Dariusz Bożek prezydentem Tarnobrzega. PKW podało oficjalne wyniki wyborów

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów na urząd prezydenta Tarnobrzega. Przez najbliższe pięć lat na czele naszego miasta stać będzie Dariusz Bożek, na którego zagłosowało 51.65% mieszkańców.

OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW NA URZĄD PREZYDENTA TARNOBRZEGA

1. Dariusz Bożek – 10 003 głosów (51.65%)

2. Kamil Kalinka – 4 805 głosów (24,81%)

3. Elżbieta Miernik – Krukurka – 1 632 (8,43 %)

4. Bożena Kapuściak – 1 515 (7,82 %)

5. Witold Zych – 1 411 (7,29 %)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xkd
4 lat temu

brawo Kamil 🙂

wyborca
4 lat temu

Głos na Dariusza Bożka wydawał się być głosem rozsądku w Tarnobrzegu, stąd też jego wygrana wielkim zaskoczeniem dla mnie nie jest. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się jednak, że nastąpi to tak szybko – już w I turze. Tutaj trzeba zadać też pytanie, jak dokonał tego Kamil Kalinka, że poniósł tak sromotną klęskę – bo co by nie mówić jest to klęska. Wielką przegrana również jak dla mnie Pani Krukurka. Mam wątpliwości czy aby na pewno czuła przekonanie bycia prezydentem, ale jej wynik jest dramatycznie słaby patrząc przez pryzmat kampanii wizerunkowej. Pozostała dwójka raczej zgodnie z moimi oczekiwaniami.

wyborca za gorzały
4 lat temu
Reply to  wyborca

jaką kleske?? przeciez zajął rownie dobra pozycje jak wiekszosc kandydujacych Pisiewiczow w 18 najwiekszych miastach w Polsce a to przeciez ustami ich wodza zostało ogłoszone jako kolejne sromotne zwyciestwo!

Leo
4 lat temu
Reply to  wyborca

Sądzę, że po kolejnych sromotnie przegranych wyborach pozycja Kalinki jest na tyle słaba , że struktury partyjne PIS nie postawią już więcej na człowieka. To co było do wygrania i obrony zmarnował przez swoje nierozważne zachowanie, kłótliwość i brak porozumienia czego ewidentnym przykładem jest Zych i Kapuściakowa. Samobójstwem politycznym było wejście w obowiązki prezydenta po aresztowaniu Kiełba. A już zupełnym brakiem rozsądku była zamiana zastępcy na zastępcę. To przyczyniło sie do nokautu wyborczego. Strata wizerunkowa nie jest możliwa do nadrobienia. Ma tak negatywny elektorat, że nie uzyskał nawet poparcia wyborców twardego PIS a jest on szacowany na poziomie 30 – 38 procent. Dzisiaj działacze tej partii zastanawiają się nad przyczyną przegranej i już szukają nowego lidera. Czas pogodzić się z decyzją wyborców

Dragon
4 lat temu

Jeżeli głosem rozsądku ma być dopuszczenie do władzy skorumpowanej koalicji PO i Nowoczesna oraz osobnika Pluty (bo to oni de facto będą rządzili teraz tym nieszczęsnym miasteczkiem a raczej je rozkradali do końca) to ja dziękuję za taki „rozsądek”. Zresztą galopująca głupota tutejszych tzw. „wyborców” nie dziwi mnie wcale biorąc pod uwagę wybór poprzedniego prezydenta Grzegorza K. Jeżeli miejscowa ciemna tłuszcza woli „Folwark zwierzęcy” od szybkiego rozwoju i stałego dopływu dotacji dla miasta to nic dodać nic ująć. Szkoda tylko tych 25 procent głosujących, którzy pragnęli by Tarnobrzeg wydobył się wreszcie z bagna korupcji i zastoju gospodarczego. Ta sytuacja przypomina mi jeden ze starych dowcipów o Wąchocku: Otóż mieszkańcy Wąchocka wybierając wójta gminy puszczali każdorazowo z pobliskiej górki koło od wozu. Wójtem gminy zostawał ten w którego chałupę to koło trafiło. Niestety podczas tegorocznych wyborów koło trafiło w sracz i teraz mają g..wno zamiast wójta.

