Tarnobrzeg: Zagrali dla Vierka. Zbierają pieniądze na łóżko rehabilitacyjne, wózek i remont mieszkania (fotoreportaż)

Osiem składów lokalnych i nie tylko, reprezentujących różne gatunki muzyczne, wystąpiło w charytatywnym koncercie, który odbył się w minioną sobotę w tarnobrzeskim Roots Pizza. Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy dla Vierka, czyli 36 – letniego Łukasza, który w sierpniu tego roku uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia.

O głównym bohaterze wydarzenia organizatorzy piszą:

” Vierek – lat 36.

Znaki szczególne – nieustanny uśmiech.

Charakter– uparciuch z ogromnym sercem.

Pasja, miłość – największa to jego córeczka, Nina – dla niego zawsze na pierwszym miejscu.

Czas wolny – jazda motocyklem, podróże, zabawy z ukochaną córką. Realizowanie marzeń. Wymarzona praca. Piękne życie.

To wszystko zatrzymało się dla Łukasza 30.08.2018. Dzień jak każdy inny… i jedna sekunda zmieniła wszystko… Łukasz uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia. Ma głęboki niedowład czterokończynowy.

Teraz wszystko się dla niego zmieniło. Ale to nie koniec! Wierzymy, że wygra tę walkę. Pomóżmy mu pokochać świat na nowo! Niech poczuje, że ma wokół siebie ludzi, którzy są
przy nim, którzy mu pomogą – tak jak on zawsze wszystkim pomagał. Dobro powraca – niech i do niego wróci…

Czasu nie cofniemy, ale pomóżmy mu stworzyć warunki, by mógł odzyskać choć odrobinę z jego dotychczasowego życia.
Na początek – musimy zapewnić mu rehabilitację, by jak najszybciej odzyskał choć część sprawności. Musimy zakupić łóżko rehabilitacyjne, zrobić remont mieszkania, by pomóc mu się w nim poruszać i zakupić wózek do poruszania.”

Jak dowiedzieliśmy się od Krzyśka Miśkiewicza ze Stowarzyszenia MROCK, podczas koncertu udało się zebrać niecałe 1600 zł. Kolejne pieniądze organizatorzy chcą uzyskać z licytacji rodzinnej sesji zdjęciowej oraz całodziennej sesji tatuażu w kieleckim studio Black Sheep Tattoo Kielce. Więcej informacji na ten temat tutaj 

Organizatorzy czyli Roots Pizza oraz MROCK zapowiadają również kolejny koncert dla Vierka. ” Wróciliśmy ze spotkania z Vierkiem i wiecie co? Okazał się tak pozytywnym i pogodnym człowiekiem, że postanowiliśmy zorganizować dla niego kolejny koncert. Emanuje z niego tak wiele pozytywnej energii ze nie mamy cienia wątpliwości iż na kolejnym koncercie w Roots spotkacie się z nim osobiście. Łukasz walcz bo masz wsparcie chociażby w tak niesamowitej osobie jaką jest Twoja siostra. Pozdrawiamy serdecznie” – piszą na facebookowym profilu.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
4 lat temu

Czy to prawda ,że jadąc motorem w Stalowej stracił panowanie na łuku drogi i przewrócił się na zaparkowane na poboczu auta?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content