K. Kalinka wydaje oświadczenie w którym przedstawia część dowodów przeciwko prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi

Sześciu świadków, w tym trzech radnych i trzech urzędników, pieniądze w kieszeni marynarki i w szufladzie, sms świadczące o wpływaniu zarówno na tempo prac jak i terminy uchwalania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, nagrana rozmowa – to część dowodów, jakimi dysponuje sąd w sprawie oskarżonego o korupcję prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba.

Materiały te przedstawił Kamil Kalinka, w nadesłanym na adres naszej redakcji oświadczeniu. W piśmie tym czytamy również iż zastępca prezydenta przejrzał bilingi z telefonu służbowego prezydenta Grzegorza Kiełba, które to wykazały m.in. że wysłano z niego 433 sms-ów na kwotę ponad 1000 zł w plebiscycie Echa Dnia na Człowieka Roku 2017 w powiecie tarnobrzeskim. W kategorii „  Samorządność i społeczność lokalna” zwyciężył prezydent Grzegorz Kiełb.

 Pełna treść w.w. oświadczenia

” W związku nieustającymi oskarżeniami i pomówieniami wielu osób i instytucji przez Pana Grzegorza Kiełba, w związku z oskarżeniem go o korupcję, wystąpiłem do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej – postanowienia Sądu wraz z uzasadnieniem w sprawie środka zapobiegawczego zastosowanego dla Pana Grzegorza Kiełba. W odpowiedzi na mój wniosek otrzymałem zanonimizowane postanowienie sądu wraz z uzasadnieniem.

W uzasadnieniu sąd wyraził między innymi swoją ocenę oskarżenia Pana Grzegorza Kiełba o przyjęcie korzyści majątkowej.

Poniżej cytaty z uzasadnienia:

„W ocenie Sądu w przypadku oskarżonego zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że popełnił zarzucone przestępstwo na co wskazuje zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w postaci odgrywających pierwszoplanową rolę zeznań świadka (…), a także zeznań świadków (…), (…), (…), (…), (…)”. (w sumie sześciu świadków).

„Natomiast dowodami nieosobowymi świadczącymi o takim prawdopodobieństwie są protokoły przeszukań osoby G.K. oraz jego gabinetu służbowego, w trakcie których ujawniono wręczone mu przez D.K. pieniądze w kwocie 20.000 zł podzielone na dwie równe części, z których jedną oskarżony miał w wewnętrznej prawej kieszeni swej marynarki, natomiast druga była schowana
w zamkniętej szufladzie”.

„Do tej grupy dowodów należą również:

– protokół oględzin telefonu komórkowego oskarżonego zawierającego w swej pamięci wiadomości sms o treściach świadczących, iż wpływał zarówno na tempo prac, a także na terminy uchwalania mających dla sprawy istotne znaczenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

– protokół oględzin dyktafonu za pomocą, którego (…) utrwalił w postaci nagrania rozmowę prowadzoną z oskarżonym”.

„Kompleksowa analiza zasygnalizowanych dowodów prowadzi do wniosku, iż wysoce prawdopodobnym jest popełnienie przestępstwa przez G.K. i nie znosi takiego prawdopodobieństwa linia obrony wynikająca z jego wyjaśnień, w których potwierdził przyjęcie od D.K. w dniu 21 lutego 2018 r. pieniędzy w kwocie 20.000 zł podnosząc jednocześnie, że miały być one pożyczką przeznaczoną na sfinansowanie zbliżającej się kampanii wyborczej w związku z nadchodzącymi wyborami do władz samorządowych”.

„Tak rysująca się linia obrony oskarżonego w konfrontacji z wskazanym materiałem dowodowym budzi na chwilę obecną zastrzeżenia. Wskazać należy, iż rodzą się one przede wszystkim na gruncie dowodów jakimi są zeznania świadka D.K., utrwalone przez niego nagrania rozmów dokonane przy użyciu dyktafonu, treści wiadomości sms ujawnionych w telefonie komórkowym należącym do G.K.”.

„Podejmując decyzję o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego (zawieszenie w czynnościach służbowych polegających na wykonywaniu obowiązków Prezydenta Miasta Tarnobrzega) sąd brał pod uwagę występujące na gruncie zajmowanych stanowisk i pełnionych funkcji relacje pomiędzy oskarżonym, a świadkami, którymi między innymi są radni Rady Miasta Tarnobrzega (…), (…), (…)
(trzech radnych) oraz osoby zatrudnione w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg”.

„W ocenie sądu wykonywanie przez G.K. czynności służbowych na stanowisku Prezydenta Miasta Tarnobrzega przy występowaniu tego rodzaju relacji pomiędzy nim a wskazanymi świadkami ułatwiałoby mu możliwość ewentualnego podjęcia działań godzących w prawidłowy przebieg prowadzonego postępowania sprowadzających się do wpływania na tych świadków w zakresie ich przyszłych zeznań złożonych przed sądem”.

Oświadczam, że wśród sześciu wymienionych w postanowieniu świadków, 3 radnych oraz 3 pracowników związanych z Urzędem Miasta, nie ma ani jednej osoby związanej z Prawem i Sprawiedliwością. Taką wiedzę posiadam, ponieważ do urzędu wpłynęło postanowienie i uzasadnienie sądu kompletne z wymienionymi nazwiskami świadków.

Dzisiaj już jest jasne dlaczego poprosiłem Pana prezydenta Grzegorza Kiełba żeby nie spotykał się z urzędnikami w czasie pracy urzędu, o co jak pamiętamy miał do mnie duże pretensje, jak widać chyba jednak nieuzasadnione.