Alf
4 lat temu
Reply to  Dragon

Pamiętaj,że pycha kroczy przed upadkiem.Ta klęska to następstwo konkretnych działań.

gruszka
4 lat temu

prawdziwy dramat będzie mniej różańca i mniej pisu.

żaba
4 lat temu

Do Dragon:
Widać, że popierasz PIS i reprezentujesz, sorry, ale właśnie taki poziom.

Dragon
4 lat temu

Za to wy potomkowie bolszewików i popieracze złodziei nie reprezentujecie żadnego poziomu.

Dragon
4 lat temu

Do niejakiej „gruszki”: a z różańca nie rób sobie chamskich żartów bo to dla każdego chrześcijanina świętość ale wrodzone chamstwo i prostactwo to dla was czerwona zarazo bardzo typowe. Byli już niejednokrotnie tacy, którzy urządzali sobie podłe drwiny z różańca… i już ich nie ma…

Alf
4 lat temu
Reply to  Dragon

jak widać janczarzy pomimo kopa w d..ę od mieszkańców znowu próbują podnosić głowę.

sd
4 lat temu
Reply to  Dragon

spiepszaj dziadu

Dragon
4 lat temu
Reply to  sd

Słowo „spieprzaj” pisze się przez „rz” tępy nieuku i matole.

adam
4 lat temu

Nie głosowałem na jegomościa ale skoro ma taki duży mandat obywatelski przyjmuję to wierzę że nie zawiedzie wyborców życzę mu powodzenia!

róża
4 lat temu

Kalinka fo Stalowej Woli z pokorą jak się zachowywac i jak robic polityke.Sama smieszna konwencja pisu nie wystarczy.Do dymisji gostek.

Paweł
4 lat temu

Pan Dariusz wygrał większością głosów. Nie głosowałem na niego ale trzeba ten wynik uszanować. Trzeba go teraz wspierać, żeby miasto jak najwięcej zyskało. Indywidualnie przecież zyskają tylko jednostki – ciekawe czy stołków wystarczy dla tak licznej grupy popierającej. Dajmy mu szansę, ocenimy za 5 lat. Oby tylko nie poszedł siedzieć. 20 nie przyjął ale jakieś mszalne wziął :). Panie Darku, teraz jest Pan Prezydentem naszego miasta, życzę powodzenia. Za 5 lat może mnie Pan przekona do swojej prezydentury i cała rodzina odda na Pana głos. Trzymam kciuki, jeszcze raz dużo zdrówka i sukcesów.

Irek
4 lat temu

Pan Dariusz wygrał większością głosów. Nie głosowałem na niego ale trzeba ten wynik uszanować. Trzeba go teraz wspierać, żeby miasto jak najwięcej zyskało. Indywidualnie przecież zyskają tylko jednostki – ciekawe czy stołków wystarczy dla tak licznej grupy popierającej. Dajmy mu szansę, ocenimy za 5 lat. Oby tylko nie poszedł siedzieć. 20 nie przyjął ale jakieś mszalne wziął :). Panie Darku, teraz jest Pan Prezydentem naszego miasta, życzę powodzenia. Za 5 lat może mnie Pan przekona do swojej prezydentury i cała rodzina odda na Pana głos. Trzymam kciuki.

janTKorona
4 lat temu

nie głosowałem na Niego ale wygląda to na początek Dekady Bożka , zarówno Mastalerz jak i Kiełb mieli szanse na 2 kadencje ale to zaprzepaścili – Darek działaj i pilnuj się bo słuzby i stary kalinka nie śpią a reszta Ci pomoże ”
Powalcz o Most i Obwodnice i o Galerie handlową – sprawdz co sie dzieje w szkołach bo jest bałagan i co w kopalni bo tam Motyka nie ogarnia …
reszta sie potoczy bo ludzie sami zagospodarują przestrzeń
Trzymaj sie !!

