ZAPRASZAMY NA WIECZÓR WYBORCZY NA PORTALU NADWISŁĄ24.PL (foto oraz video HD)

Zapraszamy na wieczór wyborczy na portalu NadWisłą24.pl. Po zakończeniu głosowania będziemy odwiedzać sztaby wyborcze w Tarnobrzegu, z których na bieżąco będziemy przeprowadzać transmisje.

Oprócz relacji „na żywo”, publikować będziemy również zdjęcia ze sztabów i oczywiście dostępne na daną chwilę wyniki głosowania.

INFORMACJE BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ NA BIEŻĄCO

Dotychczas Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 12. W Polsce wyniosła ona 15,62 %, w województwie podkarpackim – 17.18%, w Tarnobrzegu zaś 15,11 % .

W powiecie tarnobrzeskim, na godzinę 17 frekwencja wyniosła 41,05%. W gminie Baranów Sandomierski – 42,41%, w gminie Gorzyce – 40,84%, w gminie Grębów – 49,17% zaś w gminie Nowa Dęba – 35,86%

Frekwencja w Polsce na godzinę 17 – 41.65%.

Frekwencja w Tarnobrzegu na godzinę 17 – 37.19%

OKIENKO Z TRANSMISJĄ LIVE JEST NA KOŃCU TEJ INFORMACJI

KWW WSPÓLNY TARNOBRZEG:

KWW DLA ZGODY I ROZWOJU TARNOBRZEGA

„Komisje mają problem i dopiero w tym momencie przekazują sobie urny z głosami, a więc na wyniki będziemy musieli chyba poczekać do północy” – powiedział nam właśnie prezydent Grzegorz Kiełb

KWW DARIUSZA BOŻKA RAZEM DLA TARNOBRZEGA

DANE Z PIĘCIU KOMISJI

Dariusz Bożek 50%
Kamil Kalinka 25%
Bożena Kapuściak 11 %
Elżbieta Miernik – Krukurka 6%
Witold Zych 9%

KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

6080 głosów (10 komisji):

Dariusz Bożek 51,55%

Kamil Kalinka 24,51%

Bożena Kapuściak 8,11%

Elżbieta Miernik – Krukurka 8,80%

Witold Zych 7,04%

KWW WSPÓLNY TARNOBRZEG – ROZMOWA Z PANIĄ ELŻBIETĄ MIERNIK – KRUKURKĄ:

KWW DLA ZGODY I ROZWOJU TARNOBRZEGA – ROZMOWA Z PANIĄ BOŻENĄ KAPUŚCIAK

WYNIKI Z 21 KOMISJI

Dariusz Bożek 51,13 %

Kamil Kalinka – 24,73%

Bożena Kapuściak 8,81 %

Elżbieta Miernik – Krukurka 8,39 %

Witold Zych 6,94 %

LIVE: KWW DARIUSZA BOŻKA RAZEM DLA TARNOBRZEGA

Co powiedział Dariusz Bożek po ogłoszeniu wyników w materiale video. Zapraszamy


Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kicia
2 lat temu

uuu, słabo z tą frekwencją

Wojciech Cejrowski
2 lat temu

2:59 na stole widać wódkę, a poza tym uważam, że pani Mierna-Krukurka i jej feministyczny specskład nie przejdzie do II tury. Serdecznie pozdrawiam!

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Dlaczego tak mało głosów na Pana Zycha? Wiedziałem, że Pan Bożek jest głównym kandydatem do zwycięstwa, ale porażająca jest liczba głosów na p. Kalinkę…smutne to jest, wypada chyba zatem życzyć powodzenia Panu Darkowi, a pozostali kandydaci być może wejdą do Rady Miasta, bo taki Pan Zych czy Pani Krukurka mają również wiele ciekawych pomysłów.

Alf
2 lat temu

Panie Witku, to smutne ,ale obawiam się ,że Pana czas w samorządzie dobiegł końca.Może ma pan i jakieś ciekawe pomysły.Problem w tym ,że miastu potrzeba jak powietrza świeżej krwi.Czas na zmiany .

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Alf

Panie Kamilu, doskonale rozumiem frustrację, ale chyba ma Pan większe problemy niż Pan Zych. A co do tej świeżej krwi, to Pan Bożek jest – z tego co kojarzę – tylko rok młodszy od Pana Zycha. Pan Zych ma bowiem 59 lat, a Pan Bożek 58. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

Alf
2 lat temu

Pudło ,ale proszę próbować dalej.Pan Kamil,ma podobnie jak Pan inne problemy niż pisanie .Myśląc o świeżej krwi miałem na myśli ten skostniały układ a nie wiek.Było trochę ludzi przyspawanych do stołków ,którzy przyczynili się do upadku miasta.Mam nadzieję,że wyborcy to wreszcie zrozumieli i pokazali czerwoną kartkę. To już najprawdopodobniej koniec w radzie.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Alf

Pan pierwszy spudłował. Mi też zależy na skruszeniu obecnego betonu w mieście i wydawało mi się, że Pan Zych, jako osoba bezpartyjna, za którą nie stoją żadne siły polityczne, byłby najlepszym prezydentem. W drugiej kolejności oczywiście byłby to Pan Bożek, mam jednak obawy o jego samodzielność polityczną. Natomiast co do Pana Zycha to po prostu żal, bo wiedza i doświadczenie jaką ten człowiek posiada, byłyby bardzo przydatne dla naszego miasta.