Jak wygląda wiarygodność Pana Grzegorza Kiełba, skazanego już w przeszłości kilkakrotnie prawomocnymi wyrokami sądu, między innymi za kłamstwa i pomówienia, mieliśmy również możliwość przekonać się w ostatnim czasie.

W wywiadach dla Tygodnika Nadwiślańskiego padły następujące słowa:

Grzegorz Kiełb: „A że do tej pożyczki doszło akurat w tym czasie? Pan Dariusz Kołek na to naciskał. Ja nigdy nie inicjowałem żadnych spotkań z nim”.

Dariusz Kołek: „Mogę natomiast powiedzieć, że 16 stycznia, w dniu, w którym w Urzędzie Miasta miały być wyłożone do publicznego wglądu plany zagospodarowania przestrzennego osiedli Mokrzyszów i Centrum pan prezydent zaprosił mnie do siebie. Odbyliśmy kilkunastominutową rozmowę, podczas której padły z jego ust słowa, które nigdy nie powinny paść”.

Po sprawdzeniu billingu telefonu służbowego Pana Grzegorz Kiełba, mogę stwierdzić, że tego dnia rano dzwonił do Pana Dariusza Kołka, mimo iż oświadczył, że nigdy nie inicjował żadnych spotkań z nim.

Oskarżenia i kłamliwe pomówienia głoszone przez Pana Grzegorza Kiełba w kierunku wielu instytucji oraz środowiska politycznego Prawa i Sprawiedliwości, nie mają nic wspólnego z prawdą. Wskazują na to dowody przedstawione w uzasadnieniu sądu, który mimo, iż uchylił środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, to dosyć wyraźnie ocenił materiał dowodowy zgromadzony w sprawie. Świadkowie, którzy zostali wymienieni przez sąd, w tym radni, nie mają żadnego związku z Prawem i Sprawiedliwością. W ostatnim czasie współpracowali z prezydentem Grzegorzem Kiełbem. Dowodów wskazujących wprost na „zaangażowanie w sprawie Pana Prezydenta”, dostarcza jego własny telefon komórkowy, o co trudno oskarżać osoby trzecie.

Obecnie Pan prezydent Grzegorz Kiełb przebywa na trzecim już zwolnieniu lekarskim, informując o problemach kardiologicznych i pobiera z tego tytułu publiczne pieniądze z kasy urzędu. Choroba nie wybiera nikogo, jednak obserwując dosyć wzmożoną aktywność Pana Kiełba, o czym nagminnie informuje opinię publiczną, trudno uwierzyć w jego kiepskie samopoczucie. Szkoda, że takiej energii nie wykazywał wcześniej w pracy na rzecz miasta i naszych mieszkańców.

Czym zajmował się Grzegorz Kiełb w pracy mogłem się m.in. przekonać po wglądzie w billing jego służbowego telefonu. Faktem jest, że doskonale wie jak wygrywa rankingi popularności. W plebiscycie Echa Dnia na Człowieka roku 2017 w powiecie tarnobrzeskim, ze służbowego telefonu Grzegorza Kiełba zostały wysłane 433 smsy na kwotę ponad 1000 zł.

Z poważaniem
Kamil Kalinka”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
111 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
4 lat temu

I co ?? Nadal będzie płacz że Kiełb niesłusznie został aresztowany i jest taki biedny że trzeba hejtować PIS ?

Staszek
4 lat temu

A myślałem, że to była tylko plotka o kopertach i podziale pieniędzy na równe kwoty. Wydawało się to wręcz fantastyką …..

W tej sytuacji i przy tych dowodach przestaje dziwić konsekwencja kolejnych sędziów co do osoby Pana Grzegorza.

gruszka
4 lat temu

panie kiełb mogłeś pan brać niczym sadurska w pzu ale do tego musiałbyś mieć pisowską legitymację partyjną 🙂

nowa kasta wyzwoleńców teraz tu panuje i napycha sobie kieszenie gotowizną !

Gość
4 lat temu
Reply to  gruszka

Pan/i raczy żartować! Ja do tej pory wierzyłam w niewinność Pana G.K.,ale po tym co czytam co sąd napisał, to właśnie przestałam mu wierzyć i z przykrością stwierdzam, że G.K. perfidnie nas mieszkańców oszukiwał! Na każdym kroku, niestety! A tak Panu wierzyłam, ale już nigdy nie uwierzę panie Grzegorzu!

Wyrocznia
4 lat temu

Kiełb do pierdla na 8 lat tego żądają tarnobrzeżanie dosyć wybielania tego prezydenciny

damian
4 lat temu
Reply to  Wyrocznia

To nie jest koncert życzeń i nie mów za mnie bo też tu mieszkam poza tym trzeba dorosnąć aby coś zrozumieć a jak się już coś formułuje to się nie pije!po drugie to sąd okresli wyrok jeśli takowy będzie a nie ty

Wiki
4 lat temu
Reply to  damian

A niby co damianku trzeba tutaj zrozumieć ??? – Bo niby dorosłam , ale Ciebie nie rozumiem…!

Doda
4 lat temu

Pan Kiełb i Pan Kalinka bedą toczyć boje a miasto stoi w martwym punkcie. Tracimy kolejne lata i zamiast się rozwijać to się cofamy i niestety nie widać na horyzoncie poprawy sytuacji.

Ewa D.
4 lat temu
Reply to  Doda

Ja się nie dziwię, że pan Kalinka odpowiada Kiełbowi. W końcu Kiełb strasznie go pomówił i to tylko dlatego, żeby Kalinka nie wygrał wyborów! Żałosne! Panie Kiełb jak tak można niszczyć człowieka?! Jednak jest pan podły!
Kiełb specjalnie nie daje mu rządzić miastem, tylko ciągle kłody pod nogi!

asia
4 lat temu
Reply to  Ewa D.