Dragon
4 lat temu
Reply to  janTKorona

Panie janTKorona, z całym szacunkiem ale po pierwsze: co do galerii, to żadna w tym zasługa prezydenta miasta bo teren pod galerię na osiedlu Mokrzyszów należał do Kołka, który sprzedał go prywatnemu inwestorowi i ten wyłoży swoje pieniądze na budowę obiektu. Po drugie: budowa mostu na Wiśle to raz: ogromny koszt finansowy, ponad 60 mln złotych, nie licząc długiego odcinka wpinającego most do planowanej obwodnicy miasta, rozjazdów itd., (roczny budżet miasta 9 mln), dwa: kwestia lokalizacji niemożliwa w obszarze ścisłej zabudowy (na ciąg komunikacyjny łączący most z obwodnicą trzeba by wyburzyć chyba połowę miasta). Zresztą jest taki most planowany w związku z budową trasy szybkiego ruchu S74 biegnącej z woj. świętokrzyskiego na Podkarpacie by połączyć się z Via Carpatią. Niestety jest 7 wariantów przebiegu trasy przez Wisłę. przy czym 4 z nich przechodzą od obszaru między Podłężem a Zakrzowem począwszy do obszaru między Sielcem a Wielowsią. Pozostałe warianty przechodzą przez powiat stalowowolski, a więc omijają Tarnobrzeg. Kto będzie miał większą siłę przebicia w Warszawie z racji przynależności politycznej przez tego powiat a w tym i miasto przebiegnie ten odcinek trasy S74. Nie trudno się więc domyślić kto może wygrać bój o trasę, mając na uwadze to, że w stalowej woli… Czytaj więcej »

polak
4 lat temu

Pan Dariusz będzie rządził latami nikt mu nie zagrozi. Zagrywka z Kiełbem agresywna kampania w sieci oświadczenia, opluwanie nie pomogły Panu Kalince. Grzebanie w telefonie też dało 1075 głosów. Tarnobrzeżanie to nie głupi ludzie jak trzeba jest mobilizacja i zależy od sytuacji albo odsuwa się kandydata PO Mastalerza lub popiera się PO przeciwko Kalince także preferencji partyjnych nie ma żadnych u nas. Dziwię się Kaczyńskiemu że pozwalał na gadanie głupot przez Morawieckiego ile to bedzie PIS rządził kadencji z tych wyborów wyglada że bedzie rzadził kadencję ale jedną. PO,PSL,SLD mają 48% a PIS 33% liczby nie kłamią.Kurski w TVP przyczynił się do zwycieństwa Traskowskiego w Wawie a Sasin jak chlapnął o Zdanowskiej to 70 % babka uciągnęła . I co wy na to działacze PiS?

Dragon
4 lat temu

Pa pa obwodnico, pa pa drogi na strefie w Machowie, pa pa inwestycje nad jeziorem i wiele, wiele innych rzeczy. Budżet roczny miasta wynosi około 9 mln złotych a do samej tylko obwodnicy brakuje jeszcze 8,5 mln., nie mówiąc o całej reszcie plus bieżące wydatki. Budżet w Urzędzie Marszałkowskim na całe Podkarpacie też jest ograniczony a całe województwo jest PiS-owe, tym bardziej, że teraz doszło kilku kolejnych prezydentów z PiS, więc chętnych do pieniędzy na inwestycje bardzo wielu. Jak myślicie kto będzie miał pierwszeństwo w przydziale środków na inwestycje…? A no te miasta gdzie rządzi PiS, a Bożek ze swoją mętną ekipą za plecami nie dostanie nic lub w najlepszym wypadku nędzne resztki z pańskiego stołu jak coś w ogóle zostanie. To nie są moje wymysły ale takimi prawami rządzi się i zawsze rządziła polityka (tak w wymiarze ogólnopolskim jak i lokalnym, obojętnie jaka opcja polityczna by nie rządziła). Kilka pierwszych miesięcy będzie może i fajnie, dopóki ci którzy wybrali tę ekipę nie zaczną się rozczarowywać, że nic się w mieście konkretnego nie robi poza pozoracją rządzenia. Po drugie stołków też za mało do obdzielenia dla tak licznej „koalicji” a apetyty duuuuże znając to towarzystwo. No i zaczną się między… Czytaj więcej »

