

gruszka
3 lat temu

i co piotrowicz czy jaki piszący ustawę o ipn,którą później pod dyktando żydostwa zmieniali to taka lepsza opcja na napisanie konstytucji ?

którą nowelizację ustawy o SN już spieprzyli ? 6 ? mają rozmach 🙂

Tomek
3 lat temu

Równość obywateli wobec prawa, to jest główna myśl i idea konstytucji. Reszta zapisów o sądach to frazesy, które upolityczniają instytucje sądownicze. Sądy nie gwarantowały i nie gwarantują równości obywateli wobec prawa, więc łamały i łamią swoje podstawowe konstytucyjne obowiązki od X lat. Sędziowie są omylni, a zwykły człowiek, którego nie stać na dobrego prawnika nie ma szans na sprawiedliwy wyrok. Walka opozycji z PiS to jedna wielka hipokryzja. Doświadczeni sędziowie? Czyli ludzie mający doświadczenie w wydawaniu wyroków na zlecenie PZPR, SLD, PO-PSL, PiS, biznesmenów i mafii. Tak jak pisałem całe sądownictwo jest do zaorania.Należałoby zbudować system na nowych ludziach, bez takiego doświadczenia i na nowych czytelnych zasadach. Tytuły profesorskie nic nie znaczą, jak nie ma się sumienia i zdrowego rozsądku. Protestujących nie rozumiem, bo bronią syfu który był. Sam nie wierzę, że coś się zmieni, ale rozumie ludzi popierających zmiany. Po prostu mają nadzieję, że PiS sprawi, że sądy rzeczywiście będą sprawiedliwe i bezstronne. Czy tak będzie? Tego nie wie nikt. Nie warto się w to wczuwać, denerwować się i marnować swoje zdrowie lepiej iść na spacer.

obywatel
3 lat temu

Kasta nadzwyczajnych ludzi broni tylko siebie. Wiele spraw (wyroków ) w tym tutejszym sądzie jest zaprzeczeniem sądownictwa w demokratycznym państwie prawa i jest podyktowane tylko obroną miejsowej sitwy ( u władzy). Wielu orzekających w tutejszym sądzie jest zaprzeczeniem sędziego i jest niegodnym aby zakładać orła z koroną, a wręcz niczym nie różni się od kłamców, oszustów i złodzei – tyle tylko, że bezkarnie mogą to robić, bo koledzy obronią jak kiedyś PZPR broniła swoich (SB-ków i tym podobnym). Ciekawostki z wyroku TK z dnia 24 czerwca 1998 r. -Sygn. K. 3/98 Szczególnie drastyczną postacią sprzeniewierzenia się obowiązkom łączącym się z zasadą niezawisłości jest naruszenie obowiązku zachowania przez sędziego bezstronności, co m. in. może polegać na dostosowywaniu treści wydawanych orzeczeń do sugestii czy poleceń przekazywanych sędziemu z zewnątrz, już to do antycypowania tych sugestii z myślą o wypływających z tego korzyściach. Prowadzi to do pojawienia się zjawiska “sędziego dyspozycyjnego”, a to wyklucza możliwość wymierzania sprawiedliwości. Ta -jak to określa P. Hofmański (Prawo do sądu w sprawach karnych… [w] Podstawowe prawa jednostki i sądowa ich ochrona, pod. red L. Wiśniewskiego, Warszawa 1997, s.206) – subiektywna stronniczość sędziego jest zawsze zaprzeczeniem prawidłowego wymiaru sprawiedliwości, ale szczególnie dramatycznego wymiaru nabiera, jeżeli – co było… Czytaj więcej »

Sprawiedliwy
3 lat temu

I takich kilku parchow chce destabilizowac zmiany w sadach ! Gonic to towarzystwo gdzie sie tylko pojawi i dorznac ta kwiczaca nadzwyczajna kaste !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luba
3 lat temu

Ubywatele czyli stara esbecja ,pare emerytowanych „panienek ” z kumitetu i …ponton który dotacje potrafił” Załatwić”

Antek
3 lat temu
Reply to  luba

Pieknie napisane.

Kamil
3 lat temu

Na tym forum to swoje przemyślenia piszą członkowie klanu Kalinków i ich łaszący sie nieudacznicy z pisu ale nie tylko.Można też wyłapać tzw,Mąsikowych. Najśmieszniejsze jest to że oni uważają ,że już wygrali wybory. Dalej rozdają infanty a lud co niektóry to kupuje.
Gratulacje dobrego samopoczucia. A tak naprawdę to cisza przed atakiem Malinki czy co?

obywatel
3 lat temu

Cwaniaki myślą , że zrobią sobie kampanie na kłamstwach – gonić potomków bolszewików !!! Wyrok z dnia 16 kwietnia 2004 r., I CK 291/03  Sędzia SN Gerard Bieniek (przewodniczący)  Sędzia SN Józef Frąckowiak (sprawozdawca)  Sędzia SN Zbigniew Strus  Sąd rozpoznający sprawę nie może odmówić zastosowania przepisu  ustawy (aktu normatywnego) z powodu jego niezgodności z Konstytucją;  jeżeli poweźmie poważne wątpliwości w tym zakresie, powinien zwrócić się z  odpowiednim pytaniem do Trybunału Konstytucyjnego.  Tekst wystąpienia wygłoszonego przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. M. Safjana w Komitecie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk 6 stycznia 2003 roku. Prof. Marek Safjan Prezes Trybunału Konstytucyjnego Skutki prawne orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego „Pewny wydaje się już dzisiaj pogląd, że utrata mocy obowiązującej aktu normatywnego następuje z chwilą wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego i orzeczenie ma w tym zakresie charakter konstytutywny „, „Niezależnie od wyraźnych, wyżej wypunktowanych rozbieżności, warto podjąć próbę ustalenia punktów stycznych – co do których zdaje się ustalać konsensus. Po pierwsze więc zdaje się być pewne, że utrata mocy obowiązującej przepisu uznanego za niezgodny z Konstytucją następuje dopiero z chwilą wejścia w życie orzeczenia TK, a nie wcześniej – orzeczenie ma więc charakter prawotwórczy, aczkolwiek jest to akt negatywny. Po drugie, utrata mocy obowiązującej nie oznacza… Czytaj więcej »