A Kiłba mozna niszczyć .Sami swoi i ty tskimi komentarzami dajesz przyzwolenie na takie metody.

Ewa D.
4 lat temu
Reply to  asia

Droga „asiu”, uważam, że nikogo nie można niszczyć! Ale jak się okazuje to nie pan Kalinka wrobił w to wszystko Kiełba! Ale Kiełb mimo to i tak niszczy Kalinkę, a nie tego który wręczył mu pieniądze. Czy to przystoi?

Zuzu
4 lat temu
Reply to  Ewa D.

Pan Kalinką był w Radzie z większością, był jej przewodniczącym, wszystko mógł zrobić dla miasta, współpracować, do tego nie jest niezbędna prezydentura. Tak samo zaprzepaścił dane mu lata na wojenkach z G.K. Dość obietnic kampanijnych, przecież pracy widać nie było.

Maria
4 lat temu
Reply to  Zuzu

Bożek też jest w radzie i jest teraz przewodniczącym a ile narobił… Hahaha ogarnij się człowieku

Zuzu
4 lat temu
Reply to  Maria

Sam się ogarnij. Nie miał klubu za sobą. W durne pyskówki nic nie przynoszące się nie wdawał. Ogarnij się jeszcze raz, miał się zachowywać jak reszta? Chyba żartujesz i wszystkich mierzysz jedną miarą. Jeszcze są ludzie poważni w tym mieście. JESZCZE!

do radnych
4 lat temu

ciekawe vo to za radni i urzednicy którzy oskarżaja Kiłba.Kalonka podaje uzasadnienie na zastosowanie środka zapobiegawczegoo pozbawienie funkcji .Interpretacja dowodów przez Pana Kalinkę jest dowolna .Po co Kalinka miesza sie w oskarżanie przecież jest pewien wygranej.Ale niech też sìę uczy 3 pracowników urzedu i 3 radnych z którymi wspólpracował Kiełb.To samo moze spotkać Kalinkę Niech sìe nie cieszy. Dowody sa osobowe A to ze pracował nad planem to nie nowina.A Kalinka nich uwaza bo w urzedzie zatrudnił swoich ludzi ktorzy też mogą zdradzić.

Zuch
4 lat temu
Reply to  do radnych

Jaka interpretacja dowodów? Przeczytałeś tekst? Jeśli nie to przeczytaj, a jak tak, to przeczytaj jeszcze raz a może zobaczysz ” cudzysłów, czyli cytaty. Zresztą wyraźnie jest napisane, że są to cytaty z uzasadnienia! Więc o jakiej interpretacji p. Kalinki piszesz?!

...
4 lat temu
Reply to  Zuch

Cały tekst to interpretacja…. Nie ma tu żadnych dowodów na nic. Jakby były tu przytoczone smsy, billingi, nagrania z którymi można się zapoznać, to można mówić o dowodach, a ten tekst jest interpretacją (z wyłączeniem ostatnich cytatów z wypowiedzi) – niestety….
Nie ma treści przesłuchań, nie ma wymienionych rzeczy za jakie G.K. usłyszał wyroki… W zasadzie w tym tekście nie ma nic. : P
Nie oceniam zachowań obu Panów, ani czy któryś z nich zrobił coś złego, tylko, że ten tekst jest nic nie wart i nic nie udowadnia.

kawka
4 lat temu
Reply to  Zuch

Wybór cytatów i narracja ,jednoznacznie uwidacznia zaangażowanie K.Kalinki(nieobiektywne) w tę aferę.Ta sprawa jest w sądzie i tylko sąd ma prawo to oceniać i wydać wyrok. A pan Kalinka nie wybierać cytaty tylko opublikować całe uzasadnienie bez ingerencji bez narracji bez udawania cnotliwego .

mieszkaniec
4 lat temu

Kielb nie kandyduuje.Kalinka zamiast zająć się miastem to sprawdza bilingi przesłuchuje urzedników i caly czas szuka hakow
Juz Kolek szukał hakow.Zaden z panow k .Kazdy byle nie Kalinka.A swoja drogą jaka to klasa polityczna w tym Tarnobrzegu.Radni i urzędnicy prowadzą walke z prezydentem takimi metodami.

mieszkaniec II
4 lat temu

Tak się zastanawiam czego albo kogo boi się Kalinka.Z tego jak się zachowuje wygraną ma w kieszeni.Kiłba niech osądzi sąd a nie radni i politycy .

K. S.
4 lat temu
Reply to  mieszkaniec II

Myślę, że nikogo i niczego się nie boi, szukasz sensacji… Po prostu odpowiada na durne zaczepki Kiełba.
Panie Kalinka nie przejmować się idiotami, robić swoje! Powodzenia!

agu
4 lat temu
Reply to  K. S.

Buziaczki Wiesiu.Nie nadążasz za wytycxnymi z nowogrodzkiej o jej w Tarnobrzegu szkolna.

K. S.
4 lat temu

Czekałam na to uzasadnienie. Brawo Panie Kalinka za upublicznienie. Mnie otworzyło ono oczy i mam nadzieję, że większości mieszkańców też przejrzy i przestanie wierzyć już Kiełbowi! Okazuje się, że to zwykły kłamczuch!

...
4 lat temu
Reply to  K. S.

A można spytać co dokładnie sprawiło, że otwarła Pani oczy? Przecież w tym tekście nic nie ma….

