Charytatywne granie dla Domu Pomocy Społecznej w Mokrzyszowie (fotoreportaż)

Dzisiaj, w tarnobrzeskim Mokrzyszowie odbył się charytatywny Piknik Rodzinny na rzecz Domu Pomocy Społecznej. W budynku, w którym siostry zakonne mieszkają z 67 podopiecznymi niezbędny jest remont kotłowni, i to właśnie na ten cel kwestowano dzisiaj.

”Mieszkamy razem z naszymi 67 podopiecznymi w domu z tykającą w piwnicy bombą. To przestarzała kotłownia, która jest we fatalnym stanie technicznym i w każdej chwili grozi tragedią. W ostatnich miesiącach jej i tak kiepski stan, jeszcze się pogorszył. “W dniu 8.08.2018r. nastąpiło zablokowanie zaworu elektrozaworu kotła c.w.u., które spowodowało niekontrolowany wyciek gazu w pomieszczeniu kotłowni. Taka sytuacja stanowiła ogromne zagrożenie wybuchem gazu. (…) Zaleca się jak najszybszą modernizację kotłowni!!!” – to najbardziej dramatyczny fragment opinii dozoru technicznego. Jeśli natychmiast nie wymienimy kotłów na nowe, bezpieczne, wkrótce może usłyszeć o nas cała Polska. Ale wtedy nie będzie już czego zbierać…”

– to fragment apelu, wystosowanego przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z Tarnobrzega, prowadzące Dom Pomocy Społecznej, w którym opiekują się chłopcami i mężczyznami z różnym stopniem niepełnosprawności. Podopieczni mają od 6 do 70 lat, i jak tłumaczą siostry:

„Opiekujemy się nimi, bo nikt inny nie chciał ich przygarnąć. Pochodzą z różnych rodzin, często trudnych, patologicznych, dysfunkcyjnych, lub takich zwyczajnych, które po prostu sobie nie radzą.. Za każdym z nich stoi inna historia, inny dramat. W większości niechciani, nierozumiani, niekochani, opuszczeni… Łączy ich jedno – w naszym Domu Pomocy Społecznej odnaleźli bezpieczną przystań, schronienie przed światem, który ich nie przyjął. Bo są inni… Zwykle słabsi, wyglądający albo zachowujący się inaczej niż “normalni ludzie”.

Na remont kotłowni siostry starają się zebrać potrzebne środki za pomocą Fundacji Siepomaga.pl – link do zbiórki tutaj

foto: Piotr Morawski

 

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Novak
2 lat temu

Pogoda się nie udała, ale zbiórka myślę że tak resztę niech Państwo.

Zuzu
2 lat temu

Wielkie Brawo dla wszystkich darczyńców.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x