„Jak ludzie ci zapier…ją za miskę ryżu (…) to wtedy gospodarka cała się odbudowała”. Konwój wstydu o premierze Mateuszu Morawieckim w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video HD)

W minioną niedzielę Platforma Obywatelska zainaugurowała kolejną akcję „konwój wstydu”, tym razem poświęconą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mobilny bilbord z wizerunkiem szefa rządu pojawił się dzisiaj w Tarnobrzegu, na parkingu przed sklepem Kaufland.

O celach akcji w Tarnobrzegu opowiadała posłanka Joanna Frydrych oraz poseł Zdzisław Gawlik. Według jej organizatorów, akcja ma pokazywać jaki naprawdę jest Mateusz Morawiecki, jakim jest człowiekiem. Cytowane na billboardach przez PO słowa Mateusza Morawieckiego pochodzą z nagrań dokonanych w czasie, gdy był prezesem banku BZ WBK.

„Jak ci ludzie zapier***ją za miskę ryżu, (…) to wtedy gospodarka cała się odbudowała” – ten cytat Mateusza Morawieckiego z rozmów nagranych w restauracji Sowa i Przyjaciele opatrzony zdjęciem premiera widniał na banerze, który dziś pojawił się w Tarnobrzegu. . Z drugiej strony jest cytat Jarosława Kaczyńskiego: „Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że kłamiemy”. Tak prezes PiS miał powiedzieć podczas konwencji regionalnej w Łodzi.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej przypomnieli również o wyroku, który wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie, a dotyczył on słów premiera o budowie dróg za czasów koalicji PO-PSL.  Wyrokiem sądu Mateusz Morawiecki musiał na antenie dwóch stacji telewizyjnych TVP Info i TVN, przed głównymi wydaniami „Wiadomości” i „Faktów” opublikować oświadczenie następującej treści: „Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej„. Ponieważ pozew złożony został w trybie wyborczym, na opublikowanie oświadczenia premier miał 48 godzin.

Akcja Platformy ma potrwać do piątku 19 października do godz. 24 (to wtedy zaczyna się cisza wyborcza przed niedzielną pierwszą turą wyborów samorządowych).

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w sobotę podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Mateusza Morawieckiego.

video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maranatha
4 lat temu

Super! Trzeba tam się pojawić i zobaczyć to na żywo.

Elo
4 lat temu

Kto organizuje tę konferencję?

kawka
4 lat temu

PO organizuje ośmieszającą siebie kampanię nienawiści do PiS-u bo nie maja szans na wygraną Zapomnieli swoje kłamstwa 1)(Kopacz- przekopała ziemię w Smoleńsku na głębokość 1m)2) Tusk -ludzie muszą ponosić ryzyko inwestowania w wysoki zysk – AFERA Amber-Gold)

garbus
4 lat temu

PO ma na koncie mase afer i przekretów – już nie wróca !! A ich brat PIS wychodzi na to że taki sam syf …

Wyborca
4 lat temu

Trzeba pokazac bo pis juz zatracil przyzwoitosc.To pis sieje nienawisć do kazdego kto myślii inaczej. A w Tarnobrzegu to chodzi o kasę Nie moge sie zhodzic na to aby facet z rozdania politycznego byl likwidatorem kopalni Machow za 13 tys miesiecznie bez doswiadczenia tylko za to ze jest z pisu.Mysle ze tarnobrzeżanie to widzą

myslacy
4 lat temu
Reply to  Wyborca

oczywisvie ze pis niczym nie rozni sie od p.o.Klamie oszujuje i stosuje zalosne metody w walce politycznej Schetynowki jego .Po co tak kłamać. A do tego trxeba dodac brak kompetencji.Najlepiej to widac na urzedzie miasta
Przez 6 miesiecy same durne wyborcze decyzje Na zasadzie Nie dyskutować. Wykonać 21 .10 .to musi zweryfikować.

Górnik
4 lat temu
Reply to  Wyborca

Jeśli nie znasz osoby to nie opluwaj bezpodstawnie. Gość był osobą dozoru ruchu w Kopalni Jeziórko, przez wiele lat w Siarkopolu. Jest jak najbardziej przygotowany do tej funkcji. Hejt wyborczy trafił kulą w płot.