K. S.
4 lat temu
Reply to  ...

To przeczytaj jeszcze raz, bo odnoszę wrażenie, że mówimy o dwóch różnych tekstach… Po prostu wychodzą kłamstwa Kiełba i nie ma co go bronić… Tyle w temacie

Rozum
4 lat temu

Szach i mat.

Adwokat diabła
4 lat temu

Spokojnie, za chwilę G.K napisze oświadczenie na FB, że to wszystko pisowska manipulacja, prowokacja, bujda i czeka aż sąd odtajni prawdziwe dowody i oczywiście uniewinni niewinnego człowieka. W końcu Człowiek Roku 2017 „wybrany” w plebiscycie Echa Dnia przez „mieszkańców” nie może się mylić. Ale k. bagno.

End
4 lat temu

Ponieśli i wilka

Prawnik
4 lat temu

Ja nie wiem o co chodzi w tym oswiadczeniu.W postanowieniu sądu o zmianie srodka zapobiegawczego są wymienione dowody które prxedłożyła prokuratura.Sąd jedynie je wymienił i na tym etapie ocenił ze istnieje duze prawdopodobienstwo popełnienia czynu.Sad we wrześniu bedzie przeprowadał dowody i je oceniał przed wyrokiem Po co te oświadczenia czy mają na celu wskazac winę i.skazać w opinii publicznej.Uważam że należy zachować umiar i kulturę tzw prawną do wyroku.A tak to pan Kalinka wrzuca coś o 3 radnych i 3 urzednikach i zaczyna się polowanie.Jeszcze podkresla sie ze to nie zpisi.Czyli po co aby przeciwnika umoczyc i zatopić przed wyborami Nie rozumiem tej walki pomiedzy panami . Czemu to ma sluzyć Mieszkancy to.ocenią zapewne.

Teoś
4 lat temu
Reply to  Prawnik

WYPARCIE – usunięcie ze świadomości lub utrzymywanie poza świadomością myśli, wyobrażeń i wspomnień, które są bolesne lub budzą lęk (konflikt pomiędzy id i ego).

...
4 lat temu
Reply to  Prawnik

W pełni popieram wypowiedź.
Według mnie to tylko bezsensowne podnoszenie napięcia. Mam nadzieję, że Pan Kalinka nie będzie opierał swojej kampanii na upokarzaniu Pana Kiełba, lecz zrobi coś poza tym….

Janneh
4 lat temu

Kalinka w roli prokuratora… a te wszystkie posty takie z jednej bajki

Janneh
4 lat temu

Czemu ta konferencja jest firmowana przez urzad miasta ??!!

Maria
4 lat temu
Reply to  Janneh

Jaka konferencja? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?!

Janneh
4 lat temu

I smierdzi to wszystko znanym tarnobrzezkim hemoroidem…wszystko na pokaz a w srodku zgnilizna

Tito 108
4 lat temu

Oj tam :), młodzieniec z PiSu zadłużył miasto Stalowa Wola na ponad 200 mln zł i jest super oczywiście kto będzie się przejmował przecież to tylko 200 baniek czyli abstrakcja dla większości.
Ciekawe czy K.K. ma podobne plany…?
A mógł udawać Piłata,a tak jakiś to nie wyszło i wygląda na to ,że jest bardzo zaangażowany czrgo wyborcy nie zapomną, a głosami elektoratu PiSu w TBG nie wygra czego doświadczył nawet coby nie mówić szamowany przez większość Pan Stasiak,no ale przynajmniej przez pół roku jest boss 😉 tylko,że to takie małe i kompleksy wychodzą!

Jarek1987
4 lat temu

Dlatego najlepiej głosowac na Boźka przynajniej nie jest na K i nie jest w tym bagnie

Kamilka
4 lat temu
Reply to  Jarek1987

Kazdy byle nie Kalinka.Moze być Bożek.

Zuzu
4 lat temu
Reply to  Kamilka

Dokładnie, pierwszy do tej pory się bawił do tej pory, a teraz obiecuje. Drugi się bawił, a teraz chce namaścić następczynię. Dość zabawy i wojenek. Potrzebna rozwaga, spokój i ciężka praca. Dość kolejnych karierowiczów młodych i nienażartych młodzików co to dzieci ustawiać będą i domy budować.

buzia
4 lat temu
Reply to  Zuzu

Kielb sie bawil ale nie udawał i dlatego stał się grożny.Kalinka sie dobrze bawi a udaje ze cięzko pracuje.Wedlug.mnie od pierwszego dnia p.o.poczuł ze dostał na zawsze zabawki i piaskownice I nie oddal jej Pekarowej nawt na piasek z foremki.Zenujaca sytuacja w naszym miescie.

Bratek
4 lat temu
Reply to  buzia

Według Ciebie kiełb nie udawał , a ja się Ciebie pytam niby czego nie udawał ?

Sarah
4 lat temu
Reply to  Jarek1987

Jeśli mamy głosować na Bożka tylko dlatego, że nie jest na K, to ja jednak wolę głosować na Kalinkę.

semes
4 lat temu

Teraz Kalinka przy władzy liczy esemesy Kiłbowi.Po wyborach rządzacy beda tez liczyc koszty telefonow dojazdow do Rzeszowa i Warszawy i do Stalowe Woli poniesione przez Kalinkę.Takiego poziomu we sprawowaniu wladzy samorzadowej nie.ma nawet w Cisnej w Bieszczadach – Z całym sxacunkiem dla Bieszczad i Pcimia.