frank
4 lat temu

@Dragon, pretensje do garbatego, że ma proste dzieci…
Nie jest wuiną Bożka, że wygrał, nie jest winą wyborców, że nie tolerują pisowskich aparatczyków.
Jeśli już, to widzę tu tylko twoją winę, żeś nie przekonał wyborców, że jedynym zbawcą Tarnobrzega jest KK, oraz żeś nie wystartował w wyborach do RM.
Klepać na klawiaturze to nawet ja potrafię 🙂

Dragon
4 lat temu

Frank, było sobie posłuchać dzisiejszego wystąpienia pana Bożka w „Leliwie”, kiedy to zapytany w pewnym momencie co będzie z miastem jeżeli współpraca z Rzeszowem i Warszawą nie będzie się układać, westchnąwszy powiedział że „będzie ciężko”. Ja życzę oczywiście szczerze nowemu prezydentowi wypełnienia wszystkich punktów swojego programu i owocnej, uczciwej pracy dla miasta ale śmiem twierdzić, że z ekipą którą sobie dobrał będzie mu podwójnie ciężko a zwłaszcza z osobnikiem M.P, którego ludzie pozbyli się z ulgą z Baranowa Sandomierskiego. Mój poprzedni wpis w którym pisałem, że wiceprezydentem będzie niejaki Mirosław P. był na grubo przed wywiadem z p. Bożkiem. No i jak widać moje przypuszczenia a właściwie wiedza się potwierdza. Co do jak piszesz „aparatczyków z PiS” to Ty jak widzę wolisz zdecydowanie aparatczyków z PO, PSL i Nowośmiesznej czyli ekspertów od wszystkiego co najgorsze w tym kraju. Natomiast co do Kalinki odsądzanego od czci i wiary za wsadzenie do więzienia „biednego i niewinnego” Grzesia K. to po pierwsze Kalinka ani niczego nikomu nie ukradł ani też nie wdawał się w romanse z kochankami etc., etc. – jest wzorowym mężem i ojcem. Natomiast Grzegorz K. wsadził się sam poprzez swoją pazerność i nieuczciwość a jeżeli ktoś mu w tym pomógł… Czytaj więcej »

Do Dragon
4 lat temu
Reply to  Dragon

Mam pytanie ? A skąd wiesz ,ze pójdzie siedzieć. Tak samo mówił Kalinka. Trochę ogłady nie zaszkodzi nikomu. Nie musisz się koniecznie wzorować na Mokrzyszowie.

owen
4 lat temu

Pan Bożek wygrywa wybory w cuglach 21 października ale zaprzysiężenie planowane jest w drugiej połowie listopada. To oznacza, że do tego czasu rządzi Pan Kalinka. To dużo czasu. Bardzo dużo!

