Pobiegli dla zdrowia i w szczytnym celu. Pierwszy Bieg Szklarski połączył dwa województwa (fotoreportaż oraz video HD)

Wczoraj, o godzinie 11.00 sprzed oddziału Pilkington Automotive Poland w Chmielowie wystartował Pierwszy Bieg Szklarski. Udział w imprezie wzięło 133 zawodników z różnych stron Polski. Biegli nie tylko po zdrowie i dobre wyniki, ale również w szczytnym celu. Kwota z opłat startowych w całości została przekazana dla Domu Dziecka w Skopaniu.

Malownicza trasa licząca 25 km połączyła gminę Nowa Dęba z miastami: Tarnobrzeg i Sandomierz. Główną ideą Biegu była integracja mieszkańców tych leżących w innych województwach miejscowości.

– Cieszymy się, że propagowanie przez nas zdrowego trybu życia i wspólnego biegania ma jeszcze jeden dodatkowy, społeczny wymiar. Mamy nadzieję, że od tej chwili już co roku będziemy spotykać się tu – na granicy województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego, by razem pokonać trasę łączącą nie tylko miejscowości, ale przede wszystkim ludzi – powiedział Józef Banaś, Shaping Specialist, R&D, Pilkington Automotive Poland, pomysłodawca Biegu.

Imprezę otworzył strzałem z pistoletu startowego Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. Na mecie na zwycięzców, czekały nagrody, a dla wszystkich uczestników Biegu przygotowano pamiątkowe medale.

Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Joanna Szmit z Zamościa, natomiast wśród mężczyzn Łukasz Maciejski ze Szczecina. Zwycięstwo w sztafecie 13+12 km wybiegali natomiast Magdalena Łączak i Paweł Dybek reprezentujący Salomon Suunto Team. W kategorii drużynowej najlepszy okazał się zespół Pilkington Automotive Poland.

Na mecie na ręce Dyrektora Domu Dziecka w Skopaniu, Damiana Szwagierczaka, również uczestnika Biegu, przekazano czek w wysokości 4500 złotych.

– Wierzymy, że zarówno piękna pogoda, sportowa atmosfera, jak i chęć pomagania i społecznego zaangażowania staną się tradycją Biegu Szklarskiego i impreza na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w tym regionie – mówił Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager NSG Group.

Organizatorem imprezy było NSG Group, właściciel marki Pilkington oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

informacja prasowa

foto&video: Agnieszka Nycz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content