Czy soundbary do 2000 zł są warte swojej ceny?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie zaryzykowałby stwierdzenia, że jedna belka ułożona pod telewizorem może konkurować jakością dźwięku z kinem domowym. Tymczasem na arenę wkroczył soundbar, który podbił serca miłośników kina i telewizji, przybliżając im wymarzoną jakość dźwięku. Sprzęt ten nie wymaga rozstawiania kolumn, a co za tym idzie, nie tworzy bałaganu w postaci przewodów wystających z każdej strony. No i nie kosztuje tak dużo, bo da się znaleźć całkiem rozsądnej jakości soundbary do 2000 zł.

Czym jest soundbar i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Najłatwiej powiedzieć, że soundbar to alternatywne rozwiązanie dla kina domowego, które dla wielu jest zbyt drogie i duże. Chociaż zapewnia ono krystaliczny dźwięk, to jednak w przeciętnym polskim mieszkaniu na próżno szukać miejsca na taki luksus. Soundbar ma natomiast postać urządzenia, które mieści się w podłużnej obudowie. Kształt zaprojektowano w ten sposób, aby można było łatwo ustawić ten sprzęt pod telewizorem na szafce, gdzie właściwie nie będzie zajmował miejsca.

Zwykle wewnątrz urządzenia znajdują się głośniki – przeważnie od 2 do 12, choć zdarzają się wyjątki. Soundbary do 2000 zł zazwyczaj mają ich więcej, a do tego subwoofer. Po modelach w tej cenie można spodziewać się już kilku wejść HDMI i opcji łączenia się bezprzewodowo. Przydaje się także port USB, który umożliwia podłączenie chociażby pendrive’a z muzyką. Urządzenia w tej cenie powinny obsługiwać wszystkie dekodery typu DTHS HD Master Audio, Dolby i inne. Nie bez znaczenia pozostaje również konfiguracja samych głośników – ostatecznie to od niej zależy, czy urządzenie będzie w stanie wykrzesać przestrzenny dźwięk, czy też nie.

Jakie soundbary do 2000 zł?

Warto rozważyć soundbary do 2000 zł, jeśli chcemy cieszyć się naprawdę dobrym brzmieniem filmów, seriali czy gier. Większość modeli w tej cenie zapewni wrażenia zbliżone do tego, co osiągnęlibyśmy za pomocą kina domowego. Ciekawą propozycją jest Bose Solo. Marka może niezbyt znana na polskim rynku, ale sam soundbar może się podobać dzięki zwartej budowie z dwoma przetwornikami szerokopasmowymi ustawionymi do siebie, co ma zapewnić lepszą jakość dźwięku. Inną zaletą jest dołączony do zestawu uniwersalny pilot.

Model Samsung MS650 to z kolei droższa propozycja, ale za to z mocnym uderzeniem. Sama belka wyróżnia się naprawdę solidną konstrukcją i pochodzi z serii Sound +, zawiera aż 9 głośników i wbudowany subwoofer. Na tle konkurentów wyróżnia go jakość basów.

Czasem dobrym pomysłem jest kupienie nieco tańszego soundbara i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na zakup dodatkowego subwoofera. Wygeneruje się w ten sposób głębsze basy niezbędne dla spektakularnych efektów specjalnych z filmów czy nawet gier na konsolę.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content