Sarah
4 lat temu
Reply to  semes

Jak widać Kiełbowi nie było co liczyć, bo nigdzie nie jeździł i z nikim się nie spotykał, a wręcz przeciwnie wszystkich sobie skłócił!

kocham tarnobrzeg
4 lat temu
Reply to  Sarah

Sarah ile bierzesz za jeden post. Ja kocham swoje miasto i nie pozwolę aby tacy jak Kalinkowie i jak Ty będziesz mi mówił kto jest dobry a kto zły. Żli to jesteście z pisu. Nie zatrzymujecie sie w tej nienawiśći ani na pół kroku. Przegracie .

HASŁO WYBORCZE DLA TARNOBRZEGA

NIE DAMY NASZEGO MIASTA KALINCE.

Sarah
4 lat temu

Ja nie należę do żadnej partii, ale też nie pozwolę sobie, żeby ktoś taki jak ty mówił mi co jest dobre, a co złe. A ty ewidentnie masz coś do Kalinków i dlatego tak hejtujesz

Rodowity tarnobrzeżanin
4 lat temu

Ty jesteś jednym z tych kochających inaczej.Ponadto inaczej oglądasz rzeczywistość w której przyszło ci żyć. A może masz wokół siebie specyficzny entourage? Otwórz oczy, natężyj słuch i zapragnij posiąść prawdę.

Adwokat
4 lat temu

Kto pierwszy zaczął wojować? Kto Mastalerzowi robił audyty i ośmieszał go na całą Polskę? Później Kiełb przegrywał procesy z Mastalerzem. Pomówił Brzezowskiego, rozpieprzył koalicję z PiS z którą mógł coś zrobić dla miasta i co? Kolejna przegrana sprawa w sądzie i przeprosiny Brzezowskiego w mediach. Kto tu się bawi? Ważne aby pensja była co miesiąc dla siebie i swoich.

Grzegorz433
4 lat temu
Reply to  Adwokat

…a jak nie pensja to na chorobowe byle pieniążki się zgadzały.
Bohater który będąc prezydentem dla poprawy sytuacji w mieście nie zrobił praktycznie nic (czy ktoś potrafi wymienić chociaż jeden realny jego sukces?)po drodze, tak jak piszesz przegrał kilka procesów a teraz z poważnymi zarzutami korupcyjnymi zapowiada, że namaści swojego nastepce. Chciałoby się powiedzieć -kończ waść, wstydu (rodzinie i sobie) oszczędz.

Tbg
4 lat temu
Reply to  Grzegorz433

Grzegorz433 – a toaleta to co???

Owen
4 lat temu
Reply to  Grzegorz433

O, przepraszam ale szalety miejskie wybudował! 🙂 To jego sztandarowa inwestycja.

Sarah
4 lat temu
Reply to  Owen

Tak, budka za blisko 560 tysięcy

jasia
4 lat temu
Reply to  Adwokat

do adwokata To Mastalerz był okey Tylko Kiełb który chciał normalnosci i ryzykował Pozegnal sie zpis bo zaczeli rzadzic i była dwuwładza Zerwał z Wąsikiem bo ten miał pomysł na wladzę nie do przyjęcia .Bez zaplecza a wśród poranionych konczy dię tak.jak.się konczy.Tyle w temacie.Tarnobrzeg mial zostać odbity dla pis i został A nienawiść to od góry.Na Nowogrodzkiej sxtab pracuje jak sie walczy.

ABW
4 lat temu
Reply to  jasia

Jak by chciał normalności to by ta normalność była do tej pory kobieto !
A teraz się zastanów na czym tak naprawdę mu zależało !!??
A może PiS za bardzo patrzył mu na ręce i dlatego stał się mało wygodny ??
Odpowiedz sobie sama , jesli potrafisz myśleć .

Tarnobrzeg
4 lat temu

Grzegorzu wytłumacz się tym co Cię wybrali? Mam prawo wiedzieć prawdę!!!!

Jarek1987
4 lat temu

Pierwszy to bagno nienawiscu zasiał mastalerz wspomagany przez redzke malickiego i szymczaka . A potem juz poszlo wąsik kiełb i kociuba a teraz kalinki i swita co musi zeby nie podpasc jak zych czy kapusniakowa

józek
4 lat temu

A Kalinka jak byl w radzie miasta to pracował w Wordzie czy brał pensje.

Szymon
4 lat temu

Ludzie wy naprawdę wierzycie że czy to będzie Kalinka czy kiełb coś to zmieni ? Ten brał i tamten też będzie , taka jest polską bo darmo w świecie nie mamy renomy zlodzieji, PiS i PO bo od dziada wychowani że trzeba kraśc żeby cokolwiek się dorobić i tak to wygląda w całej Polsce jak i u nas w mieście bo był Dziubiński,Mastalerz i teraz Kiełb i każdy wraz z końcem kadencji byli ogloszeni złodziejami którzy okradali nas

grzesiu
4 lat temu

Czy to.nie dziwne.Kielb ma zakaz udzielania informacjia Kalinka moze cytowac pisma sądowe.Równość.

K. S.
4 lat temu
Reply to  grzesiu

Skoro wystąpił do sądu o dostęp do informacji publicznej i otrzymał odpowiedź, to ją upublicznia. Ty też możesz wystąpić do sądu o taką informację i może to zrobić każdy… Ale komu się chce…

Jarek1987
4 lat temu

Kalinka z pisem i kiełbem rzadził miastem juz 3 lata i nic z tego nie wyszło.. zadnego efektu dla nas tylko hanba i ponizenia kazdy sie zbłaźnił. A podłe ataki na upadłego kiełba swiadcza jak najgorzej o kalinkach

Sarah
4 lat temu
Reply to  Jarek1987

Chyba coś cię ominęło! Otóż Kalinka i PiS nie rządził z Kiełbem przez trzy lata. Kiełb odsunął ich (PiS) od władzy po niespełna dwóch latach współrządzenia. Teraz wychodzi na to, że zrobił to, aby nie patrzyli mu na ręce.