Alf
2 lat temu

Czasem inni mają o nas inne wyobrażenie niż my sami. Wynik wyborów jest tego najlepszym barometrem.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Jakie społeczeństwo, taka ścieżka rozumowania. Nie jestem Panem Zychem, chyba z poprzednich komentarzy nadal Pan tego nie zrozumiał. Jednak uważam, że był on najlepszym kandydatem. Wyniki głosowania są odpowiedzią na to, dlaczego Tarnobrzeg od ponad 20 lat znajduje się w tzw. „trudnej sytuacji ekonomicznej”. Wybór Pana Bożka nie jest najgorszy, ale podobnie jak o nim, mówiono 4 lata temu o Panu Kiełbie. Moim zdaniem, smutny nie jest wynik Pana Darka, a fakt, że tak wiele osób poparło Pana Kalinkę czy Panią Kapuściak.

Litości
2 lat temu

Z całym szacunkiem, ale pan Zych pokazał swoje logiczne podejście do inwestycji w momencie, kiedy stanął w obronie zrujnowanej pozostałości po drodze (przedłużeniu Dominikańskiej), wydawać by się mogło, że tylko dlatego, aby uniemozliwić lub opóźnić powstawanie galerii. Kamienie dalej leżą jak leżały i ich renowacja skończy się zapewne ich całkowitą wymianą, ale postawić na swoim trzeba było, kilka kamyków było ważniejsze niż inwestycja, która przyniesie wiele miejsc pracy. Kolejna sprawa to propozycje pana doktora. Dom pielgrzyma w Tarnobrzegu. Faktycznie pierwsza potrzeba, taki budynek w mieście, w którym raz do roku są pielgrzymi, i to przechodnio, idąc ze Stalowej Woli na Jasną Górę. I na koniec wisienka, tak Pan skanduje, że tylko Zych nie miał pleców. Mimo to, podobnie jak pani Kapuściak, swoje korzenie ma w PiS, z którego na stanowisko radnego startował w poprzednich wyborach. Po tym wnoszę, że Pana opinia jest zwyczajnie wyssana z palca i nie ma popracia w faktach.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

1. Co do „galerii” – proszę sobie zobaczyć projekty, jak ten budynek będzie wyglądał. Sam nie do końca się zgadzam z Panem Zychem, bo można byłoby tak zaprojektować galerię, aby jednocześnie zrobić z Dominikańskiej ładny deptak. Jednak rozumiem jego intencje – chciał żeby, jakby nie patrzeć, centrum Tarnobrzega, było urządzone z gustem. Postawić kolejny blaszak w mieście to nie sztuka. 2. Dom pielgrzyma nie jest pierwszą potrzebą, ale pomysł jak najbardziej na miejscu, gdyż budynek po Kaprysie z dwoma piętrami jest przeznaczony do dzierżawy. Mogliby to zrobić Dominikanie, którzy sami mieliby zyski, a jednocześnie mogliby przyczynić się do promocji Tarnobrzega. Tym bardziej, że w kościele ukończono piękne malowidła. 3. Tak, pan Zych startował z list PiS. Jednak z tego co pamiętam, nie stosował się do dyscypliny partyjnej, gdyż głosował tak jak uważał najlepiej, a nie tak, jak kazała partia. Poza tym miał konflikt personalny z p. Kalinką i o to w tym wszystkim chodziło. Gdyby PiS w Tarnobrzegu wystawił p. Zycha, to sądzę, że obecne wyniki wyglądałyby dużo inaczej. A p. Zych po prostu nie miał sam takiego wsparcia finansowego na kampanię jak choćby p. Bożek, gdyż raczej musiał prowadzić kampanię z własnych środków. Stąd być może nie był odpowiednio… Czytaj więcej »

Alf
2 lat temu

Panie Witoldzie , gdyby Pana kandydat nie opowiadał o drugim Busku, moście , domu pielgrzyma i o obligacjach ,a zamiast tego o sprzeciwie dla pomysłu z wodociągami , reformie oświaty itd to na pewno wynik miałby lepszy. Ludzie widzą ,że bez polityki zaciskania pasa to miasto upadnie szybciej ,niż myśli nie jeden.Rozwój w obecnej sytuacji to czyste mrzonki.Najpierw trzeba zatrzymać galopującą stagnację a nie bujać w obłokach.Dlaczego Kiełb miał tak duże poparcie,że trzeba było afery z łapówką ,żeby się Go pozbyć? Według mnie jako pierwszy skutecznie zrównoważył budżet bo nie miał innego wyjścia. Ludzie to docenili.Docenią również tego , który będzie ciął koszty a zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na inwestycje.Moim zdaniem na pierwszy ogień musi pójść oświata ,bo generuje kilkanaście milionów strat rocznie.

owen
2 lat temu
Reply to  Alf

Mnie też nazywasz „Panem Witkiem” choć nim nie jestem, natomiast ty jesteś chyba jakimś fanatykiem.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  owen

Myślę, że każdy zwolennik Pana Witolda jest tak nazywany. Niemniej jednak smutne jest to, że człowiek, który całą kadencję harował dla tego miasta dostaje na koniec najniższy wynik. Z tym miastem jest coś nie tak…

Batman
2 lat temu

nie wiecie czy Joanna Krupa przeszła?

