Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy?

Stłuczka czy awaria samochodu wymaga szybkiej wizyty w warsztacie samochodowym, pozostaje jednak pytanie, jak znaleźć dobry punkt by sprawa była załatwiona profesjonalnie? Cóż mechaników dziś nie brakuje, jednak nie każdy zasługuje na zainteresowanie i faktycznie naprawi szkodę. By znaleźć najlepszy warsztat, należy zrobić wcześniejsze rozeznanie.

Dobry serwis samochodowy

Nikt nie lubi, jeśli patrzy mu się na ręce podczas pracy, jednak taka zasada nie powinna obowiązywać w warsztacie samochodowym. Każdy klient powinien mieć pełen wgląd w to, co dzieje się z jego pojazdem, jakie naprawy są dokonywane oraz jakie części wymieniane. Niestety w podrzędnych punktach napraw często zakładane są tanie zamienniki oraz używane części, pochodzące od innych pojazdów, a klient płaci jak za nowe. Trzymanie ręki na pulsie jest jak najbardziej wskazane. Profesjonalne salony z dobrą opinią nie hańbią się takimi kombinacjami.

Opinia ma znaczenie

Szukając sprawdzonego warsztatu, który usunie awarię, wykona poprawki lakiernicze czy naprawi klimatyzację, najlepiej jest zrobić wcześniejsze rozeznanie wśród rodziny czy znajomych, dzięki temu zyska się jasny obraz sytuacji i wiedzę gdzie faktycznie warto oddać pojazd. Na pewno bardziej opłacalnym posunięciem będzie nawet odwiezienie pojazdu do zakładu oddalonego o kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania niż powierzanie go osobie, która o mechanice nie ma bladego pojęcia.

Fachowe podejście do problemu klienta

Wchodząc do zakładu mechanicznego, od razu da się zauważyć, jakie podejście ma fachowiec do klienta. Czy chce on go jedynie naciągnąć na szereg napraw, czy faktycznie pomóc rozwiązać problem. Komunikatywność mechanika, znajomość branży a przede wszystkim czas naprawy wiele powie o danym serwisie. Niestety często zdarza się, że podrzędne punkty serwisowe nie dość, że na siłę wyszukują dodatkowe usterki, to samochód trafia na plac, a naprawa trwa tygodniami, za co oczywiście jest wystawiana wysoka faktura. Takich „fachowców” lepiej omijać szerokim łukiem.

Zalety dobrego mechanika

To czy samochód będzie naprawiał mechanik w Piasecznie, czy Gorlicach istotne tak naprawdę nie jest grunt by:

  • sprawdzić, czy dany warsztat posiada dodatkowe ubezpieczenie OC na wypadek, gdyby pojazd został uszkodzony na placu,
  • wcześniej ustalić termin wizyty. Prawda jest taka, że do dobrego zakładu mechanicznego są kolejki, a to świadczy o jakości danego punku oraz o tym, że prace będą wykonane na czas,
  • napawa usterki, została wcześniej wyceniona. Mechanik powinien po wstępnych oględzinach skontaktować się z właścicielem pojazdu, by omówić szczegóły,
  • wnętrze samochodu na czas naprawy było odpowiednio zabezpieczone.

Mechanik „złota rączka”

Mechanik, który twierdzi, że jest w stanie naprawić silnik, zrobić poprawki lakiernicze a dodatkowo usprawnić klimatyzację nie jest wart zainteresowania. Owszem czasem trafiają się fachowcy, którzy mają pojęcie w tym temacie, jednak do lakierowania elementów pojazdu potrzebny jest i sprzęt i specjalne pomieszczenie. Wchodząc do zakładu, na pierwszy rzut oka będzie widać czy mechanik zna się na rzeczy. Wnętrze i to, w jakim ładzie będą narzędzia, wiele powiedzą o mechaniku i jego doświadczeniu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content