Sarah
4 lat temu
Reply to  Jarek1987

I jeszcze jedno, jak świadczą o Kiełbie podłe ataki i oczernianie Kalinki? Według ciebie to jest w porządku? Ja się nie dziwię, że pan Kalinka opublikował to uzasadnienie sądu, bo ktoś kłamał, a ktoś te kłamstwa pokazuje. Ale niestety niektórym można palcem pokazywać, a oni i tak nie widzą.

Rodowity tarnobrzeżanin
4 lat temu

Czytam te wpisy i jestem zbulwersowany tekstami miłośników Grzegorza Kiełba.
Albo niczego nie rozumią, albo bezwarunkowo miłują kłamstwo i oszustwo. Najwidoczniej mają kiełbie we łbie. Pan G.Kiełb bezpodstawnie zwolnił swego zastępcę Wojciecha Brzezowskiego oskarżając go bezpodstawnie za co sąd wydał wyrok zobowiązujący go do przeprosin poszkodowanego.Pan Kiełb ma na swym koncie znacznie więcej działań kompromitujących i jeszcze więcej bezczynności tam, gdzie należało dla dobra miasta podejmować zdecydowane działania.

Jarek1987
4 lat temu

Rodowity. Po co te pierdy. Wszyscy w urzedzie wiedza jak to bylo i taki czy inny wyrok nic do prawdy nie ma. A prezydent ma wolną rèke do zastępcow. Nie gloryfikuje kiełba ale wart pac pałaca

Rodowity tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Jarek1987

A może tą wolną rękę uruchomił by pozbyć się niewygodnych świadków swego postępowania? Nie powołał żadnego zastępcy otwierając sobie przestrzeń do wszelkiej samowoli. Dla ciebie żaden wyrok nie ma znaczenia, a więc sugerujesz, że należy znieść trzecią władzę, bo istnienie jej nie ma żadnego sensu.Jesteś rewolucjonistą na polu funkcjonowania państwa.

też rodowity Tarnobrzeżanin
4 lat temu

W przeciwieństwei od pokoleń moja rodzina mieszka i żyje w tym mieście .Przeżyła wiele ale takiego stylu polityki jak nam serwuje tarnobrzeski pis to to miasto nie znało nie widziało. Sprawdziłam liste członków pis z tarnobrzegu. Ani jednego rodowitego z Tarnobrzegu. Mokrzyszów sie odezwał ,bo ma kompleksy.
Pis musi zapłacić za to co zrobił temu miastu. Stoja przy pisie ludzie którzy liczą na synekury. Kancelarie prawne czekają na dobrą zmianę i wygranie przez pis .I co ciekawe to mówią : co nas obchodzą sądy.( takie rozmowy toczą w kuluarach bo oficjalnie to nie powiedzą). Rodowity Tarnobrzeżanin tak nie powie.

Rodowity tarnobrzeżanin
4 lat temu

W przeciwieństwie do czego twoja rodzina od pokoleń mieszka i żyje w Tarnobrzegu? Jeżeli piszesz to zadbaj o takie sformułowania aby można było je zrozumieć. Bełkot niczego nie rozwiąże.

melodramat
4 lat temu

co czytam komentarze to można nakręcić film albo serial podobny do dynastii w rolach głównych urząd prezydencki a drugoplanowe role dla mieszkańców miasta naprawdę nie macie co robić bo co dostało obiecane narazie nic nie powstało gdzie jest telebim co za nie miasto zapłaciło bo na stadionie go nie widać co się dzieje z drogą na jeziorze dziurawa, nie ma chodników dla pieszych nie ma parkingów na to paczcie miasto umiera wszystko sprzedają aby nie brać kredytów ” sami idioci tu mieszkają bo starsi ludzie co na zusie żyją to wiem i widzę”

Sarah
4 lat temu
Reply to  melodramat

No widzisz, tyle jest do zrobienia, a Kiełb przez trzy lata nic nie zrobił. Nawet wniosek o dotację na ul. Mickiewicza spier… a teraz wytyka Kalince, że ta droga nie zrobiona czy tamta… No po prostu szczyt…

do sarah
4 lat temu
Reply to  Sarah

Z Tobą to trzeba do sądu aby ujawnić Twoje IP . Wygląda jednak na to ,z pracujesz w Urzędzie bo za dużo znasz szczegółów urzędowych. Skargę trzeba złozyć po cichu bo może nie nabrać tempa.Wtedy zobaczymy gdzie siedzisz jak piszesz te posty .

Sarah
4 lat temu
Reply to  do sarah

Hahaha nie pracuję w żadnym urzędzie, po prostu potrafię obserwować to co dzieje się wokół mnie. Szkoda, że ty tego nie potrafisz

kawka
4 lat temu

Tym ocenzurowanym oświadczeniem panK Kalinka strzelił sobie w kolano,a odstrzelił sobie ucho podważając chorobę Kiełba. To jest poziom motłochu a nie kandydata na prezydenta

Paul
4 lat temu
Reply to  kawka

Czary mary, hokus pokus… No co, próbuję tak jak ty czarować rzeczywistość

kawka
4 lat temu
Reply to  Paul

czarujesz? tak jak zleceniodawca poddając w wątpliwość zwolnienie lekarskie bez oczarowania kwalifikujesz się do motłochu

Gosc
4 lat temu

Nie chcę takiego prezydenta który zachowuje się jak 5 letni chłopczyk ,a czy pan Kalinka ma prawo upubliczniać treści SMS z telefonu pana Kiełba? Nie sądzę ,chociaż sędzią nie jestem

Mac
4 lat temu
Reply to  Gosc

A niby dlaczego nie miał prawa ?- przecież to wszystko za nasze pieniądze się odbyło, pieniądze podatników !
Ciekaw jestem, czy tak łatwo przyszło by mu pisanie takich esemesów za taką kwotę z prywatnego telefonu !
A poza tym w tej sytuacji ( zresztą nie tylko w tej ) kiełb zachował się jak mały chłopczyk- nie ma kto na mnie zagłosować to sam na siebie zagłosuję !!!paranoja normalnie !
Nie chcę już więcej słyszeć o tym człowieku, dosłownie kompromitacja na każdym kroku !!!

