Tarnobrzeg: Dla żartu napisała, że w paczce jest bomba. Teraz odpowie za to przed sądem

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniej mieszkance Tarnobrzega, która nadała paczkę z napisem – „uwaga bomba termojądrowa w środku”. Okazało się, że miał to być żart, a w paczce adresowanej do koleżanki były podręczniki.

Wczoraj przed godz. 18, dyżurny komendy miejskiej w Tarnobrzegu otrzymał informację o tym, że pracownik firmy przewozowej ujawnił podejrzaną paczkę. Na przesyłce znajdował się napis „uwaga bomba termojądrowa w środku”.

Do działań zaangażowano policjantów z Tarnobrzega i Rzeszowa, skierowano także dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli teren, przy pomocy specjalistycznego sprzętu zbadali zawartość paczki. Policjanci prowadzili czynności zmierzające do ustalenia tożsamości osoby, która była nadawcą przesyłki.

Kilka godzin później okazało się, że paczkę nadała 24-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Zaskoczona interwencją policjantów, przyznała, że nie zdawała sobie sprawy, jakie konsekwencje mogą ją spotkać.

Kobieta została przesłuchana. Wyjaśniła, że w paczce wysyłała podręczniki dla koleżanki, a na paczce, dla żartu umieściła napis „uwaga bomba termojądrowa w środku”. Policjanci przedstawią 24-latce zarzuty popełnienia przestępstwa. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci przestrzegają:

art. 224a kk -Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

foto&źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
4 lat temu

a jak kumplowi robię przelew i piszę „za dziwki, kos i wódę” to tez mnie zamkną za podejrzenie posiadania albo za gwałt? – stajemy się jacyś paranoiczni – bomba termojądrowa nie może mieć rozmiarów paczki z książkami…świat staje na głowie. „New World Order” to teraźniejszość -wszyscy się BOJĄ, a to właśnie chodzi. Społeczeństwem strachu lepiej się manipuluje.

Dorian
4 lat temu

Ma idiotka za swoje. Trzeba być zdrowo je*nietym żeby sobie robić tego typu „żarty”

Franz
4 lat temu

Trzeba być zdrowo je*niętym żeby taki napis na paczce potraktować poważnie. Ma rację Miro pisząc że stajemy się paranoiczni. Gratulacje dla służb. Mogliby jeszcze ściągnąć helikopter i szwadron kawalerii 😀 A co do odpowiedzialności karnej to przepis wyraźnie wprowadza warunek, że odpowiedzialności podlega ten, kto „stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia”. Wątpię, żeby sąd uznał, że taki napis może wywołać takie przekonanie u średnio inteligentnego człowieka.

Anka
4 lat temu

Bomba termojadrowa o wadze 2kg. Nagroda Nobla gwarantowana!

znafca
4 lat temu

na poczcie pracują bystrzaki, bomba termojądrowa ma rozmiary paczki…, tak samo te służby, które tą paczkę sprawdzały.. wystarczyło sobie wygooglowac jak taka bomba wygląda, durnie bez pojęcia (równie dobrze mogła napisać, że w paczce siedzi alladyn i wystarczy potrzeć paczkę, założę się że w sortowni sprawdziliby na wszelki wypadek czy to prawda)

Dorian
4 lat temu
Reply to  znafca

jak widać nie wszyscy są tak bystrzy jak ty i mogą nie wiedzieć ile waży dany rodzaj bomby. A ta panna widocznie ma zerową wyobraźnie bo na co niby liczyła odstawiając tak idiotyczny numer? że kurier weźmie taką paczuszkę do ręki,usmieje się z jej mega śmiesznego żartu tak że dobry humor nie opuści go do końca dnia i puści ją dalej? niech ktoś ją przebada psychiatrycznie.

Satrrrapa
4 lat temu
Reply to  Dorian

Nie uważasz, że to absurd? Jakby Ci ktoś wymachiwał przed nosem pistoletem na wodę to uznał byś, że chce Cię zastrzelić?

AlkoHolik
4 lat temu

Dożywocie jej!!!Cały”wielki”Tarnobrzeg by poszedł z dymem…brawo dla służb!!!Wasze zdrowie uchroniliście to rozkwitające z dnia na dzień”miasto”.Zdrowie tarnobrzeskich alkoholików których z dnia na dzień coraz mniej…

gość
4 lat temu

Szkoda że nie wysłała podręczników do UM. Haha

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content