„Remizy jagodajne”. Centrum Natura 2000 rozpoczyna kolejną akcję edukacyjną

Centrum Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły” zaprasza do udziału w akcji pn. „REMIZY JAGODAJNE”. Do akcji mogą zgłaszać się przedszkola, szkoły lub inne jednostki edukacyjne, które chcą skorzystać z oferty Centrum, a równocześnie zadeklarują chęć stworzenia remizy i przygotują pod nią grunt.

– W ramach akcji przeprowadzimy warsztaty poświęcone remizom jagodajnym, czyli grupom kwitnących i owocujących krzewów. Stanowią one wyspy bioróżnorodności wśród betonowej dżungli krajobrazu miejskiego, monokultur uprawowych krajobrazu wiejskiego. To maleńkie oazy życia dla zwierząt i roślin w świecie zdominowanym przez potrzeby człowieka – tłumaczy Konrad Niedźwiedź, kierownik Centrum.

Warsztaty prowadzone będą w grupach klasowych i trwać będą jedną godzinę lekcyjną dla jednej grupy.

Program warsztatów obejmuje:

  • pracę w oparciu o prezentację multimedialną oraz tablicę edukacyjną, obrazującą wybrane gatunki krzewów jagodajnych i zwierząt które chętnie odwiedzą ogród,
  • prezentację domku dla owadów,
  • przekazanie placówce 10 gatunków krzewów jagodajnych (po 5 sadzonek każdego gatunku) w celu ich nasadzenia, tablicy edukacyjnej do użytku w placówce, tabliczki informacyjnej zewnętrznej oraz domku dla owadów w celu montażu na terenie placówki lub do niej przyległym.

Zajęcia zostaną zrealizowane przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Udział placówki oraz przekazanie materiałów odbywa się bezpłatnie.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie w godz. od 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 531 14 2000 lub pod adresem e-mail: natura@um.tarnobrzeg.pl

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x