Paul
4 lat temu
Reply to  Gosc

A jakie to treści sms upublicznił Pan Kalinka?

Piotr
4 lat temu

Witam,
Do przedmówcy, P Kalinka dobrze zrobił, że ujawnił smsy gdyż to są nasze pieniądze. Panie Grzegorzu!! Przestań Pan już pajacować i udawać ofiarę. Co to za tłumaczenie – wydział przekazał, że kwota inwestycji w rowery do 30 tys Euro – co to kogo obchodzi. Pan byłeś wówczas odpowiedzialny za urząd i za nie właściwe zarządzanie czy pomyłki urzędników płacisz pan głową. To powinno być dla każdego jasne. Kołek jest be, ponieważ wrobił, ukartował itd. Jak Pan nie dorosłeś do polityki to idź pracować do biedronki w pampersie – tam nie trzeba myśleć i mieć doświadczenia. Nie przepadam za żadnym – jednym, drugim czy trzecim. Pójdę na wybory, żeby zagłosować przeciwko Panu za te brednie.

Owen
4 lat temu

Cytat z konferencji prezydenta Grzegorza Kiełba w sprawie odwołania jego zastępcy Wojciecha Brzezowskiego: ” Mój zastępca musi być jak żona Cezara!…” To słowa, które w moim przekonaniu właśnie teraz nabrały szczególnego znaczenia, słowa wypowiedziane przez Kiełba z pompatycznym oburzeniem.
Szczyt kompromitacji!

ooooo nie
4 lat temu

taaaak. Dziubiński rządził długo, w końcu przegrał. Mastalerz rządził krótko i przegrał. Ale nikt tak się nie skompromitował jak ten człowiek roku 😀

Maniek
4 lat temu
Reply to  ooooo nie

Z pewnością człowiek roku….tyle że w innym tego słowa znaczeniu !haha

Dana
4 lat temu

Nie mogę uwierzyć w to wszystko o czym pisze Pan Kalinka! Panie Kiełb proszę się do tego odnieść! Do tej pory miał Pan dużo do powiedzenia, to teraz też proszę zabrać głos i powiedzieć dlaczego nas mieszkańców tak pan oszukał?! Jak panu nie wstyd panie Kiełb?! I będzie chodził taki i mówił: czuję się niewinny… A idź pan w cholerę i nie wracaj!

tom
4 lat temu

KamilPIS broni KołkaPO. ” Dziękuję Darku dzięki tobie zarabiam 15000zł i widziałem premiera Mateusza”.

...
4 lat temu
Reply to  tom

Nie kompromituj się, najbardziej żałosne i małostkowe jest zaglądanie komuś do portfela. Poza tym, nie wiem gdzie słyszałeś żeby prezydent Tarnobrzega zarabiał 15000. Specjalnie siejesz zamęt?!
A tak na marginesie, to chyba raczej nie broni Kołka, tylko wskazuje kłamstwa (zresztą nie pierwsze) i obłudę Kiełba!

Rodowity tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  tom

Tom tworzy tomy absurdów. Nie mając żadnych argumentów, pisze aby pisać dając tym samym świadectwo o swojej ubogiej inteligencji.

Co dalej
4 lat temu

Teraz ruch na obronców Kiełba
Kalinka zastosował lincz polityczny.Co do zarzutow i intetpretacji musza sie odniesc obroncy bo Kielb nie moze .Chodzo o nazwiska radnych i i urzędnikow.

...
4 lat temu
Reply to  Co dalej

Po co ci nazwiska? Ja chciałem wiedzieć, czy wśród świadków jest Kalinka – nie ma. Czyli dla mnie jest jasne, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, jak chciał nam wmówić Kiełb!

ula
4 lat temu
Reply to  ...

A ja chcę wiedzieć który radni brali udział w prowokacji.A swoją droģą czego boi się pis?Kiełba że tak szaleje.Tak się wyborów nie wygrywa.

Gosc
4 lat temu

O kurrr… Nawet wygrywając jakiś głupi ranking kłamał i oszukiwał! Normalnie jak 5-letni chłopczyk

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Nie daje wiary, że w naszym mieście jest jeszcze spora grupa osób poddających się manipulacji i uznaje aferzystę oskarżonego o korupcję , notorycznego kłamcę, osobę która nie ma krzty uczciwości i równowagi psychicznej za wzorzec władcy i usiłuje bronić tego czego w nim nie ma. Przypomnijcie sobie dokonania PGK, jego brudną kampanię, pomówienia, fałszywe oskarżenia, przegrane procesy. Do tego jeszcze nieformalne zależności od osób, które dały kase na kampanię w roku 2014 to może otworzą się wam oczy. Przebudzenie jest oczywiście trudne lecz ono następuje. PGK niech przeprosi mieszkańców Tarnobrzega i czeka skruszony na proces.