sympatyk
4 lat temu

I to wszystko pod niemieckim sklepem, he he he rozumiemy…

janko
4 lat temu

pis to zło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gruby
4 lat temu

ale gadaja bzdety

Rozum
4 lat temu

PiS kupił głosy prostych ludzi za 500+ , wygrał wybory i teraz robi wszystko aby jak najwięcej instytucji i spółek obsadzić swoimi wyznawcami aby mieć ich głosy. Podobnie robiło PO i PSL tyle, że ich kadry miały ciut wyższy iloraz inteligencji i nie robili tego na maksymalnego chama jak dzieje się obecnie. Były granice, których nie przekroczyli. PiS ma je wszystkie w d. razem z Konstytucją. Reasumując obecne partie działają na podobnych zasadach. Dla większości normalnych ludzi praktycznie każdy karierowicz związany z partią polityczną będzie postrzegany zawsze dramatycznie słabo. No bo jaką wartość mają osoby, które w życiu same niczego nie osiągnęły? Tylko partyjne układy i knucia dają szansę na pracę i coraz wyżej postawione stołki. Normalni ludzie odbijają się od tych hermetycznych układów jak od ściany.

kulfon
4 lat temu
Reply to  Rozum

Tępy „rozumie” wygraj wybory, daj prostym ludziom 1000+ i będziesz siedział na wysokim stołku. Na tym polega demokracja ale twoja wola siedzenia na wysokim stołku musi iść razem z inteligencją ,wiedzą i umiejętnościami a nie wrednym opluwaniem premiera i PiS-u

Andrzej K.
4 lat temu
Reply to  kulfon

Rozum dobrze prawi. Prawi o wszystkich partiach nie wspomniał o premierze. Od razu widać żeś z pisu i dobrze wiesz ile brudu pod pazurami ma obecny premier. Nie wycieraj sobie gęby „demokracją” bo w obecnej chwili banda oszołomów z 19% poparciem w wyborach rozpierd…a cały kraj. Sądy za granicą mają wątpliwości czy wydawać w „nasze” ręce przestępców ściganych listem gończym. A robicie to wszystko aby wygrać kolejne wybory, w imię stołków. Kraj się wali, wszystko zdrożało po kilkadziesiąt %. Szykują się kolejne ogromne podwyżki. OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!!

kurka
4 lat temu
Reply to  Andrzej K.

Prawi ćwok oderwany od koryta i od rzeczywistości bo marzy mu się powrót. Łże jak pies i Obywatele RP bo szuka głupich by mu uwierzyli. Niestety kraj się rozwija ,PO nie kradnie Vat-u,ludzie mają pracę , świat I LUDZIE W POLSCE docenią OSIĄGNIĘCIA RZĄDU.

S.W
4 lat temu

Ta cała PO to szwaby z polskim obywatelstwem.To zdrajcy na usługach Merkel.Tarnobrzeżanie nie głosujcie na tą targowicę bo będziemy miastem w niemieckim landzie.

konsTYtucJA
4 lat temu
Reply to  S.W

zeby miec pelnie twojego uposledzenia powienienes dodac jeszcze ze to żydzi, komunisci i cyklisci! 😀

kaufland
4 lat temu

Szkoda że w Tarnobrzegu Platforma Obywatelska się rozpadła ale z takimi członkami to do D…

machoman
4 lat temu

Cios dla Kalinki taka akcja przed wyborami hahaha.

pola
4 lat temu

Ludzie róbcie zdjęcia tej zgrai. To ich ostatnie POdrygi. PO to zdrajcy, przekręty, złodzieje, oszuści, aferzysci.

konsTYtucJA
4 lat temu
Reply to  pola

hahaha..własnie dla tych powodow trzeba usunac tych ktorzy aktualnie udają ze rzadza, roznica jest taka ze na nich sa dowody i miejmy nadzieje ze opozycja dotrzyma słowa i kiedys za to wszystko odpowiedza łacznie z pisowskim prezydentem, a zdjecia to porob sobie na pamiatke plakatom tej zgrai kandydujacych pisiewiczow i porownaj potem ze zdjeciami wygranych :)))

kurka
4 lat temu
Reply to  konsTYtucJA

Miałem nadzieje że w moim mieście takich ograniczonych „Obywateli RP” nie ma.Niestety-,kradli ,kłamali i przegrali i tu. Jeśli płaczą muszą mieć powód –korytko zabrano!.SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!

Genia50
4 lat temu
Reply to  konsTYtucJA

Kolejny idiota, który podpisał się konsTytucJa upominający się o gniota wymyślonego przez żydokomunę by bezkarnie golić Polaków do gołej skóry. Przy okazji co z protestami pod sądem, które miały być co czwartek a skończyło się na 2 (słownie: dwóch). W ostatnim wzięło udział czworo! durniów.

konsTYtucJA
4 lat temu
Reply to  Genia50

i własnie dlatego ze niestety i w naszym miescie sa tacy j.w których nazwanie idiotami byłoby tylko pochlebczym komplementem …bełkoczący w kólko o urojonych Żydokomunistach nasłanych na Polske przez Merkelowa przed ktorymi niby tylko Putin zdoła nas obronic – ci normalnie zdrowo myslacy mieszkancy naszego miasta powinni sie zmobilizowac zeby pokazac tym ktorych tak bardzo boli demokracja, przynaleznosc do UE i plującym na konstytucje ze sa tylko żałosnym marginesem naszego społeczenstwa i dla ich przedstawicieli u nas miejsca nie bedzie!

