Efektywne sprzątanie bez wysiłku – inteligentne roboty dla wygody domowników

Prawdopodobnie każdy z nas marzył nieraz o wygodnym i szybkim odkurzaniu mieszkania, zwłaszcza przed świętami albo wizytą gości. Już dziś istnieją takie urządzenia, które pomogą nam umyć i odkurzyć podłogę, a jednocześnie zbiorą wszelkie zabrudzenia, a nawet wyjątkowo małe cząstki oraz pyłki i alergeny. Nowoczesny robot sprzątający został wyposażony w zaawansowane technologie i funkcje, które umożliwiają mu samodzielne sprzątanie podłóg w każdym pomieszczeniu.

Dwa rodzaje urządzeń sprzątających do użytku domowego

Automatyczne roboty, które pracują nie tylko cicho, skutecznie i długo ze względu na pojemny akumulator. Urządzenia te można podzielić na dwie grupy, Jedną z nich stanowią roboty sprzątające przeznaczone do typowego odkurzania z uwzględnieniem najmniejszych pyłków i alergenów. Drugim rodzajem robotów do czyszczenia podłóg są odkurzacze mopujące. To roboty stworzone do mycia i odkurzania różnych rodzajów podłóg.

Przeznaczenie robotów do czyszczenia

Innowacyjne urządzenia opracowano w taki sposób, aby skutecznie mogły czyścić podłogi drewniane, kamienne i ułożone z płytek ceramicznych oraz podłogi z paneli laminowanych i innych tworzyw. Specjalnie zintegrowane sensory pozwalają im swobodnie poruszać się pomiędzy meblami i efektywnie sprzątać pomieszczenia bez konieczności przesuwania mebli. To zaawansowane technologicznie urządzenie zapewnia trzyetapowy system sprzątania. Polega on na oczyszczaniu powierzchni za pomocą wirujących szczotek, które nie tylko odkurzają duże, płaskie powierzchnie bez mebli, ale także znakomicie usuwają brud i kurz przy krawędziach mebli czy ścian i w narożnikach.

Roboty mopujące do kuchni i łazienek

Odmienną funkcję spełniają roboty przeznaczone do mycia i wycierania podłóg twardych na mokro. Oprócz tego, że idealnie oczyszczają kafelki ceramiczne oraz terakotę w łazience czy w kuchni, również doskonale sprawdzają się w jadalni i salonie. Urządzenia mopujące zostały wyposażone w wygodny spryskiwacz, a także w zestaw specjalnych ściereczek i nakładek czyszczących. Spryskiwacz bardzo precyzyjnie dozuje ilość wody i płynu do mycia, a rodzaj nakładki determinuje tryb pracy robota. Do mycia podłogi stosuje się inny rodzaj nakładki niż do przecierania wilgotną ściereczką i wycierania na sucho. Urządzenie zaprojektowano tak, aby automatycznie wybrało tryb pracy do rodzaju nakładki. Pierwszy etap czyszczenia polega na nawilżeniu podłogi płynem, a następnie wibrująca głowica rozpoczyna cykl szorowania i czyszczenia podłogi z silnych zabrudzeń. To idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych oraz starszych, gdyż robot całkowicie wyręcza człowieka, a efekty jego pracy są odczuwalne już po pierwszym sprzątaniu. Po każdym myciu podłogi robotem mopującym – mieszkanie lśni i pachnie świeżością.

Zdalne włączanie urządzenia dzięki Wi-Fi

Nowoczesne roboty są lekkie i ciche, a przede wszystkim niezwykle skuteczne. Poza tym posiadają niezwykle cenną zaletę: wyposażono je w niezawodny moduł Wi-Fi. Dzięki temu można nimi zarządzać zdalnie za pomocą aplikacji z ekranu smartfona czy tabletu. Przyjazna użytkownikom aplikacja pozwala ustawić harmonogram pracy urządzenia, a także umożliwia włączenie urządzenia lub przerwanie sprzątanie w dowolnym momencie. To najnowsze udogodnienia, dzięki którym można zdalnie rozpocząć lub zakończyć cykl odkurzania w dogodnym momencie.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content