Grucha
4 lat temu

nic tylko zapłakać nad naszym miastem i tym co od dwudziestu lat nas spotyka.
chyba jednak na to zasłużyliśmy.
na Dziubińskiego,Mastalerza,Kiełba i pewnie na tego Kalinkę nieszczęsnego z zapleczem pisuarowym też zasłużymy.
a miasto po cichutku będzie upadało.

Gosc
4 lat temu

Kiełb naprawdę zachowuje się jak gówniarz. Dziś dodałam komentarz na jego stronie na Facebooku i co? I usunął komentarz, a mnie zablokował. Usuwa niewygodne dla siebie komentarze, a zostawia same laurki, żeby pokazać jak idioci go kochają i ubóstwiają. A przecież jest osobą publiczną i podobno prezydentem wszystkich tarnobrzeżan… Panie Kiełb naprawdę żal mi pana, powinien pan zmienić lekarza

uspokój sìę
4 lat temu
Reply to  Gosc

Zostaleś wynajety i szkalujesz czy piszesz prawdę .?

Gosc
4 lat temu
Reply to  uspokój sìę

Oczywiście, że prawdę. Spróbuj napisać krytykujący Kiełba komentarz, a ciebie też zablokuje

Wasyl
4 lat temu

Wyobraźcie sobie – UM Tarnobrzega brak zastępców, przed gabinetem Prezydenta Miasta kłębią się petenci i urzędnicy, a Kiełb zamknięty ze spodniami na kostkach, siedzi na kiblu i palcuje 433 SMS’y żeby go zaliczyli do człowieków roku, w plebistycie lokalnego szmatławca.
Panie Grzegorzu – takiego Pana zapamiętamy, takim Pan przechodzi do historii miasta!

Neron
4 lat temu
Reply to  Wasyl

Janek, Ty też tutaj sobie grabisz.

Sklepikarz
4 lat temu

Dlaczego ja, prowadząc małą działalność gospodarczą, żeby dotrwać do następnego miesiąca i zapłacić ZUS muszę pracować 7 dni w tygodniu, bez urlopów – a taki oszust, może doić tysiące z ZUS za pomocą lewych zwolnień L4 – to jest kradzież pieniędzy, które ja wpłacam do ZUS.
Gdzie są kontrolerzy ZUS? Co za syf!
Panie Kalinka – dlaczego Pan nie zawiadamia prokuratury?

Jarek1987
4 lat temu

Do Stacha i Kuby : czemu kalinka nie powiedzial ze kieł dawno zapłacil fakture ze swoich ??!!!

Staszek
4 lat temu
Reply to  Jarek1987

Zapłacił ? Super !!!

Głosował sam na siebie w durnym plebiscycie i to mu chwały nie przynosi żadnej. Wręcz przeciwnie. Kolejny narcyz na urzędzie.

Paleczka
4 lat temu

Juz wiem… to wszystko robi wąsik…zatrudnił go kalinka do prowadzenia brudnej kampanii

zgoda
4 lat temu
Reply to  Paleczka

Pachnie to panem W. że aż bije po oczach. Kalinka zatrudnił tylko i wyłączenie ludzi tego jegomościa i to jest fakt. To owoce po spotkaniu panów po areszcie Kiełba. Ale to nie koniec .Ambicje lecą dalej. Niech Kalinka pomyśli który z jego urzędników codziennie raportuje i komu i jeszcze się tym chwali .

Ala
4 lat temu

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Miejmy nadzieję że tym trzecim będzie ktoś profesjonalny bo jeszcze do zamieszek dojdzie

byl do 21 pażdziernika
4 lat temu

21 pażdziernik już niedługo. Nie pozwólmy aby chociaż JEDEN z dotychczasowych radnych dostał sie do rady na 5 lat. Trzeba nam nowych ludzi Koniec ztymi którzy tylko myślą o sobie i boją się pisu. A tacy jak Kołek niech sie natychmiast wyprowadzaja . Poczekamy jeszcze na tych 3 radnych ,którzy razem z Kołkiem brali udział w tej hucpie politycznej. Nie ma przyzwolenia w Tarnobrzegu na takie metody.

Owen
4 lat temu

Do „byl do 21 października”. Kadencja Rady Miasta trwa 4 a nie 5 lat, wypadałoby o tym wiedzieć zabierając głos w sprawach samorządowców. A tych trzech radnych, którzy są świadkami oskarżenia kiełba to ty straszysz??? – bo twoim zdaniem powinni milczeć??? No gratuluję kiełbowatej moralności!

byl do 21 pażdziernika
4 lat temu
Reply to  Owen

No trudno . Od wyborów w 2018 roku kadencja rady miasta i prezydenta trwa 5 lat. To istotna zmiana którą wprowadził pis. A Ty jednak nic nie czytasz tylko piszesz i to głupoty. O świadków to sie nie bój .To są jedyni sprawiedliwi w odchodzącej radzie. Dadzą świadectwo prawdzie .Czekamy.

Sauron
4 lat temu

I spotkało się dwóch chłopców w piaskownicy. A miasto jak gnilo tak Gnije nadal! Tarnobrzezanie obudzcie się i pogoncie to partyjne towarzystwo!

Sama
4 lat temu

Jaja jak berety tyle nagrań, dowodów, bilingów, zeznań świadków i oni tylko podejrzewają hahaha żałosne wiadomo ze chcą go wkręcić

Gosc
4 lat temu
Reply to  Sama

Sama to ty jesteś żałosna. Nie został jeszcze skazany więc piszą o podejrzeniu… Zastanów się zanim coś napiszesz następnym razem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
111
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content