Genia50
4 lat temu
Reply to  konsTYtucJA

Pomarzyć dobra rzecz, ośle.

pytanie
4 lat temu

Czy wiecie co to jest NEPOTYZM ? To sytuacja w której lider listy wciąga na nią rodzinę typu szwagier czy siostra.Panie Darku w jakimś zachodnim kraju media by Pana rozerwały na strzępy i zmusiły do wycofania się z polityki za takie zachowanie.Czy nie jest panu wstyd za to co Pan robi ?

kurka
4 lat temu

Tylko pan W.Z

kurka
4 lat temu

Tylko pan W.Zych uratuje nasze miasto od stagnacji ,politykierstwa nepotyzmu i zacofanych działaczy niby-społecznych.

władzio
4 lat temu

Ale cios dla Kalinki taka akcja przed wyborami alei tak nie miał szans. haha

pytanie 2
4 lat temu

Panie Darku odpisywał już pan na tym portalu mam nadzieję że i mnie pan odpisze. Jak pan czuć się będzie w sytuacji kiedy pana siostra i szwagier będą głosować np. absolutoruim dla pana ? Czy według pana jest to zdrowa sytuacja i czy można tu mówić o zachowaniu demokratycznych standardów ?

pytanie nr 3
4 lat temu
Reply to  pytanie 2

A jak bedzie glosowal nad absolutorium Kalinki Radny Popek rodzina Kalinkow z Mokrzyszowa ?Juz zapomnialeś ?

Kasia
4 lat temu

Tak Tak Tak, tylko Pani Ela wyzwoli to miasto z rąk szatana, bo ją zesłał Bóg, a jak coś to zaplecze dezerterów POmoże, a i Pan Kamil się przed babą ukorze.

Antek
4 lat temu

Gdzie kandydat Bozek ze swoimi kandydatkami ,tymi od czarnego ,aborcyjnego protestu?W ogole byla jakas publicznosc?

Genia50
4 lat temu
Reply to  Antek

Byli klienci, którzy się nie zorientowali, że przyjechał objazdowy cyrk za pieniądze podatnika.

Wislocki12 z NY
4 lat temu
Reply to  Antek

Ten komediowy objazdowy duet był tak mało strawny, że nawet miejscowe „tuzy” nie chciały brać w tym udziału. Trochę przyzwoitości jednak w nich zostało, mało ale jednak. Nie rozumiem jak takie coś jak ta bełkocząca babina może zostać [p]osłem. Widocznie w myśl „a to Polska właśnie”.

as
4 lat temu

Akcja konwój wstydu w Tarnobrzegu, kilku lokalnych przedstawicieli mediów, samochodzina z bilboardem pod marketem, pewnie dlatego, że łatwiej nawrócić i bełkot posłanki Frydrych, która w ciągu 3 lat w sejmie zdążyła wystąpić 49 razy, wydając w tym czasie na przeloty 115 tyś PLN, należy również do tak oryginalnych delegacji i grup bilateralnych jak grupa
polsko-mongolska, marokańska, maltańska, nigeryjska, wietnamska, zambijska, saudyjska i nowozelandzka.

obywatel
4 lat temu

Konwój wstydu :
– nie podniesiemy podatków,
– nie podniesiemy wieku emerytalnego,
– pieniedzy nie ma i nie będzie.
itd………………………

Tylko złodziej albo idiota może zagłosować na nich tak jak złodziej i idiota pracuje za mniej niż 6 tyś. zł, a że w zdecydowanej większości mieszkańcy tarnobrzega zarabiają mniej (w tym emeryci) jest to skierowane do nich.

Zamiast siedzieć cicho bo kłamstwo zawsze wyjdzie to robią z siebie id….
Jak to mawiał słynny doktor Gebels ” kłamcie, kłamcie, kłamcie a zawsze coś
z tego pozostanie”. Jak widać nauki te są wciąż żywe i jest mnóstwo jego uczniów. Gebels chociaż okazał się uczciwym wypowiadając to zdanie.

głos
4 lat temu

Przez to gowno mam z głowy kaufland

S.W
4 lat temu

Do UBywatela konsTYtucJa
Ja nie jestem upośledzony UBywatelu tak jak TY.Bo ja nie latam jak głupek ubrany w płachtę z napisem KONSTYTUCJA.Ja nie zakładam tej płachty na pomniki.Konstytucją to nie machaj analfabeto ,tylko naucz się czytać ze zrozumieniem.Na wyleczenie nie masz szans żadnych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content