Wojt
4 lat temu

Nie koniecznie inwestycje pójdą w niepamięć. Pan Darek weźmie dwóch pisiorów na zastępców i co obiecane będzie zrealizowane a nawet więcej. Jeden otworzy wrota do Rzeszowa a drugi do Warszawy. Później mogą go wydymać, ale miasto zyska. Jak kocha Tarnobrzeg to nie ma innego wyjścia. Jeśli tak nie zrobi może jedynie liczyć na sponsoring Pele Mele. Amen

Mandragora
4 lat temu

Myślę Wójt, że masz dużo racji. Tylko że ludzie z PiSu raczej nie będą chcieli się w to ładować jeżeli przy nowym prezydencie pozostanie to podejrzane indywiduum Mirek P. Gdyby jednak Dariusz Bożek pozbył się tego mętnego cwaniaka to myślę, że wtedy chętnie przystąpili by do współpracy, co zresztą prezydentowi wyszłoby na plus, bo oni mają dojście do kasy i dobre kontakty. Obstawiam, że to byłby dobry zespół i mogliby zrobić wspólnie dużo dobrego dla miasta. Jeżeli jednak pan Bożek zrobi tego drania wicepreziem to strzeli sobie w kolano. Nic do chłopa nie mam i życzę mu powodzenia tylko niech się nie kuma z ty z Baranowa bo źle na tym wyjdzie.

kulfon
4 lat temu
Reply to  Mandragora

Forum nadwisla24.pl jest oblegany wyłącznie przez pracowników UM, I DLATEGO JEST NIEWIARYGODNY.To tutaj opinie przedstawianie są przez pracowników UM i nie pokrywają się z rzeczywistymi wynikami i odczuciami mieszkańców ani nie mają wpływu na ich myślenie . To jest wyizolowany świat elit miastowych z U.M gryzący się na wzajem i dbających o własne partykularne interesy (etat,posada)A MIASTO I MIESZKAŃCÓW TRAKTUJĄCY JAK PALANTÓW KTÓRZY I TAK PRZYJDĄ ODDAĆ ZMANIPULOWANY (mniej lub więcej) NA NICH GŁOS.

kulfon
4 lat temu
Reply to  kulfon

Czy ty się czytasz czy piszesz ze swoją większością praktykowanej w mieście z głosowania z pustej pały . Nadzieje i pragnienia realizuje się w głosowaniu!!! TO JEDYNA FORMA dostępna dla obywateli w realizowaniu władzy w mieście, gminie czy powiacie . Jeśli dałeś d…pę to nie pora udawać że jesteś mądry i będzie dobrze- bo masz nadzieje , miałeś szansę wyboru nie skorzystałeś — czekaj 5 lat! prawdopodobnie bez nadzieji !!.

aspirant Kulson
4 lat temu

Bardzo szkoda dra Zycha, najbardziej merytoryczny kandydat, jedyny, który miał konkretny i śmiały plan na rozwój naszego Miasta. Bardzo szkoda, że nie wszedł do rady, bo wynik w wyborach prezydenckich jest całkiem przyzwoity, jeśli się weźmie pod uwagę fakt że miał najmniejsze środki na kampanię i brak zaplecza organizacyjnego. Natomiast z Kalinki można się już tylko śmiać – można było myśleć że w kampanii wyborczej obroni resztki honoru utraconego machlojkami z podmienianiem zastępców, ale on te resztki honoru wyrzygał prosto na głowy mieszkańców Miasta. Z Kapuściak poglądowo można się nawet zgadzać ale osobiście nie przekonuje, kłótliwa, antypatyczna baba z targu. Krukurka z kolei tak nijaka że jakby się miało ją w dwóch zdaniach opisać to by były trudności co powiedzieć. Koniec końców wygrało mniejsze zło, Pan Bożek osobiście jest uczciwym i sympatycznym człowiekiem, ale z drugiej strony jego program to lanie wody, żadnych konkretów, postulaty w stylu „dbać o rozwój tarnobrzeskiej młodzieży”. Tym nie mniej trzymam za niego kciuki, mam dużą nadzieję że okaże się dużo lepszym prezydentem od dwóch poprzedników. Oby tylko odciął się od tej marnej kreatury, żałosnego platformerskiego politykiera plutafona z kitą.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content