Gość
2 lat temu

Jak na razie najgorszy wynik ma Zych Witold

owen
2 lat temu

Wielka szkoda, że Pan Zych ma tak mało głosów, wielka. I tu w stu procentach zgadzam się z @ Tarnobrzeżaninem, że potencjał tego kandydata był nadzieją na wydobycie miasta z niebytu. W Stalowej Woli inwestycja goni inwestycję, ciągle wdrażane są najnowocześniejsze rozwiązania na miarę europejskich metropolii, a w Tarnobrzegu będziemy mieli uśmiechniętego Pana Bożka po sympatycznym Panu Kiełbie i nic poza tym.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  owen

Ja też się z Tobą zgadzam, @owen. Niestety takie mamy mądre tarnobrzeskie społeczeństwo. Szczerze, spodziewałem się nawet wygranej Pana Bożka w I turze, ale sądziłem, że będzie to wynik grubo poniżej 50%. Szokiem jest dla mnie liczba głosów oddanych na p. Kalinkę oraz fakt, że na chwilę obecną p. Witolda wyprzedza nawet p. Kapuściak. Mam smutne wrażenie, że dla większości mieszkańców nie liczyło się to, co dany kandydat sobą reprezentuje, ale jakie ma plecy. I Pan Bożek również może być dobrym prezydentem, ale jednak zadajmy sobie pytanie – jakim przez 4 lata był radnym? Co wywalczył dla miasta? Dla mnie osobiście jego kadencja była nijaka, mam nadzieję, że prezydentura taka nie będzie. A Pan Zych oby dostał się chociaż do Rady Miasta, bo jego brak w samorządzie byłby ogromną stratą dla naszej małej ojczyzny.

emm
2 lat temu

Również żałuję, że Panu Zychowi nie udało się uzyskać lepszego wyniku, mimo że spodziewałam się, że raczej nie wygra. Ale wierzę, że następnym razem ludzie przejrzą na oczy i szanse będą większe. A Pan Bożek wygrał tylko dlatego, że ludzie w strachu głosowali przeciwko Kalince i PiSowi, a nie że byli zwolennikami Bożka. Niestety ludzie mają klapki na oczach i widzą tylko PiS i PO…

Zosia
2 lat temu

Wybory są demokratyczne. Każdy
miał prawo wybierać.

Darp
2 lat temu

Już przywykliśmy rodzinnie że nasi kandydaci przegrywają, ale żeby Pani Kapusciak miała więcej głosów niż radny Zych to już jest niepojęte.
Plus za kampanię dla kandydatów- nie było rynsztoka jak 4 lata temu.

owen
2 lat temu

@ Tarnobrzeżanin, przeczytane przeze mnie kiedyś zdanie, że „Tarnobrzeg ma takiego prezydenta na jakiego zasługuje” bardzo mnie oburzyło. Dzisiaj życie zweryfikowało to moje oburzenie i niestety przyznaję rację autorowi owej opinii. Skoro przygotowanie merytoryczne, ambitny program, konkretna wizja rozwoju miasta, wysoka kultura osobista – i co dla mnie osobiście ważne: bycie ponad układami towarzysko-partyjnymi, intrygami, uwikłaniami! – jeżeli to wszystko jest mniej ważne dla mieszkańców od liczby plakatów, bilbordów, bajeru typu „mowa-trawa” i ładnego uśmiechu, to rzeczywiście przerażające! Zadaję sobie tylko pytanie: niska świadomość wyborców czy po prostu brak zainteresowania programem kandydata? Ot, na każdym rogu ulicy ślicznie uśmiecha się z plakatu jakiś pan, a inny jest młody i przystojny, a to na któregoś z nich zagłosuję. Nieważne co mówią czy potrafią. Myślenie większość naszych mieszkańców chyba boli.Inna sprawa, że Pan Zych rzeczywiście miał słabą kampanię, może nie był w stanie sfinansować większego rozmachu. Na wielki przemysł w Tarnobrzegu nie ma co liczyć ale takie baseny z wodą siarczkową mogły być kanwą dla rozbudowy dużej infrastruktury wypoczynkowo-leczniczej. Mamy piękne jezioro i identyczny skład wód siarczkowych jakie są w Busku. To była ogromna szansa dla miasta, które przemysł już miało. Nie jestem przeciwnikiem Pana Bożka tylko sympatykiem Pana Zycha.

Zuzu
2 lat temu

Pani Bożenko, za postawę wielki szacunek. Zachowała się Pani z klasą, moja sympatia jest po stronie Pana Bożka, ale dla Pani też się należą brawa.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content