W przedostanią sobotę września w Tarnobrzegu odbedzie się 19. edycja festiwalu SATYRBLUES. Finałowy koncert ANTHONY GOMES transmitowany w Radio Rzeszów oraz w internecie

19. edycja festiwalu Satyrblues odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. o godz. 15:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, ul. Słowackiego 2 i przebiegnie pod hasłem „ALL’S BLUES”.

W części wernisażowej swój dorobek zaprezentują trzej autorzy: Zygmunt Pytlik (rys. satyryczny), Sergiusz Kaszkowski (karykatury) i Radosław Delimata (fotografia).

Wystawę otworzy Wiceprezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury – Dariusz Łabędzki, znakomity rysownik, malarz, portrecista i karykaturzysta.

Część koncertową rozpocznie duet polsko-amerykański DELTA_UPDATE, który współtworzą dwaj wybitni muzycy: Roman Puchowski i Keith Dunn, kultywujący bluesa o archaicznym rodowodzie.

Odmienność stylistyczną do programu, oraz zdecydowanie salonowe brzmienie wprowadzi RAY WILSON wraz ze swoim zespołem realizując projekt Genesis Classic. Będziemy też na festiwalu celebrować 50 urodziny Raya, które wypadają właśnie we wrześniu!

Finał koncertu zagospodaruje amerykańskie Power Trio – ANTHONY GOMES należące do gitarzysty i wokalisty uhonorowanego tytułem muzyka roku 2017! i będzie to koncert transmitowany przez Polskie Radio Rzeszów, dostępny również w Internecie. Przy okazji podpowiadam, że w wrześniowym nr miesięcznika GITARZYSTA znajdziecie obszerny wywiad z tym artystą.

Oprócz ramówki plastyczno-muzycznej każdy z uczestników festiwalu otrzyma w prezencie okolicznościowy katalog wydany w limitowanym nakładzie, a także będzie mógł spotkać się z artystami, kupić ich płyty, a w przerwach między koncertami zostanie ugoszczony przez tarnobrzeską restaurację „Pele-Mele” (lody też będą).

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content