Sprawiedliwy
3 lat temu

I widzicie parchy ilu was jest …?!!!! I wy chcecie blokowac reformy psi ch.je …?! PIS musi dorznac,dobic i wsadzic do wiezien tych sukinsynow !!!!!!!!!!!!!!!!

też sprawiedliwy
3 lat temu
Reply to  Sprawiedliwy

do „Sprawiedliwy”uspokój się Skąd u Ciebie tyle mienawiści.To sìę leczy ale głupoty nie.

liska
3 lat temu

Myślę, że wielu ludzi poparłoby ten protest ale nie chcą się wychylać i pokazywać jakie mają poglądy. Na protest idą emeryci którzy nic nie mają do stracenia. A pozostali mieszkańcy zagłosują odpowiednio w listopadzie

Buuumas
3 lat temu
Reply to  liska

na ten protest ida ludzie co im telewizja zrobila z glowy jajo!! niech chociaz jeden z nich powie mi jaki artykul im nie pasuje? zaden nic innego nie odpowie tylko to ze chca „wolnych sadow”

Adam
3 lat temu

Ten Janusz z Tarnobrzega to kodziarsko pełowska nowoczesna szumowina która zakłóca każde spotkanie Pana Prezydenta Kalinki z mieszkańcami osiedli Tarnobrzega.Ta hołota protestująca przed sądem ma połamane wszystkie klepki w głowie.Ten motłoch spod sądu sprofanował prof.Pawłowskiego nakładając mu idiotyczną szmatę.Gdyby prof.Pawłowski był żywy to powybijałby wam wszystkie spróchniałe zęby.

Kamil
3 lat temu
Reply to  Adam

Gorzkie żale. I jakie słownictwo. Adam myślał,ze jak Kalinka zostanie po.zastępcy p.o. to wszyscy będą z nabożeństwem słuchać jego wywodów i klaskać jaki jest śliczny i mądry . Wynik jesienią proszę Pana Adama .

liska
3 lat temu
Reply to  Adam

a co to za profanacja z napisem Konstytucja?

Zuzu
3 lat temu
Reply to  Adam

Panie Adamie, gdyby prof. Pawłowski żył, to z pewnością za głowę by się złapał widząc Pana określenia dotyczące ludzi ” hołota”, ” szumowiny”. To są LUDZIE, matki, ojcowie, a Pan sobie za dużo pozwala. Każdy może mieć własne poglądy, jeszcze może.
Zamilcz więc Pan, bo to aż się nie godzi. Pan chcesz uznania, za co? Jak Pan Kalinką na tak duże poparcie, to nie ma się czego obawiać, a i spotkania się nie da zakłócić przy wielu zwolennikach.
Szanowni Państwo popieram Wasz protest, a zwłaszcza teraz, widząc z jakim przeciwnikiem macie doczynienia.
Tak wstrętne określenia może napisać jedynie osoba, która widzi tylko siebie, a nawet siebie nie lubi. Panie Adamie wnosi Pan jedynie pogardę dla drugiego człowieka i nic więcej, bo do przedstawienia rzeczowych argumentów potrzeba jednak dużo więcej aniżeli samego wyzywania. WSTYD, choć Pana to i to nie wzruszy, bo jest Pan mocny, ale w anonimowości i chamstwie.

Stach
3 lat temu

Gdzie obrońcy demokracji, Mastalerz, Partyka, Dybus z żoną aaaa nie bo ona w sądzie pracuje. Gdzie broncy obecnej demokracji czyli Kalinka, Pekar, Nowak i reszta?

Buuumas
3 lat temu

ja tam widze tylko starych emerytow i rencistow co strajkuja a tak naprawde nie wiedza o co chodzi!!!! jakby byli mlodzi ludzie to policja odrazu by ich rozgonila albo pozawijali.

Adam
3 lat temu

Panie Zuzu Pan ma inne poglądy a ja mam inne.Pan może i ja mogę.Puki co służby nie przychodzą o 6 rano jak to za PO bywało i nie zabierają laptopów.Jakim prawem nakazuje mi Pan milczeć.JA nie oczekuje uznania żadnego zwłaszcza od Pana.Napisał Pan to są LUDZIE matki i ojcowie.To ja się pytam jaki przykład ci LUDZIE matki i ojcowie dają swoim dzieciom-pogarda dla demokratycznych wyborów,nienawiść bo się skończyło koryto pełne ośmiorniczek,manipulacja konstytucją,znieważanie Prezydenta RP,błaganie o pomoc obce dwory w powrocie do władzy.To tylko kilka przykładów.Takich ludzi Pan broni.WSTYD.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content